Skocz do zawartości

Etykieta na forum (i nie tylko).


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

Nadeszła zima, zbliżają się Święta. Oznacza to nowy sezon piwowarski. Będzie tutaj dużo "nowych" domowych piwowarów zadających "głupie" pytania. Najłatwiej byłoby odpowiedzieć: "CZYTAJ FORUM, nie zadawaj głupich pytań". Oczywiście NIE MA GŁUPICH PYTAŃ. Są tylko głupie odpowiedzi. I odpowiedź typu "czytaj nie pytaj" to jest głupia odpowiedź.

 

Wszystko na każdy temat było już kiedyś opisane albo na tym forum albo w internecie. Więc może najlepiej po prostu zamknąć to forum dla nowych postów i wystawić napis grubymi literami "CZYTAJ NIE PYTAJ"?

 

To jest forum, istnieje po to by ludzie zadawali pytania i wymieniali się wzajemnie wiadomościami i doświadczeniem.

 

Gdy na forum pojawi się nowy piwowar z "głupim" pytaniem, to mu pomóż. Albo nie odpowiadaj wcale.

 

Taka jest przynajmniej moja opinia na ten temat.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadeszła zima, zbliżają się Święta. Oznacza to nowy sezon piwowarski. Będzie tutaj dużo "nowych" domowych piwowarów zadających "głupie" pytania. Najłatwiej byłoby odpowiedzieć: "CZYTAJ FORUM, nie zadawaj głupich pytań". Oczywiście NIE MA GŁUPICH PYTAŃ. Są tylko głupie odpowiedzi. I odpowiedź typu "czytaj nie pytaj" to jest głupia odpowiedź.

 

Wszystko na każdy temat było już kiedyś opisane albo na tym forum albo w internecie. Więc może najlepiej po prostu zamknąć to forum dla nowych postów i wystawić napis grubymi literami "CZYTAJ NIE PYTAJ"?

 

To jest forum, istnieje po to by ludzie zadawali pytania i wymieniali się wzajemnie wiadomościami i doświadczeniem.

 

Gdy na forum pojawi się nowy piwowar z "głupim" pytaniem, to mu pomóż. Albo nie odpowiadaj wcale.

 

Taka jest przynajmniej moja opinia na ten temat.

Popieram, popieram. Pomijając kwestie oczywiste jak życzliwość i uprzejmość oraz to że dzięki głupim pytaniom (mnie też irytującym) to forum żyje, takie posty z uwagami i "wymianą zdań" po prostu zaśmiecają temat. Ja jako początkujący forumowicz i słuchających starszych biorę się za wyszukiwanie i nie powiem znajduję rozwiązania ale co z tego jak połowa interesującego mnie tematu to napinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę tak, zamiast zrypać nowego, po prostu zignoruj pytanie. Ktoś będzie chciał po raz n-ty tłumaczyć dlaczego nie bulka, to niech tłumaczy. Doszedłem do tego, że nie czytam wszystkiego, kiedyś czytałem. Jak ktoś głupio tytułuje wątek to ma pecha. Czasem jak mi się nudzi to wejdę w jakiś wątek "dlaczego nie bulka" ale już mi to tak ciśnienia nie podnosi jak kiedyś.

 

EDIT: natomiast muszę dodać, że jestem zwolennikiem starej szkoły, że młody musi uważać, żeby z siebie nie zrobić barana i żeby nie narazić się na zglanowanie. Jak ktoś zaczyna szumieć do użytkowników, którzy są na forum od niemal początku, to moim zdaniem sam sobie robi koło pióra. Jego wola.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadeszła zima, zbliżają się Święta. Oznacza to nowy sezon piwowarski. Będzie tutaj dużo "nowych" domowych piwowarów zadających "głupie" pytania. Najłatwiej byłoby odpowiedzieć: "CZYTAJ FORUM, nie zadawaj głupich pytań". Oczywiście NIE MA GŁUPICH PYTAŃ. Są tylko głupie odpowiedzi. I odpowiedź typu "czytaj nie pytaj" to jest głupia odpowiedź.

 

Wszystko na każdy temat było już kiedyś opisane albo na tym forum albo w internecie. Więc może najlepiej po prostu zamknąć to forum dla nowych postów i wystawić napis grubymi literami "CZYTAJ NIE PYTAJ"?

 

To jest forum, istnieje po to by ludzie zadawali pytania i wymieniali się wzajemnie wiadomościami i doświadczeniem.

 

Gdy na forum pojawi się nowy piwowar z "głupim" pytaniem, to mu pomóż. Albo nie odpowiadaj wcale.

 

Taka jest przynajmniej moja opinia na ten temat.

Racja. Dlatego zawsze staram się szukać i szukać a jak nie znajduję odpowiedzi to wtedy pytam. Niekiedy jest i tak, że odpowiedzi znajduję w wyszukiwarce ale zdania są bardzo podzielone. W takim przypadku raczej nie zakładam nowego wątku tylko pytam dalej w starym. Zdaję sobie sprawę, że takie pytania słyszy się już któryś tam raz i mogą trochę denerwować. Chwała Coderowi za cierpliwość bo on zawsze odpowie i to jako jeden z pierwszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Scooby ale się z Tobą nie zgodzę - odpowiedź "Czytaj, już XXX razy o tym było" to jasny sygnał że potrzebne informacje są łatwo dostępne na tym forum i ich odnalezienie wymaga jedynie minimum zaangażowania. Owszem, niepotrzebne i niewskazane są wszelkie sarkastyczne czy wręcz obraźliwe przytyki do osób które najpierw zakładają nawy wątek a potem odkrywają potęgę wyszukiwarki. Jednak nie powinniśmy pozwalać na "zaśmiecanie" forum nic nie wnoszącymi i identycznymi dyskusjami bo przez to forum staje się jeszcze mniej przejrzyste dla nowych użytkowników => mają większy problem ze znalezieniem potrzebnych informacji => zakładają kolejne bliźniacze tematy w "kołysce". Ot takie samo napędzające się błędne koło.

