Skocz do zawartości

Mash It - (kolejny) program do sterowania warzelnią


darko

Rekomendowane odpowiedzi

Natknąłem się na bardzo fajny program do sterowania zacieranie i gotowaniem. Nazywa się "Mash It', program komunikuje się z użytkownikiem w języku niemieckim ;), ale wkrótce pojawi się wersja angielska i polska. Program działa w języku Java na Windows, Linux, Mac, pomiar temperatury dokonywany jest poprzez adapter USB-1wire (lub kompatybilne z DS9490R) lub COM-1wire (nie polecam) oraz czujnik DS18B20. Wyjścia sterujące dla grzania i mieszania realizowane mogą być poprzez sieć 1wire (DS2408 - próbki można dostać za darmo od producenta), oprogramowanie OWFS via Linux lub porty LPT/COM (nie do końca poprawnie). Dodatkowo można zapisywać receptury oraz korzystać z kilku kalkulatorów. Do ściągnięcia tutaj: http://www.dunkelbrauer.de/ Przy następnej okazji przetestuję program i zdam relację.

Edytowane przez darko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbki do mnie dotarły, polutowałem na pająka prosty układ. W opcjach konfiguracji hardware należy wybrać 1wire, kliknąć konfigurację, w miejsce adrsu termometru wstawić znak *, niżej adres ds2408, który się posiada i po przecinu numer pinu. Na przykład "7000000007278929,0" dla ogrzewania oraz "7000000007278929,1" dla mieszania. Gdy załączymy grzanie na pinie pojawia się stan wysoki +5V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.