Skocz do zawartości

Browarek Paprocański


Rekomendowane odpowiedzi

Jak na razie, to wszystko do du...y.

Długi okres oczekiwania na przesyłkę z zestawem startowym, a na dodatek fermentatory popękane.

 

Czym się różni fermentator do ferentacji burzliwej od tego z kranikiem? Nie powinno być jakiegoś otworu w okolicach dna w tym drugim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadro to wiadro. To do rozlewu ma dziurę na kran, to do fermentacji nie ma dziury.

 

Takie wiadra plastikowe z atestem do żywności, szumnie przez nas nazywane "fermentorami", są do kupienia w Castoramie i Leroy Merlin.

No tak, ale zamówiłem zestaw i dostałęm dwa identyczne wiadra i do tego popękane :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale zamówiłem zestaw i dostałęm dwa identyczne wiadra i do tego popękane :D

Też kiedyś dostałem peknięte wiadro. I najgorsze, że przesyłkę przyjąłem od kuriera, podpisałem, a otworzyłem ją dopiero po paru godzinach. Tak więc nawet reklamacji nie mogłem złożyć. :P

Tu przykład jak się dostarcza przesyłki: http://www.piwo.org/forum/p76834-Dzisiaj-12-51-56.html#p76834 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w jednym fermentorze nie ma otworu na kranik to najwyraźniej ktoś w sklepie zapomniał go wyciąć... w sumie wtopa, ale wycięcie go nożykiem do tapet to 2 minuty roboty i żaden problem. To, że fermentory są popękane to pewnie "zasługa" firmy kurierskiej - akurat na Onecie jest śmieszny tekst o traktowaniu paczek przez UPS :P

 

Napisz do sklepu jak sytuacja wygląda, takie rzeczy trzeba reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi moje pierwsze i jedyne do tej pory piwko (co prawda zacierane) odfermentowało do 3,5 °Blg na burzliwej po tygodniowej cichej zeszło do 2,5°Blg . A rozumiem że te 11,5 °Blg to przed fermentacją było :lol:

Edytowane przez Marmur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do ilu Blg powino odfermentować?

Zależy z jakiego ekstraktu, jeżeli WES, to do 2.5-3°Blg zejdzie. Stawiałbym nawet bliżej 2 niż 3.

 

Jak nie wziąłeś próbki na FFT to zadaj drożdże i zostaw na 10-14 dni fermentacji w temp. 18-20°C, po tym czasie na pewno będzie dofermentowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra, pierwsze piwo zlane po 13 dniach do butelek - niestety nie miałem czasu żeby to wcześniej zrobić.

Pszeniczne z ekstraktów WES (robione/warzone wg instrukcji)

 

Odfermentowało do 2 °Blg (z 11.5°Blg ), z wyglądu dosyć ciemne (takie brunatne), mniej mętne niż "typowy sklepowy pszeniczniak", w smaku dosyć "cienkie". Do refermentacji dodałem 200 g ekstraktu suchego (WES) rozpuszczonego w 200 ml wody na około 19,5 l młodego piwa.

 

Pytania:

1. czy kolor, smak i stopień odfermentowania są prawidłowe?

2. czy substratu do refermentacji wystarczy aby otrzymać przyjemnie nagazowane piwo?

3. czy znacie coś godnego polecenia (ekstrakty ew. brewkit) aby otrzymać Pilsa podobnego do tego z Bierhalle oraz Gniewosza Ciemnego?

 

sam0038l.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez mirfak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Zacieranie jest kuszące, ale niestety nie mam na to za bardzo czasu i możliwości logistycznych, dlatego pozostanę przy szybszych formach :)

 

Jakieś sugestie co do piw o które pytałem? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi, bo nie chcę próbować na ślepo - chociaż to też może być interesujęce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo, choć minęło zaledwie kilka dni od butelkowania, wyszło zadziwiająco dobre. Całkiem przyjemnie nagazowane, w smaku wytrawne i czuć, że jest pszeniczne.

Aromatyczne, bez wyczuwalnej goryczki.

 

Trzeba zbierać butelki na warkę nr 2 (to, niestety, jest wąskie gardło całej operacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.