Skocz do zawartości

Ile piw dziennie ???


muavmf

Rekomendowane odpowiedzi

Piłem jedno, teraz dwa piwa dziennie.

Gdzieś w środku odczuwam niepokój - czy to nie za dużo :o ???

A jakie są koleżanek i kolegów w tym temacie odczucia ?

 

elroy: przeniosłem do HydeParku. Użytkownik nie wspomina, że to piwa domowe :)

Edytowane przez elroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłem jedno, teraz dwa piwa dziennie.

Gdzieś w środku odczuwam niepokój - czy to nie za dużo :o ???

A jakie są koleżanek i kolegów w tym temacie odczucia ?

To wszystko zależy. Od masy ciała, indywidualnych predyspozycji rodzaju piwa i pojemności. Zakładam, że pisząc o 2 piwach masz na myśli 2x0,5l. Jeżeli to jest normalne piwo 5%, to IMO jest to ilość ok. Takie ilości 1-2 piwa 0,5l dla mężczyzny dziennie podaje się jako nie stwarzające zagrożenia, a przynoszące wiele benefitów zdrowotnych.

No ale jak odczuwasz niepokój, to... może to jest ciutkę za dużo. :) Sprawdź czy możesz przeżyć dzień bez piwa. I czy to jest normalny dzień, czy jednak jakaś katorga? Tutaj łatwo o uzależnienie psychiczne. Codziennie 2 piwa, jak nie to mam doła czy jestem wściekły - to może być niepokojące.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla precyzji - oczywiście 2x0,5l piwa domowego. Te w sklepie już nie przyciąga mojego wzroku. Przestałem pić inne alkohole, więc to chyba nie uzależnienie .

 

Sprawdź czy możesz przeżyć dzień bez piwa. I czy to jest normalny dzień, czy jednak jakaś katorga? Tutaj łatwo o uzależnienie psychiczne. Codziennie 2 piwa, jak nie to mam doła czy jestem wściekły - to może być niepokojące.

Zakładam, że przeżyję. Tylko szkoda tego dnia :). Jakie są wasze standardy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chyba nie ma standardu w moim przypadku. Nieraz 1, nieraz 3 a nieraz żadnego. Przy czym więcej, jak uda mi się kupić jakieś ciekawe piwa, albo np mam własne, lub od kogoś.

Generalnie temat który poruszyłeś, to ważna sprawa, bo rozmawiamy wciąż o piwie, którego mamy pod dostatkiem. Trzeba mieć się na baczności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolega jest prawdziwym abstynentem ;) A jak załóżmy masz akurat dwie nowe warki, to nie próbujesz co z nimi ? To też się liczy :)

no próbuję, ale twardy jestem i nie wcześniej niż po 1,5 miesiąca

ale fakt... abstynent ze mnie, a do tego wkrótce nie będę miał piwnicy... i to mnie martwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.