Skocz do zawartości

Dzień dobry "Piwowarom"


cezary.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry piwowarskim siostrom i braciom!

 

Niestety nie nie mogę się pochwalić szałowymi wynikami piwowarskimi jak inni początkujący piwowarzy, bo zacząłem swoją przygodę z warzeniem ----- od podpiwku produkowanym dla moich dzieci. To był powrót do mojego dzieciństwa!

 

Czytam Wasze i teraz od tej chwili moje forum od ładnych kilkunastu miesięcy i z wywieszonym ozorem ślinę się do treściwych ciemnych piw, o których produkcji tu piszecie.

Chylę czoło przed wiedzą piwowarską jaka została tu zgromadzona i postuluję, aby została zapisana za pomocą nośników innych jak elektroniczne, może jakieś manuskrypty?

 

Może teraz coś o sobie: żeby specjalnie się nie rozpisywać to pokrótce powiem że odwadniam i rektyfikuję spirytus, jestem "specjalistą od składu podatkowego" w tym zakresie. Choć scukrzanie produktów skrobiowych w warunkach gorzelni też nie jest mi obce:-)!

 

Jak uwarzę moje pierwsze prawdziwe piwo z zacieraniem to od razu podzielę się moimi sukcesami/porażkami w tym zakresie.

 

Pozdrawiam

Cezary

 

PS. Muszę jednak się pochwalić moim innym nietuzinkowym hobby: strzelam z broni czarno-prochowej, ażeby nie zaśmiecać Wam forum dodatkowymi informacjami to dla zainteresowanych: bron.iweb.pl, choć muszę przyznać że dawno temu o piwowarstwie domowym, nieprzemysłowym dowidziałem się właśnie z mojego forum czarno-prochowego.

 

Choć nie uwarzyłem nawet grama, grejna, pinty, piwa mam nadzieję że przyjmiecie mnie do swojego grona piwowarów.

Moje hasło: Na pohybel filtratom totalnym, czyli wielkoprzemysłowym browarom, które pod płaszczykiem niepasteryzowanego piwa serwują swoim klientom filtrację totalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja
PS. Muszę jednak się pochwalić moim innym nietuzinkowym hobby: strzelam z broni czarno-prochowej

już wiem, czym będziemy się bawić na nastepnym zlocie

:D ja też miałem kiedyś takie zapędy, ale mi przeszło.

 

Witam i życzę samych sukcesów :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie nie mogę się pochwalić szałowymi wynikami piwowarskimi jak inni początkujący piwowarzy, bo zacząłem swoją przygodę z warzeniem ----- od podpiwku produkowanym dla moich dzieci. To był powrót do mojego dzieciństwa!

To i tak jesteś lepszy ode mnie, bo mimo 14 udanych warek piwa moje 2 próby zrobienia podpiwka skończyły się totalną klapą :beer:

Czytam Wasze i teraz od tej chwili moje forum od ładnych kilkunastu miesięcy

I za to już na wstępie należy Ci się szacunek! Oby wszyscy od tego zaczynali...

i z wywieszonym ozorem ślinę się do treściwych ciemnych piw, o których produkcji tu piszecie.

To dobrze, że takie lubisz, bo wg. mnie są właśnie najprostsze do uwarzenia na początek :D

Muszę jednak się pochwalić moim innym nietuzinkowym hobby: strzelam z broni czarno-prochowej,

Patrz, kiedyś amatorsko bawiłem się robieniem czarnego prochu i takich tam... do czasu aż straciłem przez to brwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.