Jump to content
Sign in to follow this  
grzesiuu

Kąpiel w piwie

Recommended Posts

Ostatnio słyszałem że powstają ośrodki oferujące kąpiel w piwie.

http://mamzdrowie.pl/kapiel-w-piwie-na-zdrowie-i-urode/

"przeważnie w trakcie kąpieli wypija się niewielką ilość piwa," ;)

ciekawi mnie co oni dodają do tej wody. W informacji jest że dodawane są substancje z czego waży się piwo czyli mam rozumieć że kąpiel w piwie to kąpiel nie w piwie tylko w czym?

Ostatnio słyszałem że powstają ośrodki oferujące kąpiel w piwie.

http://mamzdrowie.pl/kapiel-w-piwie-na-zdrowie-i-urode/

"przeważnie w trakcie kąpieli wypija się niewielką ilość piwa," ;)

ciekawi mnie co oni dodają do tej wody. W informacji jest że dodawane są substancje z czego waży się piwo czyli mam rozumieć że kąpiel w piwie to kąpiel nie w piwie tylko w czym?

W wodzie z dodatkiem tego z czego robi się piwo:

" ... Podstawowym elementem kąpieli piwnej jest woda o temperaturze 35 + 2°C, która wzbogacona jest o składniki, z których warzy się piwo. "

W starożytnym egipcie te wszystkie nefretety czy jak im tam kąpały się w mleku, dzisiaj każdy może się w pseudo-piwku wykąpać. Aż strach co ludzie za 50 lat wymyślą.

Wlewasz 2 litry piwa do wanny z wodą, potem wypijasz butelkę tego samego piwa. Produkuje je (nie wiem czy jeszcze) browar Witnica.

W informacji jest że dodawane są substancje z czego waży się piwo czyli mam rozumieć że kąpiel w piwie to kąpiel nie w piwie tylko w czym?

Pewnie z dodatkiem odważników;)

A tak serio, to przygotowałem kiedyś żonie kąpiel w piwie, które podczas fermentacji cichej zaczęło kwaśnieć. Coś w tym musi być, bo bardzo sobie chwaliła i pytała kiedy skwaśnieje mi następne. Regularnie myje sobie również włosy w piwach które nie były zbyt udane.

Kiedyś szampony piwne, czy dodatki wyciągu chmielu w kosmetykach były częste, teraz jakoś nie widzę. Pewnie pospolity chmiel nie koreluje w wydumanymi reklamami, gdzie jeżeli mówi się o wyciągach to tylko super rzadkich i egzotycznych roślin, których nazw nie da się nawet powtórzyć

Narazie wykorzystuję "kwachy" do płukania włosów, ale już mi chodzi po głowie opracowanie receptury np na szampon do włosów :D.

Edited by Gabi

Narazie wykorzystuję "kwachy" do płukania włosów :P.

W tym roku to bym się mógł nawet wykąpać nawet w nich :) chociaż to nie jest śmieszne :okey: