Skocz do zawartości

Jakie ekstrakty ew. brewkity


mirfak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Prawdziwy pils to będzie problem jak pisze coder, zwłaszcza bez zacierania. Ale możesz spróbować zrobić lagera przez nachmielenie np. dwóch ekstraktów WES jasnych 1,7 kg i zadanie do nich drożdży dolnej fermentacji np. S-23. Pod warunkiem oczywiście, że dysponujesz pomieszczeniem o odpowiedniej temperaturze i cierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudny na początek bo nie ukryjesz w nim popełnionych błędów. A przy warzeniu z ekstraktów jest jeszcze problem skąd wziąć odpowiedni ekstrakt - nie wiadomo jaki mają skład. Np. ten z WES-a w kolorze bardziej przypomina marcowe niż pilsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym kupił Pilsa z brewkita + ekstrakt jasny?

Nie wyjdzie Ci z tego pils. Do tego musiałbyś dokupić jakieś sensowne drożdże (za suche to już wydatek 12-16zł - płynne około 30zł), nachmielenie będzie raczej przeciętne. Kolor, jak kolega wyżej wspomniał, nie będzie jasny a zbliżony do tego ( ;) )

Nie chcesz pobawić się na pierwszej warce już z zacieraniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zlałem pierwszą warkę do butelek - pszeniczne z podanego wyżej linku.

Właśnie pszenicę chciałem zaproponować ;) to może zrób sobie jakiegoś bezstylowca. Weź ekstrakt jasny i bursztynowy, nachmiel mocno na goryczkę troszkę na aromat i drożdże górnej fermentacji to będziesz krócej na efekt czekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może zrób sobie jakiegoś bezstylowca. Weź ekstrakt jasny i bursztynowy, nachmiel mocno na goryczkę troszkę na aromat i drożdże górnej fermentacji

A jak sypnie garstkę jęczmienia palonego na 10 min to będzie prawie IRA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy z suchych by musiał s-04 wziąć a ja jestem zrażony do nich i ich nikomu nie polecam.

Ależ to bardzo fajne drożdże ;) Co Ci w nich nie podeszło ?

zawsze na nich mam tak, że fermentują potem przestają, mieszam podgrzewam i już jest zupełne zero fermentowania, wysoki blg, butelkuje, miesiąc jest dobrze a potem ni z gruchy ni z pietruchy zaczynają dofermentowywać... I to nie raz te łajzy mi za każdym razem tak robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od kilku dni mam w piwnicy European Lager (Coopers na drożdżach W34/70) na cichej (temp. ok 10°C ). Zobaczę co z tego wyjdzie. ;)

Jeśli jesteś bardzo początkujący i masz problemy.... logistyczno-organizacyjne :) to brew kity są dosyć sensownym rozwiązaniem. Polecam English Bitter Coopersa - fajne się je pije. Podobno dobry jest Real Ale. Możesz też pomyśleć nad Australian Pale Ale (też Coopers) lub innym piwem fermentowanym w "domowych" temperaturach. Może Dark Ale jak lubisz ciemne??

Ten zestaw też wydaje się również być ciekawy.

Oczywiście możesz pobawić się zestawami z ekstraktów do "samodzielnego chmielenia". - pisał o nich wczoraj olo333.

Myślę też usilnie nad takimi "metodami".

Wracając do brew-kitów. Jest ich ogromny wybór. Zabawa świetna i wciągająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy z suchych by musiał s-04 wziąć a ja jestem zrażony do nich i ich nikomu nie polecam.

Ależ to bardzo fajne drożdże :) Co Ci w nich nie podeszło ?

zawsze na nich mam tak' date=' że fermentują potem przestają, mieszam podgrzewam i już jest zupełne zero fermentowania, wysoki blg, butelkuje, miesiąc jest dobrze a potem ni z gruchy ni z pietruchy zaczynają dofermentowywać... I to nie raz te łajzy mi za każdym razem tak robią[/quote']

dziwne bo raczej zawsze je wszyscy polecali szczególnie dla początkujących, ja zrobiłem 3 warki z 1 paczki i wszystkie ładnie odfermentowały , pierwsza była w dość wysokiej temp ok 22°C i szły jak szalone, teraz robiłem w temp 17-18°C i ładnie zaszły z 12 do 2,5°Blg (1/2 paczki na 20l bez startera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiem czy można tu wklejać komercyjne linki, jeśli nie to skasuję. Co sądzicie o takich zestawach, nadadzą się dla początkującego:

1. http://browamator.pl/szczegoly.php?Muntons_---_Continental_Pilsner_30_kg_---_Klasa_Gold&przedm=6199923&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164394%2F183095&sortuj=kod

2. http://browamator.pl/szczegoly.php?Geordie_---__Mild_---_15_kg&przedm=184104&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164394%2F183095&sortuj=kod

3. http://browamator.pl/szczegoly.php?Brewferm_Diabolo_-_belgijski_brew-kit_15_kg&przedm=1350879&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164394%2F183095&sortuj=kod

4. http://browamator.pl/szczegoly.php?Brewferm_PILS_-_belgijski_brew-kit_15_kg&przedm=1405409&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164394%2F183095&sortuj=kod

 

Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muntonsy mają dziwny posmak (prawdopodobnie od ich drożdży). Następnym razem "robiąc" Muntonsa dam porządne drożdże. Ale ogólnie piwa Muntonsa są dobre.

Geordie - nie znam. Nie będę ich kupował.

Brewferm - zastanawiam się nad jakimś z ich piw. Interesuje mnie Triple i Diabolo.

Podobno firma dobra i wychodzą dobre piwa (http://www.hbkitreviews.com/search-Brewferm.html).

Opinie na temat brew kitów na tej stronie:

http://www.hbkitreviews.com/homebrew-kit-categories.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo raczej zawsze je wszyscy polecali szczególnie dla początkujących,

u początkującego, który nie ma pełnej piwniczki nie zdążą poleżeć tyle żeby się przegazować :) po za tym było sporo wątków typu "mój stout zszedł z 12 na 5 i co dalej?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.