Jump to content
Sign in to follow this  
natrix

bardzo długa fermentacja cicha

Recommended Posts

Witam!

Mam dylemat...

W sierpniu warzyłem piwo, Pale Ale 12°Blg, 21 VIII poszło na cichą i później z powodów rodzinnych, remontowych, przeprowadzkowych i zawodowych nie przelałem go do butelek. Jest zamknięte w fermentatorze, do środka jeszcze nie zaglądałem. Stoi w piwnicy, temp. w sierpniu około 17-18 °C teraz około 10°C i mniej. ZAstanawiam się, czy jeśli nie będzie oznak zakażenia itp. jest jeszcze snes lać w butelki czy nie? Butelek mam sporo, więc problemu nie ma, koszt to parę złotych za glukozę i kapsle, tylko czy takowe coś będzie jeszcze warte pracy przy nalewaniu czy nie? Miał ktoś kiedyś podobny przypadek?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!

Tak chyba uczynię, warto jeszcze uspokoić sumienie czyjąś dodatkową radą :okey:

Dzięki wielkie za pomoc!

Zajrzyj, spróbuj, powąchaj - jak jest dobre to do butelek. Gdzieś tu był temat kto trzymał najdłużej piwo w fermentatorze.

Daj znać jakie efekty:D

Ewentualni zrób zdjęcia:D jeśli jakiś potwór Ci się zalęgł:okey:

przygotuj sobie pochodnię do odstraszania przed otwarciem pokrywy.

Tak myśl czy nie dodać trochę drożdży ?

Drożdże prawie zawsze dodaję, po kilka ziarenek. Tym razem może być kłopot o tyle, że przeprowadzka zdewastowała moje zapasy i została mi tylko saszetka WB-06. Do końca miesiąca raczej zakupów też nie zrobię (brak płacidła :P ) ale coś wymyślę :okey:

Witam

Mam pytanie, moja warka była tydzień na burzliwej, a na cichej będzie ok. 3-4tygodni. Czy mu to nie zaszkodzi? Dobrze się nagazuje?

Czy po tych 3-4 tyg. będzie wystarczająca ilość drożdży w butelkach, aby przerobiły cukier?

Pozdrawiam.

raczej nie powinno być z tym problemu, ja rozlewałem kiedyś z Baronem piwo które dość długo stało na cichej i się nagazowało;

oczywiście bezpieczniej byłoby dodać drożdży do refermentacji, jeżeli posiadasz te same drożdże wykorzystałeś do fermentacji to zrób starter i dodawaj do butelki po trochu, wraz z surowcem do refermentacji

uzupełnij profil o miejsce zamieszkania, może jakiś bardziej doświadczony piwowar by Ci pomógł z tymi drożdżami :)

Witam,

Ważyłem dry stouta

piwo miałem ok 3 tyg. na cichej i rozlałem do butelek. Do refermentacji użyłem cukru (płaska łyżeczka na 0,5l). Dzisiaj spróbowałem piwo po 2 tygodniach i nagazowanie bardzo słabe i piana może miała z 3 mm. Czy możliwe że się jeszcze nagazuje?

Bo ogólnie w smaku dobre wyszło, tylko mało gazu.

Pozdrawiam

Płaska łyżeczka to znaczy ile gramów? 2 tygodnie to trochę mało żeby piwo się dobrze nagazowało.

Pewnie, że się nagazuje. Gdzie magazynujesz butelki, w piwnicy ??? Ile dodałeś surowca do refermentacji ??? Stout to piwo górnej fermentacji, dlatego też w zimnym pomieszczeniu potrzebuje więcej czasu na refermentację. Mój Irish Red Ale potrzebował 3 miesięcy w 10°C. Także trochę czasu to musi potrwać :)

Wsypałem 4g cukru do każdej butelki. Piwa stoją cały czas w temperaturze 20 stopni. Poczekam 2 tygodnie i wtedy spróbuję.

Wsypałem 4g cukru do każdej butelki. Piwa stoją cały czas w temperaturze 20 stopni. Poczekam 2 tygodnie i wtedy spróbuję.

A więc pozostaje Ci tylko czekać i czekać. Spróbuj za 2 tygodnie a potem znowu za 2. Nie martw się, że w tym momencie jest słabo nagazowane.