Skocz do zawartości

utwardzanie wody


gagarin

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź wodę w markecie. Może znajdziesz jakąś z odpowiednim składem.

Tutaj masz artykuł na co zwracać uwagę:

http://www.wiki.piwo.org/index.php/Dostosowywanie_pH_i_sk%C5%82adu_wody

 

Ewentualnie nie zwracaj na razie uwagi jaką masz wodę. Zajmij się innymi zmiennymi przy Twoim warzeniu. No chyba, że woda jest paskudna, nie do wypicia.

Edytowane przez grzechu_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz piwowarskiego użyj budowlanego. Ma trochę dodatków ale chyba nie są szkodliwe (użyłem go kilka razy bez efektów ubocznych), poza tym dodaje się tylko 1łyżeczkę na 20l. Musisz tylko przez pewien czas mieszać żeby gips nie związał w kamień na dnie. Gips piwowarski to po prostu uwodniony gips budowlany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę dopiero zaczynasz przygodę z piwowarstwem (ja też). Na razie nie zwracam uwagi na wodę - moje piwa mają wiele niedoskonałości, na które mam wpływ w inny sposób. Chociaż bardzo mnie korci, żeby do pilsa kupić wodę destylowaną i pomieszać z moją kranówką. Z tego co zauważyłem zazwyczaj woda w wodociągu jest twarda i trzeba ją zmiękczać. Rzadko zdarza się woda miękka (co nie znaczy, że u Ciebie nie ma miękkiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kranówa ma ponoć średnio tak z 10° niemieckich, a słyszałem że do Old Empire (po wypiciu, którego polubiłem IPA) używa się wody o twardości nawet powyżej 30°.. tak więc pomyślałem że nie zaszkodzi zastanowić się nad zwiększeniem zawartości CaO w wodzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kranówa ma ponoć średnio tak z 10° niemieckich, a słyszałem że do Old Empire (po wypiciu, którego polubiłem IPA) używa się wody o twardości nawet powyżej 30°.. tak więc pomyślałem że nie zaszkodzi zastanowić się nad zwiększeniem zawartości CaO w wodzie..

Dodaj kredy, ona zwiększa alkaliczność wody. Jednak woda z Burton ma twardość pochodząca głównie od siarczanu wapnia. Jony siarczanowe specyficznie wpływają na smak, wydobywając aromat chmielowy.

Edytowane przez jkocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)Witaj, bracie krzyżaku!:P

Do ALE biorę kranówę (bo się smaczna u nas zrobiła ;)) ale i tak chrzczę ją łyżeczką gipsu...

Ale gdybyś miał ochotę na pilsa - to bierz mięciutką z ujęć głębinowych (najczystsza przy Apatorze na Żółkiewskiego i przy szpitalu dziecięcym).

...czyżbyś z Gagarina?...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm przecież nie ma problemu żeby na allegro kupić sobie siarczanu wapnia albo dowolnej innej soli więc otrzymanie wody o określonej twardości nie powinno być problemem.

Przypadkiem szczawian wapnia nie tworzy kamieni nerkowych? :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.