Skocz do zawartości

CLO2


pablo

Rekomendowane odpowiedzi

Und a po jakim czasie Clo2 dezynfekuje powierzchnie ;) 5-10 min?

 

Ad2. Oczywiście, ale gdybym przetrzymał dłużej to wolałbym przemyć dla świętego spokoju.

Edytowane przez frc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak około tego czasu. Z gęstwą nie pomogę bo tego nie robię więc w praktyce nie do końca wiem jak to wygląda, ale w teorii przemywasz ClO2 i zostawiasz, możesz dla świętego spokoju przepłukać jeszcze wodą ale nie ma to sensu, bo przecież ClO2 się zdezaktywuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po każdym zastosowaniu CLO2 mam podrażnione drogi oddechowe, płytki oddech i kaszel. Coś na styl astmy. Nie warzyłem 3 tyg a trudności z oddychaniem pozostały. Pomieszczenie było wentylowane. Tylko ja tak mam?

Dla bezpieczeństwa przerzucę się chyba na starsan/seniclean.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy ClO2 nic takiego nie występuje, za to piro mnie strasznie męczyło. Do tego dochodzi spora wydajność z jednego opakowania stężonego ClO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po każdym zastosowaniu CLO2 mam podrażnione drogi oddechowe, płytki oddech i kaszel. Coś na styl astmy. Nie warzyłem 3 tyg a trudności z oddychaniem pozostały. Pomieszczenie było wentylowane. Tylko ja tak mam?

Dla bezpieczeństwa przerzucę się chyba na starsan/seniclean.

Też coś podobnego miałem z tym że następnego dnia wszystko wracało do normy. Z tego powodu przeszedłem na starsan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z zasad bhp jest opisywanie środków ;)

 

A tak serio - my sobie robimy podśmiechujki, piwowarstwo, hobby, chemia - ale ta chemia nieodpowiednio użyta może zaszkodzić. Co prawda taka reakcja jak frc sugeruje raczej uczulenie na chlor, bo normalnie używanie 200 ppm nie powinno dawać takich reakcji... albo właśnie użył zbyt stężonego roztworu.

 

Generalnie trzeba się pilnować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crosis przecież on napisał że się zaciągnął roztworem aktywnym, a nie roboczym. A to już niebezpieczne, bodajże Jaras kiedyś pisał że 2000 ppm w powietrzu jest zabójcze, a 2000ppm w wodzie to nie wiadomo ile oddało chloru w powietrze w zamkniętym fermentorze. Trzeba uważać... Po zdarzeniu to każdy mądry. Też jak się kilka razy zaciągnąłem piro to teraz już wiem że nie wolno, nawet jak zaczyna w oczy szczypać to się odsuwam, a wiadra otwieram na balkonie i pokrywką "przedmuchuje" opary ze środka, bo pól mieszkania potrafiłem sobie wcześniej zasmrodzić. No i już nie wsadzam nochala do wiadra, tylko z daleka, delikatnie małymi porcjami wciąganego powietrza sprawdzam czy śmierdzi:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po każdym zastosowaniu CLO2 mam podrażnione drogi oddechowe, płytki oddech i kaszel. Coś na styl astmy. Nie warzyłem 3 tyg a trudności z oddychaniem pozostały. Pomieszczenie było wentylowane. Tylko ja tak mam?

Dla bezpieczeństwa przerzucę się chyba na starsan/seniclean.

ClO2 nie może (tak mi sie przynajmniej wydaje) dawać takich efektów. Alergii nie wywoła, bo jest zbyt reaktywny i redukuje się do obojętnych chlorków. Tak silna reakcja to albo zbieg okoliczności, albo ClO2 pomogło wyleźć czemuś, co się kryło w zakamarkach płuc/oskrzeli. Ogólnie kontakt z tym środkiem wywołuje silne podrażnienie, a zdolności do regenarcji różni ludzie mają różne. Jeżeli u Ciebie wywołuje tak silne objawy, to zdecydowanie powinieneś z niego zrezygnować. Starsan wydaje się dobrą alternatywą.

Edytowane przez JacekKocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. To jest związek chloru i tlenu: ClO2, ten sam zarówno w wodzie jak i w powietrzu. Co do porównania toksyczności z chlorem to nie mam danych. Toksyczność chloru polega na właściwościach drażniących, prowadzących do obrzęku płuc. Z ClO2 może byc podobnie. Pozostaje kwestia dawki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.