Skocz do zawartości

Dziwny odczyt Blg?


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie skończyłem nastawiać moją 1 warke i wszystko szło całkiem dobrze. Wymieszałem Coopersa Draught z ekstraktem słodowym jasnym 1.7kg WES - takie proporcje zasugerowany mi przy kupnie składników na stronie http://www.centrumpiwowarstwa.pl Niestety jedna rzecz która mnie martwi to odczyt Blg. Odmierzam przy sugerowanej temp. 20 stopni, a areometr wskazuje mi ponad 20 stopni Blg :P Przy wlaniu czystej wody odczyt mam nieco ponad 0 stopni, wiec to raczej nie problem z wyskalowaniem. Dodam jeszcze, że przy zanurzaniu aerometru do menzurki, obracam go, żeby nie było pod nim bąbelków powietrza. W czym tkwi problem? Za dużo ekstraktu słodowego WES w brzeczce? No i czym grozi taki wysoki odczyt, oprócz wyższej zawartości alkoholu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie mam pojęcia, myślałem , że może się pomylileś w przeliczeniach z OG na Blg, ale w takim wypadku ... Może ktoś bardziej doświadczony coś wymysli , ale moim zdaniem jest to fizycznie niemożliwe żeby było 20 Blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed otwarcie puszek załałem je wrzątkiem, żeby ekstrakt był bardziej płynny. Po otwarciu przełame obie puszki do fermentatora, zalewając je jeszcze ok 1 litrem wrzątku z czajnika, potem już tylko chłodna woda do 23 stopni Celsjusza. Wydaje mi się, że mieszałem dosyć długo. I nic poza ekstraktami i drożdzami nie dodawałem. A jest sens jakbym teraz znowu zlał trochę brzeczki z pojemnika i sprawdził Blg, czy po wsypaniu drożdży już nie powinienem tego robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym troche poruszał trochę fermentorem , żeby się to wszystko w środku porządnie wymieszało i napowietrzyło , i pobrał próbkę , tylko musisz wszystko co będzie mialo kontakt z brzeczką zdesynfekować. Troche mało wody wlałeś gorącej , i przez to mogło tak wyjść. Pobierałeś próbkę pewnie przez kranik ?

Edytowane przez earl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na 100% nie wymieszane do końca :lol: radzę wymieszać , i pobrać z powierzchni, ale jeszcze raz pamiętaj o dezynfekcji , bo teraz najłatwiej o infekcje!

Edytowane przez earl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to idę mieszać dalej :) Mam nadzieję, że to pomoże. Dzięki za rade :lol: Co do desynfekcji to właśnie ja zaczynam :)

 

Wymieszałem to jeszcze raz, wziąłem próbkę z góry i aerometr wykazał mi 13 Blg. Mam nadzieje, że teraz już wszystko ok no i że nie doszło do zakażenia brzeczki. Zrobiłem desynfekcję, ale zawsze jest to ryzyko :/

 

Dzięki jeszcze raz pomoc :):P

Edytowane przez trosinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w samym gwincie kranika zebrało się trochę nie wymieszanej brzeczki i do cylindra poszło właśnie o wiele większe stężenie niż tak naprawdę jest w całym pojemniku.

Też się nad tym zastanawiałem i całkiem możliwe, że tak właśnie było. Teraz już wiem, że brzeczkę trzeba naprawdę pożądnie wymieszać :lol: No i próbkę pobierać z powierzchni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z pracy i zauważyłem, że temperatura brzeczki wynosi 26°C . Obawiam się, że jest to trochę za dużo. Ale nie mogłem znaleść na forum dokładnej informacji w jakich zakres temperatur można uznać za dopuszczający przy 1 fermentacji. Mógłby mi ktoś taki zakres podać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.