Skocz do zawartości

Skosy, Bank drożdży i startery z małej ilości drożdży.


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

obawiam się ze nie. To tak jakbyś teraz się pytał jak oni w szpitalach gotują te strzykawki z plastiku :cool: ogółem cały sprzęt plastykowy jest jednorazowy - producenci pakują to jałowo i sterylizują promieniami gamma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Labolatoryjny sprzet szpitalny nie zawsze musi byc sterylny

Czesto pojemniczki czy ezy jednorazowe sa pakowane po 50 czy 100 I tak sterylizowane

Lepiej zainwestowac w szklo.

 

Ps

Ale ponoc sa plastiki, ktore mozna autoklawowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

zrobiłem drugi raz skosy w życiu,pierwsze to porażka,agar się nie zestalił,za drugim razem niby wszystko ok,tylko po ścięciu się agaru została tam jakby kropla czy 2 wody tak sobie pływa po tej powierzchni ,pewnie to para osiadła na ściankach przy pasteryzacji,to jest normalne,czy jakoś da się tego uniknąć?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem drugi raz skosy w życiu,pierwsze to porażka,agar się nie zestalił,za drugim razem niby wszystko ok,tylko po ścięciu się agaru została tam jakby kropla czy 2 wody tak sobie pływa po tej powierzchni ,pewnie to para osiadła na ściankach przy pasteryzacji,to jest normalne,czy jakoś da się tego uniknąć?.

Da się, co najmniej dwa sposoby:

- możesz wlewać sterylną pożywkę uprzednio upłynnioną i schłodzoną do ok. 45-50 st. C do jałowej probówki

- lub do pasteryzacji/tyndalizacji/sterylizacji zamykać probówki korkami z celulozy i pozostawiać na kilka dni w ciepłym miejscu do odparowania wody - przy okazji będziesz widział czy podłoże jest sterylne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam trochę wody w probówkach, jakoś za bardzo się tym nie przejmowałem do tej pory.

Czy ta niewielka ilość wody na dnie probówek stojących pionowo źle wpływa na kondycję drożdży na skosach ?

Co to są korki z celulozy ? Gdzie takie sterylne można kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kondycję drożdży taka mała ilość wody raczej nie wpływa; słyszałem opinie, że skroplona woda na skosie zwiększa ryzyko jego zakażenia podczas manipulacji z otwartą probówką. Nie wiem ile w tym prawdy, ale 'profesjonalnie' wykonanego skosu z wodą jeszcze nie widziałem.

O korki z celulozy do probówek zapytaj wujka googla. Raczej trudno dostępne i baardzo drogie - zresztą jak prawie wszystko do mikrobiologii.

Można za to łatwo coś podobnego zrobić z ligniny w rolkach dostępnej w aptece. Trzeba tylko bardzo ciasno zwijać uprzednio nawilżając ligninę rozpylaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chenie wymienię Drożdże na skosach zaszczepione Wyeast Activatorem --- 2565 KöLSCH na szczepy Wyeast płynne 2007 Pilsen Lager oraz na Wyeast 2001 Urquell Lager

prosze pisac na Priw Pozdrawiam

Ps zaszczepione Kolsch 25kwietnia 2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie techniczne jeśli przepłukuje gęstwę wodą po dodaniu wody zabełtaniu którą cześć gęstwy wylewamy górną które części gdzie opadają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.