Skocz do zawartości

Jaki i ile chmielu do IPA ?


zbylon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dałem na 23l finalne brzeczki:

 

25g Target 2008 granulat - 60'

30g EKG 2008 granulat - 30'

5g mchu irlandzkiego - 15'

30g EKG 2008 granulat - 10'

 

Na cichą 40g EKG 2008 granulat.

 

 

Target ma chyba podobną ilość alfakwasów co Magnum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Chciałbym do chmielić moje Ipa na cichej, posiadam jednak chmiel w granulacie, czy będzie to stanowiło jakiś problem w czasie filtracji? Nie chce używać woreczka, bo boje się o infekcje.

Ja wygotowałam woreczek, wrzuciałam do niego chmiel w granulacie, leżał w gąsiorze 2 tygodnie i nic się nie stało. Piwo dzisiaj butelkowałam i jest super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie uwarzyłem IPA, będę chmielił na zimno. Czy rzeczywiście woreczek z chmielem musi być obciążony? Pozdrawiam

...i to porządnie! w przeciwnym razie będzie pływał po powierzchni zanurzony... no, może w 20% objętości... łyżka stołowa wyjałowiona i włożona do woreczka da radę (na moje...) 15 - 20 g. granulatu... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie uwarzyłem IPA, będę chmielił na zimno. Czy rzeczywiście woreczek z chmielem musi być obciążony? Pozdrawiam

ja nie obciążałam bo nawet o tym nie pomyślałam :). Ale worek był cały czas zanurzony i wypłynał dopiero po ok. 2 tygodniach, czyli tyle ile miało się chmielić. Chmielu było 21 gramów (granulat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz chmielic na zimno i chcesz uniknac posmak trawiasty to nahjepiej wrzucic duzo chmielu o wysokiej zawardosci oleji na krotszy czas.

chmiele o wyskiej zawardosci zazwyczaj maja duzo oleju.

 

wiec tak co najmniej 50g na 20L i trzymac z tydzien. lepiej nawet w cieplejszej temperaturze to wiecej arumatu/smaku wsiaknie w piwo.

 

posmaki trawiaste moga sie pojawic po 2 tygodniach.

slyszalem o przypadkach gdzie nawet po 3 tygodniach piwo nie bylo trawiaste.

ale pewnie to bylo przez to, ze chmiel byl w kegu i mial z 5 C. temperatura w ktorej malo z tego chmielu wychodzi.

 

jedyny minus to, ze im wiecej chmielu wrzucisz to wsiaknie piwo w niego i bedziesz mial mniej.

:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.