 

Jeślibyśmy się pokusili o stworzenie tytułowej etykiety forum to 3 pierwsze punkty powinny brzmieć:

 

1) Przed zadaniem pytania próbujemy znaleźć potrzebne nam informacje przy pomocy wyszukiwarki, jedynie jeżeli nie ma na forum satysfakcjonującej odpowiedzi zakładamy odpowiedni temat.

2) Odpowiadając na posty innych użytkowników zawsze wypowiadamy się kulturalnie i rzeczowo, w innym wypadku lepiej zamilczeć.

3) We wszystkich wypowiedziach staramy się dbać o poprawność językową: ortografię, interpunkcję i stylistykę.

 

Edit:

 

natomiast muszę dodać, że jestem zwolennikiem starej szkoły, że młody musi uważać, żeby z siebie nie zrobić barana i żeby nie narazić się na zglanowanie. Jak ktoś zaczyna szumieć do użytkowników, którzy są na forum od niemal początku, to moim zdaniem sam sobie robi koło pióra. Jego wola.

Dobrze powiedziane!

Edytowane przez TomX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadeszła zima, zbliżają się Święta. Oznacza to nowy sezon piwowarski. Będzie tutaj dużo "nowych" domowych piwowarów zadających "głupie" pytania. Najłatwiej byłoby odpowiedzieć: "CZYTAJ FORUM, nie zadawaj głupich pytań". Oczywiście NIE MA GŁUPICH PYTAŃ. Są tylko głupie odpowiedzi. I odpowiedź typu "czytaj nie pytaj" to jest głupia odpowiedź.

 

Wszystko na każdy temat było już kiedyś opisane albo na tym forum albo w internecie. Więc może najlepiej po prostu zamknąć to forum dla nowych postów i wystawić napis grubymi literami "CZYTAJ NIE PYTAJ"?

 

To jest forum, istnieje po to by ludzie zadawali pytania i wymieniali się wzajemnie wiadomościami i doświadczeniem.

 

Gdy na forum pojawi się nowy piwowar z "głupim" pytaniem, to mu pomóż. Albo nie odpowiadaj wcale.

 

Taka jest przynajmniej moja opinia na ten temat.

Ja niestety mam tę wadę, że nie toleruję ignoranctwa i cwaniactwa (w piwowarstwie, w nauce, na drodze...). Zazwyczaj nie wytrzymuję i coś muszę odpisać. Postaram się nad tym popracować i pewnie nie będę czytał tematów w Piaskownicy.

Edytowane przez darko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy na forum pojawi się nowy piwowar z "głupim" pytaniem, to mu pomóż. Albo nie odpowiadaj wcale.

 

Taka jest przynajmniej moja opinia na ten temat.

Ja się zgadzam, oprócz przypadku, że nie chciało się komuś nawet przejrzeć forumowej Wiki.

Ktoś już nad tym siedział, redagował specjalnie dla (nowych) piwowarów, ignorowanie tego wysiłku mnie irytuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam, oprócz przypadku, że nie chciało się komuś nawet przejrzeć forumowej Wiki.

Ktoś już nad tym siedział, redagował specjalnie dla (nowych) piwowarów, ignorowanie tego wysiłku mnie irytuje :D

dopisałem w artykule "warzę brewkita" uwagę o szczelności fermentorów i rurce fermentacyjnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam, i widzę że prawdziwego nalotu "świeżaków" "jednopostowców" to jeszcze nie przeżyliście, jak by ktoś chciał być na prawdziwym tego typu poligonie, to zapraszam na forum grzybiarzy we wrześniu. Tam nie wystarcza czerwony tekst Zanim utworzysz nowy temat sprawdź czy nie ma podobnego. A o grzyby pytaj w temacie- Pytanie do grzyboznawcy i tak jest dziennie kilka nowych tematów typu "...znalazłem takiego, da się to zjeść ??"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam, i widzę że prawdziwego nalotu "świeżaków" "jednopostowców" to jeszcze nie przeżyliście, jak by ktoś chciał być na prawdziwym tego typu poligonie, to zapraszam na forum grzybiarzy we wrześniu. Tam nie wystarcza czerwony tekst Zanim utworzysz nowy temat sprawdź czy nie ma podobnego. A o grzyby pytaj w temacie- Pytanie do grzyboznawcy i tak jest dziennie kilka nowych tematów typu "...znalazłem takiego, da się to zjeść ??"

Ha ,ha urzekła mnie ta historia. wyobraziłem sobie ten wątek :) jeden grzybmaster mówi nie co ty to trujący - wyrzuć, drugi podgotuj trochę i wszystko będzie o.k,no a trzeci wiadomo powie że to może być infekcja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.