Skocz do zawartości

Gdzie można kupić materiały takie jak rury,blacha,elektronika.


misiu36100

Rekomendowane odpowiedzi

Rury ? W sklepach rurami: google.pl -> Szukaj: rury

Blacha i elektronika podobnie

 

A tak na poważnie to do czego te rury, do czego blacha i do czego elektronika ... bo z tego co kolega napisał to nawet szklana kula nie pomoże.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to wszystko co potrzebne przy budowie domowego browaru.Czyli gdzie co mają tanio gdzie warto kupić pytanie to jest do tych co kupowali potrzebne detale do browaru.

najlepiej jest najpierw długo siedzieć i knuć. Mi się większość udało wyknuć za przysłowiowego browarka (lub czasem4). Np aluminiowe i nierdzewne zbiorniki kosztowały mnie właśnie 4 piwa. Pręty na statyw miałem z zamierzchłych czasów. Koszty na razie będą się mieścić w granicach: armatura (100-120 zeta nie wiem dokładnie bo cały czas coś dokupuje), grzałki (100-130 nie wiem czy jeszcze jednej nie będę musiał kupić), tarcze elektrody farba (80 zł), taboret (150 zł), sterownik bolka (350 zł) i osprzęt elektryczny (250 zł, szafka kable bezpieczniki różnicówka, będzie na 3 fazach chodzić wolałbym być bezpieczny) wyjdzie koło 1000 za elegancką warzelnie 50 litra wybicia i pełną automatyką, z tym że sporo rzeczy mam w domu lub kombinuję od znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiu - ostro idziesz do przodu. Zero warek, a już browar chcesz budować. To się nazywa mieć fantazję.

Pierwsza warka na dniach czekam na zamówienie nic nie stoi na przeszkodze żeby zebrać wiadomości.Materiały można gromadzić przyjdzie czas na budowe czegoś lepszego.Mieszkam dom jednorodzinny sporo miejsca to i plany można rozwinąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie pokrewne

 

gdzie można kupić kapilary z nierdzewki ? Gdzieś widziałem w jakimś poście ale nie mogę znaleźć :okey:

to drogi interes lepiej wykonać samemu bądź zlecić z rurki nierdzewnej bądź starych grzałek http://www.piwo.org/forum/p67031-28-09-2010-18-14-54.html#p67031

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie można sobie kawałka rurki miedzianej zaklepać? ja tka zrobiłem i działa 40 warek. Jak ktoś z warszawy by chciał to mogę mu przy okazji podrzucić ...

Ja też zaklepałem i co prawda używam tylko od 4, to działają bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, dzięki :) Rzeczywiście troszkę drogo. Trzeba będzie na początek pokombinować zamiast kupować kapilary z nierdzewki. Na początek wspawam 2 mufy 1/2" aby mieć pomiar temperatury na samym dole kadzi i przy powierzchni. Gdyby koszty były niższe to chętnie zrobiłbym wejścia na trzy czujniki. Kapilary zawsze będę mógł wymienić :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.