Skocz do zawartości

CLO2


pablo

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam, to maxacid to właśnie roztwór nasycony kwasu cytrynowego, ale pewności nie mam.

Też tak gdzieś na forum czytałem. Ale wychodzi na to, że to jednak coś innego. Wg karty technicznej to wodorosiarczan (VI) sodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak masz rację :D

 

Co do szybkiej aktywacji, to rozpuścił bym kwas cytrynowy w małej ilości wody i dodał bezpośrednio do nie aktywnego roztworu

Z tego co pamiętam to w instrukcji przestrzegają przed takim postępowaniem. Ale może to znowu zależy od producenta. IMO nie jest to dobre postępowanie bo powstający gwałtownie ClO2 nie ma się w czym rozpuścić skutkiem czego są spore straty i niebezpieczeństwo zatrucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebezpieczeństwo zatrucia.

Właśnie ostatnio, jak szukałem informacji nt. użycia chloru do wody basenowej doczytałem, że w stanie gazowym 1000ppm to kilka wdechów i trup. Jak roztwór, czy to aktywny czy roboczy, trochę postoi to się w pojemniku ładna chmurka robi - ciekaw jestem, skoro RA to 2000ppm, jakie stężenie jest w chmurce w pojemniku z RA po pewnym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak masz rację :D

 

Co do szybkiej aktywacji, to rozpuścił bym kwas cytrynowy w małej ilości wody i dodał bezpośrednio do nie aktywnego roztworu

Z tego co pamiętam to w instrukcji przestrzegają przed takim postępowaniem. Ale może to znowu zależy od producenta. IMO nie jest to dobre postępowanie bo powstający gwałtownie ClO2 nie ma się w czym rozpuścić skutkiem czego są spore straty i niebezpieczeństwo zatrucia.

dla tego właśnie nie jest to polecana procedura, a stosuję ją tylko w nagłych przypadkach (jak mi braknie RA), co się zdarza bardzo rzadko. Poza tym robi się od razu RR (200ppm) z pominięciem RA, co pozwala na większe rozpuszczenie ClO2 w wodzie. Tak jak pisałem wcześniej roztwór jest do natychmiastowego użycia i bardzo szybko się rozkłada.

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Padają często pytania młodych piwowarów, co jest najlepsze do dezynfekcji. CLO2 często jest traktowane jako ten najdroższy produkt, do tego podobno jakieś skomplikowane rozrobienie, no i przecież drogo, cena około 34 zł.

 

Wczoraj tak patrzę na swoje butelki CLO2 i wychodzi na to, że po pierwszym sezonie używania zużyje około 1/4 środka (24 warki, startery, butelkowanie). Czyli koszt na 1 mój sezon = 8,5 zł a koszt na 1 warkę = 0,35 gr. Patrząc na realne koszta, wysoką skuteczność środka i to że nie trzeba go płukać jest to moim zdaniem najlepszy aktualnie środkiem dezynfekcyjny na rynku.

 

Wszystkim, którzy jeszcze się nie przekonali, a zwłaszcza tym, którzy mają częste problemy z infekcjami, gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z RA . Drugi raz mam sytuację że po rozrobieniu RA traci żółtawy kolor i nie wydziela żadnego zapachu po około 2, 3 tygodniach. Rozrabiam 2,5 litra i wcześniej spokojnie miesiąc RA sobie stało i było ok. Kanister trzymam w chłodnym ( poniżej 20 teraz , a zima i wiosna 16 stopni ) miejscu. Tyle że na parapecie od północnej strony więc światło tam nie pada bezpośrednio , ale jednak jest. Co może być tego przyczyną? Chyba że czegoś nie wiem i tylko tyle RA wytrzymuje.

Edytowane przez pepek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja pamiętam RA jest OK przez jakiś 1 miesiąc. Należy go przetrzymywać w nienasłonecznionym (wogóle) miejscu. Ja rozrabiam 1 litr maks. Przetrzymuję z dala od okna w pudełku kartonowym - zero światła. W karcie technicznej jest o tym mowa, choć piszą znowu o 3 miesiącach stabilności RA:

http://www.google.pl....69837884,d.bGE

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie powodem jest właśnie dostęp światła. Zimną pewnie sporo mniej go do tego pomieszczenia wpadało. Rozrabiam 2,5 , bo do jednorazowej akcji zawsze robię 3 litry RR . Niezależnie czy butelkowanie , przelewanie na cichą czy warzenie. I poprzednie RA spokojnie wytrzymywało do zużycia całości , a teraz lipa. Dzięki !

Edytowane przez pepek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Grzebiąc w necie natknąłem się na taką instrukcję uproszczoną i sposób działania Armex 5 czyli ClO2 wrzucam tutaj może komuś się kiedyś przyda: http://marcin.mexeo.pl/clo2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

1. Po jakim czasie Clo2 dezynfekuje?

 

2. Nurtuje mnie schemat przemywania gęstwy. Po zebranej gęstwie, wyjmuję ją z lodówki i przemywam Clo2 o stężeniu 50ppm. I teraz są różne metody:

- razem z Clo2 wlewamy do fermentora po 30 min.

- należy odczekać aż drożdze opadną (może gęstwa przebywać w lodówce w obecności Clo2, np: 12h?) zlać clo2 z nad drożdzy i gęstwę przemyć wodą.

 

Jak wy to robicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To zależy czy w szczelnie zamkniętym opakowaniu czy nie. W szczelnie zamkniętym nawet 3 dni mi roztwór aktywny się nie dezaktywuje, natomiast przy dostępie tlenu itp. to parę godzin, a w otwartym całkiem pojemniku (fermentorze) parę minut. Dokładnie tego nie sprawdzisz labo byś potrzebował. Bezpiecznie jest przyjmować te 24h w zamkniętym szczelnie pojemniku i parę godzin np. w atomizerze.

 

2. Nie przemywać ClO2 i problem z głowy. ;) Zbierać gęstwę w miarę świeżą i dobrej kondycji oraz jak najszybciej zadawać do następnego piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.