Jump to content
Sign in to follow this  
darko

Mash It - (kolejny) program do sterowania warzelnią

Recommended Posts

Natknąłem się na bardzo fajny program do sterowania zacieranie i gotowaniem. Nazywa się "Mash It', program komunikuje się z użytkownikiem w języku niemieckim ;), ale wkrótce pojawi się wersja angielska i polska. Program działa w języku Java na Windows, Linux, Mac, pomiar temperatury dokonywany jest poprzez adapter USB-1wire (lub kompatybilne z DS9490R) lub COM-1wire (nie polecam) oraz czujnik DS18B20. Wyjścia sterujące dla grzania i mieszania realizowane mogą być poprzez sieć 1wire (DS2408 - próbki można dostać za darmo od producenta), oprogramowanie OWFS via Linux lub porty LPT/COM (nie do końca poprawnie). Dodatkowo można zapisywać receptury oraz korzystać z kilku kalkulatorów. Do ściągnięcia tutaj: http://www.dunkelbrauer.de/ Przy następnej okazji przetestuję program i zdam relację.

Edited by darko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakoś nie mogę dopatrzyć się wsparcia dla DS2408. Mógłbyś podać namiar na to rozwiązanie? Interesuje mnie szczególnie, że próbki już dotarły :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próbki do mnie dotarły, polutowałem na pająka prosty układ. W opcjach konfiguracji hardware należy wybrać 1wire, kliknąć konfigurację, w miejsce adrsu termometru wstawić znak *, niżej adres ds2408, który się posiada i po przecinu numer pinu. Na przykład "7000000007278929,0" dla ogrzewania oraz "7000000007278929,1" dla mieszania. Gdy załączymy grzanie na pinie pojawia się stan wysoki +5V.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przydała by się regulacja mocy grzałek za pomocą DS2408 . Już mam na to pomysł :) Ale pewnie zacieraniem będzie musiał sterować skrypt :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.