Skocz do zawartości

Śrutownik - Młynek żarnowy ZELMER


tomuso

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za ostrzeżenie. Ja do tej pory nie mam problemów ze swoim, chodzi super, śrutuje szybko, ale na wszelki wypadek warto zakupić kilka elementów. Wiem, że lubią się ukręcać końcowe elementy zębate, te które wchodzą w maszynkę.

 

Btw. dorzuciłem na YT filmik z działania młynka:

 

Edytowane przez jancur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mam tą przystawkę ponad 3 lata, nie liczyłem ile kg ziaren przemieliła, ale oceniam na jakiej 100kg słodu i 200kg pszenicy/żyta. Spisuje się b.dobrze, NIGDY nie mielę wcześniej namoczonych ziaren, uważam, że w przypadku tej przystawki jest to BŁĘDEM. Nastawiam pokrętło na 2 , włączam czas 30 min. Dłużej na raz nie śrutuję. Przerwa to kolejne 30 min itd. Silnik Zelmera 1500W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopisuję się do pytania,

Mieliłem z namaczaniem i bez, zarówno słód jak i ziarno niesłodowane. W przypadku ziarna nie ma większej różnicy gdyż mielę je drobniej ( ustawiam na 1 - 1,5) ale łuska w słodzie namaczym i nienamaczanym jest wyraźnie różna na korzyść tej z namaczanego słodu ( mniej sfatygownana, większe kawałki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję części zamiennych do młynka żarnowego Zelmera, chodzi dokładnie o metalowe żarna, mam wrażenie że po ostatnim mieleniu słodu żytniego żarna mielą zdecydowanie wolniej. Jeśli użytkownicy młynka posiadają jakieś sprawdzone źródła to proszę o podanie ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję części zamiennych do młynka żarnowego Zelmera, chodzi dokładnie o metalowe żarna, mam wrażenie że po ostatnim mieleniu słodu żytniego żarna mielą zdecydowanie wolniej. Jeśli użytkownicy młynka posiadają jakieś sprawdzone źródła to proszę o podanie ich.

Chyba najprościej będzie zadzwonić/napisać do punktu serwisowego http://www.zelmer.pl/punkty_serwisowe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1 kg na dwa razy - niezła ostrożność :-) mieliłem jęczmień na mąkę ( pozycja mniej niż 1 - ok 0,5 ) było 1,5 kg i podobnie bez żadnych problemów a silnik... gdy pewnego dnia przepuściłem przez sokowirówkę zelmera 284 kg jabłek przestałem się przejmować temperaturą ich urządzeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że parę stron wcześniej ktoś wstawił zdjęcia z mojego tematu na BrowarBizie :)

Przystawkę kupiłem tutaj:

http://abc-hurt.bazarek.pl/opis/646437/mlynek-zarnowy-przystawka.html

W razie potrzeb można do nich zadzwonić i zapytać czy są jakieś drobne części z tej przystawki w obrocie.

 

Ja na razie nie narzekam na nią, ale kupiłem ze względu na żonę...aby nie przynosić nowych instrumentów pomocnych do warzenia piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Z którymi maszynkami Zelmera młynek jest kompatybilny? Korzystałem z Diany i było bardzo spoko, ale teraz muszę kupić coś nowego i nie chcę przestrzelić.

Jak kupowałem swoją (czyli jakieś 2 lata temu) to pisali, że ze wszystkimi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.