Skocz do zawartości

Gęstwa wyeast 3068 - mrozić czy nie ?


DeeCann

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj będę najpewniej zbierał gęstwę z 3068 i tak się zastanawiam co z nią ewentualnie zrobić bo najbliższa pszenica po nowym roku będzie.

Zamrozić całość czy darować sobie i wstawić tylko do lodówki ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kiedy będzie to "po nowym roku". :)

Jeśli w styczniu to ja bym przepłukał 2 razy zimną, przegotowaną wodą i wstawił do lodówki a przed warzeniem zrobił porządny starter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Generalnie jeśli chodzi o drożdże do pszeniczniaków, to jest zalecane ich szybkie użycie. Myślę tu o zebranej gęstwie oczywiście. Ponoć z czasem dają mniej smaków banana i goździka. Jednak myślę, że jak chcesz zrobić piwo w pierwszym tygodniu 2011, to nie powinno być tragedii :) Robiłem tak sam, piłem też inne piwa pszeniczne na drożdżach, które stały ok. msc. w lodówce i były ok.

Edytowane przez kolomar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Generalnie jeśli chodzi o drożdże do pszeniczniaków, to jest zalecane ich szybkie użycie. Myślę tu o zebranej gęstwie oczywiście. Ponoć z czasem dają mniej smaków banana i goździka.

Mniej banana.

Goździki pochodzą od kwasu ferulikowego podczas przerwy w 44°C chyba, że coś pokręciłem. :)

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli chodzi o drożdże do pszeniczniaków' date=' to jest zalecane ich szybkie użycie. Myślę tu o zebranej gęstwie oczywiście. Ponoć z czasem dają mniej smaków banana i goździka.[/quote']

Mniej banana.

Goździki pochodzą od kwasu ferulikowego podczas przerwy w 44°C chyba, że coś pokręciłem. :)

Mało drożdży zadane + temperatura fermentacji ciut wyższa (22°C) -> więcej banana. Tak z mojej obserwacji wynika. Jakbym się tym przejmował, to bym zrobił mały starter na rozruszanie (~0.5l), żeby się mnożyły już po zadaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli chodzi o drożdże do pszeniczniaków' date=' to jest zalecane ich szybkie użycie. Myślę tu o zebranej gęstwie oczywiście. Ponoć z czasem dają mniej smaków banana i goździka.[/quote']

Mniej banana.

Goździki pochodzą od kwasu ferulikowego podczas przerwy w 44°C chyba' date=' że coś pokręciłem. :)[/quote']

Mało drożdży zadane + temperatura fermentacji ciut wyższa (22°C) -> więcej banana.

Trza zapamiętać. :)

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No własnie czytałem odnośnie tych 3068, że w zasadzie 2 tygodnie to takie niby max. Ale czytałem, że w wielu przypadkach po dłuższym czasie ruszały bez problemów.

 

pozdrawiam

Fermentowałem pszeniczne na 3068 po 7 tygodniach leżakowania w lodówce,przemyłem przegotowaną wodą i bez startera do brzeczki.;)

Degustował tą pszenicę rubezhal fakt że była za bardzo z chłodzona i w pierwsze fazie gożdzików nie było ,ale kiedy piwo się ogrzało to gożdziki i banany dały znać o sobie.:beer:

Temperatura serwowania pszenicznych jest wyższa niż LAGERÓW I ALE ,może tu jest kwestia którą należy poruszyć.;)

Na Bawarii do serwowania pszenicznych piw są specjalne dzbanki z ciepłą wodą do których wkłada się szklanicę i podgrzewa piwo.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.