Skocz do zawartości

Jak jest "objętość" słodu


pedro22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak się składa że do tej pory tego nie sprawdziłem, a będzie mi to potrzebne w ciągu najbliższych kilku dni do obliczenia kadzi zacierno - warzelnej. Chodzi o taką rzecz : ile wynosi łączna objętość określonej ilości wody i słdu. Mając np. 20 litrów wody, dosypujemy 5 kg słodu - jaką otrzymujemy objętość ? Być może jest tak, że po namoczeniu objętość ta spada, to wtedy interesuje mnie ta ostateczna objętość. Na podstawie tego obliczę sobie objętość wewnętrzego cylindra kadzi. Nie chciałbym zrobić zbyt dużego cylindra, bo mógłbym mieć potem problem z pomieszczeniem piwa w fermentorze. Zbyt mały cylinder też nie jest dobry, bo przy koźlaczkach nie zapełnię fermentora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na zdrowy rozum - słód opada na dno w fermentorze - więc ma większą gęstość niż brzeczka. Nie może być inaczej - cięższe tonie jak kamień.

 

Inna na pewno będzie "gęstość nasypowa" - na sucho, bez wody - może być niższa niż 1 kg/l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna na pewno będzie "gęstość nasypowa" - na sucho, bez wody - może być niższa niż 1 kg/l.

I tak na pewno jest. Coś kojarzy mi się gestość ~0,75 kg/l dla słodu, ale skąd mi się to wzięło to nie mam pojęcia więc nie daję gwarancji że tak jest. Sprawdziłbym, ale mi się waga rozsypała :P

 

Edit: Teraz jak patrzę w sieci pojawiają się wartości nawet 0,336 kg/l, w co aż trudno by mi było uwierzyć...

Edytowane przez TomX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie chodzi mi o gęstość nasypową. Chodzi mi o objętość mieszaniny woda + słód. Na przykład wsypanie 1 kg cukru do 5 kg wody utworzy 5,4 litra mieszaniny (jeśli dobrze pamiętam, ale to nie jest istotne). Jaką objętość będzie miała mieszanina utworzona z 5 kg wody i 1 kg zaśrutowanego słodu ? - raczej bliżej 5 litrów, czy raczej bliżej 6 litrów - a może więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objętość słodu i wody podczas zacierania nie jest wyznacznikiem objętości kadzi zacierono - warzelnej ( zwłaszcza warzelnej).

Kupując lub budując kadź " uniwersalną" ważniejszym parametrem jest objętość warki, dodaj do tego zapas pojemności na: odparowanie, ewentualną pianę etc. i będziesz wiedział czego potrzebujesz.

My warząc warki 25-28 L używamy garnuszka o pojemności 44,5 L i wszystko się mieści bez problemu. :P

 

goroncopozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, no rzeczywiście w 40 litrowym garnuszku można uwarzyć nawet 2 litry. Jeśli chodzi o kadź zacierno - warzelną (zwłasza zacierno) to już nie bardzo. Kadzie pracujące w systemie RIMS charakteryzują się minimalną i maksymalną ilością zacieru. W dużej mierze zależne jest to od wielkości cylindra wewnętrzego. Poczekam więc z przycinaniem cylindra do następnego 'klasycznego' zacierania i zmierzę zmianę objętości po wsypaniu słodu do wody - napiszę co się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem kilka pomiarów objętości w garze przed i po dodaniu słodów. Pomiar dokonywany miarką wkładaną do garnka więc zapewne obarczony sporym błędem, ale wyszło mi że po dodaniu 1kg słodu objętość wzrasta o ok 0,65-0,7l. Ja w arkuszu warzenia mam przyjęte 0,67l/kg i mniej więcej to się sprawdza.

 

Tak więc wg mojego doświadczenia:

Mając np. 20 litrów wody, dosypujemy 5 kg słodu - jaką otrzymujemy objętość ?

ok. 23,3l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna na pewno będzie "gęstość nasypowa" - na sucho' date=' bez wody - może być niższa niż 1 kg/l.[/quote']

I tak na pewno jest. Coś kojarzy mi się gestość ~0,75 kg/l dla słodu, ale skąd mi się to wzięło to nie mam pojęcia więc nie daję gwarancji że tak jest. Sprawdziłbym, ale mi się waga rozsypała :P

 

Edit: Teraz jak patrzę w sieci pojawiają się wartości nawet 0,336 kg/l, w co aż trudno by mi było uwierzyć...

Słód odważam do wiaderka z podziałką, więc mniej-więcej wiem ile tego wchodzi.

