Skocz do zawartości

Jakie ekstrakty ew. brewkity


mirfak

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem szkoda pieniędzy na jakieśtam brewkity. Marne szanse, aby ktoś Ci tu cokolwiek doradził w tym temacie. Jeśli już coś bym brał, to tego Diabolo, przynajmniej cukier do tego jako-tako pasuje.

Czy to przypadek, że ostatnio jest wysyp początkujacych piwowarów z Tychów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy to przypadek, że ostatnio jest wysyp początkujacych piwowarów z Tychów?

:):):lol::):(

...szkoda pieniędzy na jakieś tam brewkity.

a mi na razie brakuje pieniędzy na gar 30-litrowy. ( a pić się chce :) )

Marne szanse, aby ktoś Ci tu cokolwiek doradził w tym temacie.

- halo !! Jestem !! :o

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba wypróbuję Diabolo i Triple :)

Tylko pamiętaj by używać do nich sugerowane surowce do fermentacji. Te "belgi" są robione pod kątem użycia cukru kandyzowanego (sprawdź czy jest w najbliższym supermarkecie - jak nie zamówisz na Browamatorze).

Do innych brew kitów (Coopers, Muntons, WES) nie używaj cukru kuchennego i tzw.cukru piwowarskiego (jedno jest złe, to inne mniej złe). uUżywaj zawsze mieszanki glukozy z suchym ekstraktem słodowym (500g/500g) lub 1000g suchego ekstraktu słodowego lub ekstrakty w syropie (1,5 kg lub 1,7 kg). Ekstrakt nadaje piwu treściwości. Piwo jest po prostu lepsze niż z samej glukozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba wypróbuję Diabolo i Triple :(

Tylko pamiętaj by używać do nich sugerowane surowce do fermentacji. Te "belgi" są robione pod kątem użycia cukru kandyzowanego (sprawdź czy jest w najbliższym supermarkecie - jak nie zamówisz na Browamatorze).

Do innych brew kitów (Coopers' date=' Muntons, WES) nie używaj cukru kuchennego i tzw.cukru piwowarskiego (jedno jest złe, to inne mniej złe). uUżywaj zawsze mieszanki glukozy z suchym ekstraktem słodowym (500g/500g) lub 1000g suchego ekstraktu słodowego lub ekstrakty w syropie (1,5 kg lub 1,7 kg). Ekstrakt nadaje piwu treściwości. Piwo jest po prostu lepsze niż z samej glukozy.[/quote']

Tak, tak, to wszysko już wyczytałem. Cukier jest beee i tyle :).

Zawsze planuję ekstrakt w syropie jako dodatek do brewkita.

 

Jutro, jak wrócę z pracy, to spróbuję pszeniczniaka (ekstrakt WES), którego zabutelkowałem w czwartek - już nie mogę się doczekać :)

Zastanawia mnie tylko barwa, która jest zupełnie inna od klasycznej pszenicy.

 

sam0038l.jpg

 

Tak wygląda koniec z ferentatora (dlatego trochę śmieci pływa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się oszacować zawartość alkoholu w mojej pierwszej warce. Czy stosujecie wzór:

 

BLG początkowe - BLG końcowe

% alk. [obj.] = ---------------------------------

1,938

 

w moim przypadku

 

11,5 - 2

% alk. [obj.] = --------------- = 4,9

1,938

 

Czy wynik jest prawidłowy, czy są jakieś inne, lepsze, wzory?

Edytowane przez mirfak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję ten wzór bo nie potrzebuję dokładnych wyników tylko przybliżone (z resztą w ogóle nie potrzebuję znać zawartości alkoholu :beer:). Do wyniku dodaję 0,4 czyli alkohol wyprodukowany w butelkach przy refermentacji.

 

Ostatnio przydał mi się ten wzór z racji, że robiłem RISa (chyba jak wszyscy ostatnio :D) i pracował, pracował, pracował... i bałem się, że alkohol wykończy drożdże. W praktyce zatrzymało się ok. 9% alk. przy możliwościach drożdży ok 12-13%, więc jest bezpieczny zapasik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Brewkity zawierają standardowo drożdże górnej fermentacji. Fermentacja piwa w temp ok 20 st. C.

 

PS Można wymienić drożdże na dolnej fermentacji. I fermentować zgodnie z zaleceniem producenta drożdży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej temp. fermentuje sie pilsnera z brewkita?

18-23°C wszystkie brewkity to górniaki, a nazwa Pilzner czy Lager to raczej nazwy handlowe, choć smakiem nawiązują do tych piw.

Dla przykładu właśnie fermentuję Marcowe na drożdżach US-5 i oczekuję smaku prawdziwego Marcowego.

Co do zestawów to wszystkie są godne polecenia, nie zdarzyło mi się złe lub nieudane piwo z zestawu. Dodatkową zaletą jest instrukcja warzenia, którą można wykorzystać w przyszłości.

Edytowane przez Shooter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej temp. fermentuje sie pilsnera z brewkita?

18-23°C wszystkie brewkity to górniaki' date=' a nazwa Pilzner czy Lager to raczej nazwy handlowe, choć smakiem nawiązują do tych piw.

Dla przykładu właśnie fermentuję Marcowe na drożdżach US-5 i oczekuję smaku prawdziwego Marcowego.

Co do zestawów to wszystkie są godne polecenia, nie zdarzyło mi się złe lub nieudane piwo z zestawu. Dodatkowa zaleta jest instrukcja warzenia, którą można wykorzystać w przyszłości.[/quote']

Brewkit do brwekit , dolny czy górny to zależy od drożdży . Co to za instrukcja warzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Do innych brew kitów (Coopers, Muntons, WES) nie używaj cukru kuchennego i tzw.cukru piwowarskiego (jedno jest złe, to inne mniej złe). uUżywaj zawsze mieszanki glukozy z suchym ekstraktem słodowym (500g/500g) lub 1000g suchego ekstraktu słodowego lub ekstrakty w syropie (1,5 kg lub 1,7 kg). Ekstrakt nadaje piwu treściwości. Piwo jest po prostu lepsze niż z samej glukozy.

Moje pierwsze piwo Lager Coopersa robiłem na samej glukozie i mi smakowało. Nie miałem wtedy jeszcze możliwości porównawczych, ale było na tyle dobre, że się wkręciłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Co to za instrukcja warzenia ?

Drożdże w Brewkitach to 7gramowe paczki drożdży górnej fermentacji.

"Coopers Ale Yeast, 7g (0.25g)

Dried Australian Ale Yeast

 

Coopers ale yeast is the classic strain from the Coopers Brewery in Australia. It is especially noted for creating full-flavored, complex ales with a zesty fruitiness. This strain of ale yeast is appropriate for a wide range of styles including American, European and British Ales. Coopers yeast is excellent at creating lighter beers with big flavors or enhancing the complexity of darker styles. "

 

Instrukcję warzenia dostajesz do zestawu słodów, faktycznie nie zwróciłem uwagi, że link z wcześniejszego postu jest do zestawu z ekstraktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.