Skocz do zawartości

Chlodzenie piwa podczas fermentacji


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myslicie ile lodu byloby potrzebne by schlodzic i utrzymac w mniej wiecej stalej temperaturze 20 litrow brzeczki?

 

 

 

 

Dori

Edit - zmiana tematu na bardziej szczegółowy

Edytowane przez dori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez cały okres fermentacji to jednorazowo raczej nie ma szans.

Dori używa chyba pudełka styropianowego, więc może napisze coś na ten temat.

Już nie używam bo mam piwniczkę :). Ale całkiem dobrze sprawdzała się taka komora termoizolacyjna. Cztery PETy 1,5l z zamrożoną wodą wymieniane 1-2 razy dziennie pozwalają obniżyć temperaturę prawie o10 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z utrzymaniem temperatury na stałym poziomie? Pytam sie ponieważ dzisiaj zrobiłem (30 minut) taka prowizoryczna komorę termoizolacyjną i chce jutro warzyć Lagiera a nie wiem czy będę miał czas aby co kilka godzin sprawdzać temp. czy aby nie spadła za nisko albo czy nie jest za wysoka.

Edytowane przez ambus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwnice mam ale tam jest obecnie 17°C

no to świetnie ' date=' trochę wspomożesz zamrożonymi petami , a zaglądac wystarczy 1 dziennie aby wymienic wkłady[/quote']

Nie no aż tak mało czasu żeby zaglądać 1 dziennie to ja nie mam. Pewnie będę tam z 4 razy na dzień (niecierpliwość = dopiero 4 warka), gdyby mi tylko pozwolił na to czas to pewnie bym tam siedział od rana do wieczora :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecznie opisz jak przebiega fermentacja

Mija 18 godzina od dodania drożdży. Pojawiają się pierwsze krążki piany. W całej piwnicy unosi się zapach piwa ;) aż miło się tam przebywa. Temp. fermentacji - 8°C :o. Nie spodziewałem się, że można dzięki temu styropianowemu pudełku osiągnąć aż tak niską temperaturę. Może sie uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.