Skocz do zawartości

Kąpiel w piwie


grzesiuu

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio słyszałem że powstają ośrodki oferujące kąpiel w piwie.

 

http://mamzdrowie.pl/kapiel-w-piwie-na-zdrowie-i-urode/

 

"przeważnie w trakcie kąpieli wypija się niewielką ilość piwa," ;)

 

ciekawi mnie co oni dodają do tej wody. W informacji jest że dodawane są substancje z czego waży się piwo czyli mam rozumieć że kąpiel w piwie to kąpiel nie w piwie tylko w czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słyszałem że powstają ośrodki oferujące kąpiel w piwie.

 

http://mamzdrowie.pl/kapiel-w-piwie-na-zdrowie-i-urode/

 

"przeważnie w trakcie kąpieli wypija się niewielką ilość piwa," ;)

 

ciekawi mnie co oni dodają do tej wody. W informacji jest że dodawane są substancje z czego waży się piwo czyli mam rozumieć że kąpiel w piwie to kąpiel nie w piwie tylko w czym?

W wodzie z dodatkiem tego z czego robi się piwo:

" ... Podstawowym elementem kąpieli piwnej jest woda o temperaturze 35 + 2°C, która wzbogacona jest o składniki, z których warzy się piwo. "

 

W starożytnym egipcie te wszystkie nefretety czy jak im tam kąpały się w mleku, dzisiaj każdy może się w pseudo-piwku wykąpać. Aż strach co ludzie za 50 lat wymyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W informacji jest że dodawane są substancje z czego waży się piwo czyli mam rozumieć że kąpiel w piwie to kąpiel nie w piwie tylko w czym?

Pewnie z dodatkiem odważników;)

A tak serio, to przygotowałem kiedyś żonie kąpiel w piwie, które podczas fermentacji cichej zaczęło kwaśnieć. Coś w tym musi być, bo bardzo sobie chwaliła i pytała kiedy skwaśnieje mi następne. Regularnie myje sobie również włosy w piwach które nie były zbyt udane.

Kiedyś szampony piwne, czy dodatki wyciągu chmielu w kosmetykach były częste, teraz jakoś nie widzę. Pewnie pospolity chmiel nie koreluje w wydumanymi reklamami, gdzie jeżeli mówi się o wyciągach to tylko super rzadkich i egzotycznych roślin, których nazw nie da się nawet powtórzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie wykorzystuję "kwachy" do płukania włosów, ale już mi chodzi po głowie opracowanie receptury np na szampon do włosów :D.

Edytowane przez Gabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.