Skocz do zawartości

Refraktometr


coder

Rekomendowane odpowiedzi

A zastanawiam się czy ktoś wie albo się domyśla dlaczego w tym kalkulatorze jest trzecia możliwość "gotowe piwo".

Myślę' date=' że pozwala odgadnąć ekstrakt piwa o którym nic nie wiemy.[/quote']

Próbował ktoś kiedyś zmierzyć w taki sposób otwartą butelkę piwa, żeby sprawdzić na ile jest to dokładne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje piwo GRAN CHAMPION było badane w browarze w Żywcu i Cieszynie chronometrem gazowym, o były badania fizykochemiczne. Nasze domowe pomiary okazały się trochę niedokładne. W tej chwili nie pamiętam szczegółów, ale mogę sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje piwo GRAN CHAMPION było badane w browarze w Żywcu i Cieszynie chronometrem gazowym, o były badania fizykochemiczne. Nasze domowe pomiary okazały się trochę niedokładne. W tej chwili nie pamiętam szczegółów, ale mogę sprawdzić.

Coś pamiętam, miałeś chyba sporo alkohol zaniżony. A ekstrakt też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To jest chyba dokładnie to co u nas na allegro było po jakieś 140 PLN.

Kupiłem, nie narzekam - wymaga kalibracji co kilka użyć. Czemu - nie wiem, ale jak mam podejrzane wyniki - to sprawdzam na wodzie, i czasem trzeba podkręcić.

 

Polecam, bo duża wygoda - kropelka stygnie szybko, a i temperatura nie musi być dokładna - ma korekcję chyba +/-10°C . No i to tylko kropelka.

Pipetke tylko trzeba sobie lepsza dokupić - taka nędzna moim zdaniem jest.

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiście inni też tak dużo kalibrują te urządzenia?

mego używam ok 3 lata i nie kalibrowałem go jeszcze. Używam go głównie do oceny wysłodków, finalny baling potwierdzam na koniec balingometrem i różnica jest w zakresie max +/- 0,5°Blg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenia z przesyłaniem z Chin 3-4 sztuk?

Tak

musisz sprawdzić jakie cło jest na ten sprzęt i stawka podatkowa

jeśli wysyłka pocztą polską to nawet jeśli sprzedawca zadeklaruje wartość 30 ojro to i tak pójdzie na urząd celny ja tak miałem urząd poprosił o wydruki z pejpala i byłem udupiony. poczta polska wszystko co idzie z chin wysyła na cło.

 

Inaczej wygląda sprawa jeśli wysyłka kurierem bo u nich paczka dopiero po przekroczeniu jakiejś tam wartości zadeklarowanej idzie na cło nie pamiętam jakie to stawki ale chyba to było 100 albo 150 ojro w ups. Warto pogrzebać po innych forach bo ja nie pamiętam wszystkiego

 

aktualne stawki http://isztar.mf.gov.pl:7080/taryfa_celna/web/help_PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi mi taryfa 0% i VAT 22%, albo nie umiem korzystać.

to jak pójdzie na cło musisz udowodnić że to dla ciebie a nie na handel to może i ci na ten podatek przymkną oko

ale najlepiej dowiedzieć się u kuriera jaki mają ten próg dogadać się z wysyłającym żeby zadeklarował niższą sumę i idzie bez problemu

 

z urzędem celnym jest trochę użerania papiery telefony itp. lepiej omijać z daleka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Jescze uwaga co do pomiarów gotującej się brzeczki: przed pobraniem próbki brzeczkę należy zamieszać, a próbkę schłodzić.

Ostatnio robię więcej prób i zastanawiam się skąd są różnice.

Otóż brzeczkę po warzeniu schładzam przez dwa wymienniki i dalej przez pompę do tanka. Brzeczka ma 24°C. Po odpięciu złączy zawsze coś kapnie i sprawdzam °BRIX. Wczoraj pokazało 28,5 w oku. Próbka z kotła (jeszcze ciepła) pokazała też 29,5. Poczekałem do dziś rana wymieszałem w tanku co było i pokazało 25,7 (temp. 22°C).

Różnica między wczorajszymi pomiarami (27,4-28,3°Blg) a dzisiejszym 24,7°Blg jest znacząca.

Czy ktoś z mógł by się do tego odnieść (wiem, że browar to nie apteka). Który pomiar jest bardziej prawidłowy? Czy po wymieszaniu w tanku (natlenienie) może sfałszować pomiar (po fermentacji to już wogóle)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy przy pobieraniu małej gorącej próbki z kotła, nie chłodzi się ona przez parowanie wody co może zwiększać ekstrakt. od niedawana mam refraktometr, nawet z możliwością termostatowania próbki, ale jakoś wolę wziąć probówkę i ją schłodzić pod kranem i zbadać pływakiem.

 

Przy pobieraniu takich małych próbek pojawia się problem aby była ona reprezentatywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.