 

4kg słodu przed ześrutowaniem to ok. 6l. Po ześrutowaniu ~10-11l, więc okolice 0.4kg/l są jak najbardziej prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszamy tu dwie rzeczy: tj jaką objętość zajmuje słód (przed i po ześrutowaniu), oraz o jaka będzie objętość zacieru po dodaniu danej ilości słodu do wody.

Może dlatego coś mi się tu jednostki nie zgadzają? Jeśli chodzi o objętość zacieru, to mierzy się ją w litrach, a słód jest w podany w kg więc żeby z kg przejść na litry to ten mój współczynnik 0,67 musi być w l/kg.

 

Z kolei jeśli mierzymy objętość samego słodu, to rzeczywiście wtedy badamy ile kg wejdzie w daną objętość, więc wtedy chyba rzeczywiście jest to kg/l.

Dobrze piszę? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kolejnym zacieraniu postaram się to sprawdzić dokładnie ale z tego co mniej więcej pamiętam 4kg słodu podnosi poziom (zwiększa objętość) mniej niż 2l. Czyli 1 kg zwiększa obj. o 0,4-0,5 l.

 

I jeszcze małe sprostowanie:

Na przykład wsypanie 1 kg cukru do 5 kg wody utworzy 5,4 litra mieszaniny

1 kg cukru zwiększy objętość o ok 0,6L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w Promash coś takiego w ustawieniach:

0,95l wody + 0,45 kg słodu = 1,25 l

Ta ostatnia wartość jest ustawialna, ale nic tam nie zmieniałem więc to chyba domyslnie.

Takie wartości mniej więcej odpowiadają temu mojemu współczynnikowi 0,67l/kg. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My warząc warki 25-28 L używamy garnuszka o pojemności 44,5 L i wszystko się mieści bez problemu. :)

a to z powodu przyzwyczajenia ? pojemności fermentora czy jeszcze innych preferencji ?

W takim garze spokojnie ponad 40 l uwarzyłbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, jak mniemamy, chcesz obliczyć pojemność cylindra wewnętrznego, a nie kadzi w-z. Popraw nas jeśli się mylimy.

 

goroncopozdrawiamy

Dokładnie. Tak jak pisałem w pierwszym poście została mi jeszcze do obliczenia pojemność cylindra wewnętrzego kadzi zacierno - warzelnej. Już teraz mniej więcej wiem na czym stoję. Zrobię na razie dla pewności trochę wyższy, zawsze łatwiej odciąć parę centymetrów niż potem kleić. Dzięki z wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odkopię temat. Mam zamiar jutro uwarzyć porter bałtycki 25l 22 blg. Mam 11.2 kg słodu i nie wiem ile wody mogę użyć, aby po przełożeniu do wiadra filtracyjnego mi się to zmieściło. Wiadro standardowe 34l. Mam garnek 50l i już myślałem że dam sobie spokojnie 3l na kg słodu, aż potem mnie olśniło, że ogranicza mnie przecież kadź filtracyjna.

Myślę że jak dam 2l na kg słodu to powinno wejść ale może to zbyt zachowawcza ilość? Może mogę dać np 2.3l i też się zmieści ?

Jak w temacie, o ile 1 kg słodu podnosi objętość zacieru? Może ktoś ma jakieś nowsze informacje na ten temat.

Edytowane przez darinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.piwo.org/files/file/46-pppp-polskie-proste-piwne-porachunki/

Przy dwóch litrach na kg słodu właściwie wychodzi ci z wiadra górą. Pomijając fakt, że 2 l/kg to jest baaaardzo gęsto.

Dam radę, poprzedni porter też podobnie robiłem (20,5l) ale w garnku 27l. To była masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem Barley Wine zasyp 10kg, stosunek słód woda 1:2,4 garnek 42L filtracja fermentor 33L spokojnie weszło.

wyszło 23L 23,3BRIX wydajność ok.89% wg.BT 

Edytowane przez pingwin71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat pojemność wiadra filtracyjnego praktycznie nie stanowi problemu i zupełnie niepotrzebnie projektowaleś pod nią gęstość zacieru.Po prostu ładujesz do pełna zacier do wiadra, spuszczasz trochę filtrat i otrzymujesz miejsce na to co ewentualnie nie weszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja trochę z innej bajki.

Zacząłem się zastanawiać jakie wybicie mogę osiągnąć.

Buduję z kega 50l kadź zacierno-filtracyjną. Jako kadź do warzenia służyć będzie keg 100l.

Jakie wybicie może z tego wyjść?

Jeśli zasypię kega do pełna słodem (stosunek 1kg słodu na 3l wody), to jakiego wybicia mogę oczekiwać?

Wiem, że zależy to od stylu piwa, po prostu nurtuje mnie to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.