Skocz do zawartości

Darth Vader - Black IPA (Cascadian Dark Ale)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Scooby, z czego wynika rozbieżność w ilościach słodu karmelowego dla obu wersji pojemnościowych? Chodzi o ilość EBC dla słodu karmelowego jasnego dostępnego w Polsce (w czasach jak był tylko ciemny i jasny)? W tej chwili można dostać choćby rodzimy Karmelowy Strzegom 30 EBC, którego barwa oscyluje w okolicy 10L.

Warka: 11 gal (41.6L)

2.0 lbs. (0.9 kg) crystal 10L

Warka: 21 l

100 g karmelowy jasny

 

Tutaj z kolei masz:

Darth Vader (Cascadian Dark Ale), 5.5 gal AG

1.0 lbs (0.45 kg) crystal 10L

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w ilości warki i rodzaju karmelowego. W pierwszym przykładzie masz warkę 11 galonów (42 litry), a w trzecim 5.5 galona (21 litrów), stąd różnica w ilości Crystal 2 lb i 1 lb.

Przykład drugi to "polska" wersja receptury na 21 litrów i miałem na myśli karmelowy jasny np. ze Strzegomia 180 EBC, który jest ciemniejszy niż Crystal 10L (ok. 20 EBC), stąd mniejsza ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Uwarzyłem właśnie Black IPA z tego przepisu (17blg). Mam nadzieje, że wyjdzie lepsze, niż moje pierwsze black ipa, które było średnio udane.

 

Piwo zeszło do 4blg, ok. 7,5% alk. chmiele co prawda dałem inne, ale piwo zapowiada się dobrze, zobaczy się po nagazowaniu.

 

Piwo po 3 tyg. od nagazowania jest git. Alkoholu nie czuć w ogóle, a piwo o dziwo ułożone jak na ten czas (oczywiście zobaczę jak będzie się z czasem zmieniać).

Mieliście rację przepis godny polecenia.

Edytowane przez Przemo_666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam trzy pytanka do bazowej receptury:

 

Czy zamiast karmelowego 180, można sypnąć karmelowego 300 [oczywiście odrobinę mniej - tak z 60-70 g], ewentualnie odrobinkę monacha?

Czy miałoby tu sens dodanie płatków jęczmiennych dla "wygładzenia" tego piwa?

Które drożdże FM byłyby najlepsze zamiast US-ów?

Edytowane przez JanuszMyszyński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmele myślę, że możesz zamienić, jak warzyłem to piwo chyba dosyć mocno się trzymałem receptury i nie było ulepkowate chociaż tak naprawdę nic bym w nim nie zmieniał ale 300 zamiast 180 i to w mniejszej ilości raczej szczególnie nie wpłynie na całość. Co do płatków to jak chcesz je wygładzić to dodaj co uważasz, tak jak pisałem wcześniej - nie uważam tego za coś potrzebnego w tej recepture. Z fermentum to oczywiście FM52.

Edytowane przez udarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Gapa jeszcze raz dzięki za piwa. 1f642.png nr 7 Darth Jak dla mnie na granicy goryczy ale jeszcze akceptowalne. Super głęboki smak, który jest co raz lepszy w miarę upływu kolejnych łyków. Po kilku zresztą wrażenie goryczy się wycisza ale smak zostaje. Wiem, że najlepiej bym pomógł podpowiadając co można poprawić ale nie jestem w stanie znaleźć takiej rzeczy w tym smaku. Generalnie jestem w szoku, że w domowym procesie można uwarzyć takie browary. Chylę czoła!!! To cytat od kolegi który raczej na co dzień nie pija kraftów. Ode mnie to mega czekoladka zarówno w aromacie jak i smaku. Na początku było czuć alkohol ale dzięki chmieleniu na zimno na cichą 50g Zythos alkohol mocno znikął. Po chwili od wypicia czuć że jednak jest rozgrzewający w przełyku. Generalnie następnym razem zrobiłbym o mniejszym ekstrakcie. Miało być 16 a wyszło 18. Dodatkowo zacieranie na wytrawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

Receptura widzę sprawdzona bo opinie pozytywne aczkolwiek nurtuje mnie jedna sprawa - nie za dużo słodu Carafa II Special (pół kilo na 20l warkę)? W żadnej z innych receptur na BIPA nie znalazłem takiej ilości tego słodu (albo źle szukałem... ;)). Czy ten słód czasem nie dominuje? Odbiór nie jet zbyt intensywny? Zrobię zapewne jak w przepisie, ale może jeszcze coś skoryguję póki jest czas. Z góry dzięki za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Receptura widzę sprawdzona bo opinie pozytywne aczkolwiek nurtuje mnie jedna sprawa - nie za dużo słodu Carafa II Special (pół kilo na 20l warkę)? W żadnej z innych receptur na BIPA nie znalazłem takiej ilości tego słodu (albo źle szukałem... default_wink.png). Czy ten słód czasem nie dominuje? Odbiór nie jet zbyt intensywny? Zrobię zapewne jak w przepisie, ale może jeszcze coś skoryguję póki jest czas. Z góry dzięki za odzew.

Dodaj carafe III special w ilości 5-6 % zasypu na koniec zacierania. Ja dawałem w trakcie podgrzewania do mash out. Będzie ok

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Jestem nowicjuszem dlatego mam prośbę o poradzenie. Następną warkę planuję własnie Black IPA. Zalezy mi jednak na kompletnym wyeliminowaniu nut palonych, czekoladowych karmelowych itd. Taki West Coast tylko z barwą czarną. Znazłem taka propozycje zasypu:

- słód pale ale 5kg

- słód jęczmienny Carapils 0,5 kg

-słód Carawheat  Weyermann 100-130 EBC 0,5 kg

-  słód Carafa special III Weyermann 0,5 kg

- Płatki jeczmienne 0,4 kg

Planuje wrzucić Carafa Special na końcu zacierania albo na mashout. Zastanawiam się czy tak samo zrobić Z Carawheat? Czy zastąpić Carawheat innym słodem? Czy przy tej ilości karmel nie bedzie raczej robił roznicy?

 

Dodatkowo użyje droższde US-05 i około 200 g chmieli amerykańskich (Sorachi Ace, Citra, Mosaic).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz uzyskać wytrawne piwo to wywal słody karmelowe. W tych ilościach które podałeś to będzie masakra ?

Carawheat jeśli chcesz użyć to musisz zatrzeć, ale tak jak mówię, jeśli chcesz piwo wytrawne to zostaw sam pale ale, ewentualnie daj max 3% karmelu. 

Słód carafa jeśli masz special to daj np na mashout. 0,5 kg wydaje mi się dużo, sprawdź w jakimś kalkulatorze receptur ile trza dać żeby uzyskać pożądany kolor. 

Płatków możesz dać więcej, tak do 15% będzie ok. 

Poszukaj jakiś gotowych receptur w necie i przeanalizuj sobie zasypy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Ok czyli carawheat do wywalenia. Carapils zostawic czy tez usunąć i skupić się na pale ale? 
Tak zależy mi bardziej na wytrawności, tak jak mówiłem bardziej isc w kierunku west coast ale w barwie czarnej. Poszukam kalkulatorów. 
Przeglądałem receptury i ta mi najbardziej przypadła do gustu. Celuje w 17 blg. Mam dodać jeszcze około 200 g cukru brązowego na koniec gotowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.