Skocz do zawartości

Zacieranie - zestaw startowy (prośba o weryfikację)


Rekomendowane odpowiedzi

Jak już będziesz na etapie zakupu garnka, to kup 35-40l. Przy 30l bywa mało zapasu na bulgotanie...

Garnek już mam, 29l (36cm) gat.I Emalia Olkusz. Kupiłem go w środę w tarnobrzeskiej hurtowni Społem za... 93zł! :) Jest to dokładnie ten sam garnek co w ofercie e-sklepów (nawet kolor się zgadza - jasnobłękitny), z tym że cena zdecydowanie przystępniejsza.

 

Ja używam 27l. Muszę przyznać, że jest na styk (do niedawna robiliśmy warki 25l po wysładzaniu). W tym sezonie zaczęliśmy robić 20-22l i jest ok (trzeba umyć mniej butelek :)).

 

A wagę mamy z lidla (na śmieszne baterie) i po 13 warkach+ trochę ważenia w kuchni musieliśmy baterię zmienić. W tej chwili przerobiliśmy wagę na zasilanie z zasilacza komputerowego (pod ten zasilacz mamy też podłączone mieszadło i lodówkę turystyczną). W momencie gdy wyjmiemy wtyk od zasilacza waga przechodzi na zasilanie z baterii. Polecam ten patent.

Póki co nie planuję warek większych niż 20-23 litry i raczej będą z gotowych zestawów surowców , więc myślę że 29l garnek jest w sam raz. Kiedyś pewnie przyjdzie czas na śrutownik, taboret gazowy, keg i warzenie na większą skalę, ale do tego dojdę wraz z doświadczeniem na mniejszych warkach. Wagi jeszcze nie nabyłem, choć znalazłem na miejscu całkiem ciekawą HOFFNER HF-1225 i wyglądała dość solidnie. Na necie można ją nabyć dużo taniej (nawet wliczając koszt przesyłki kurierskiej zostanie na 2 dobre piwa :) ) może ktoś z Was sprawdził ją w praktyce?

 

By the way, zamówienie z BA dotarło wczorajszym popołudniem, więc mogę startować z pierwszą warką, z tym że spodziewałem się otrzymać fermentator z czerwonym kranikiem, a dostałem ten biały z krótszym gwintem i muszę pokombinować z zamocowaniem "kibelkowego" filtratora. Zeszlifuję deczko plastikową nakrętkę, a jak się nie sprawdzi to dokręcę bezpośrednio redukcję i tymczasowo powinno być OK.

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez easy_rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

By the way, zamówienie z BA dotarło wczorajszym popołudniem, więc mogę startować z pierwszą warką, z tym że spodziewałem się otrzymać fermentator z czerwonym kranikiem, a dostałem ten biały z krótszym gwintem i muszę pokombinować z zamocowaniem "kibelkowego" filtratora. Zeszlifuję deczko plastikową nakrętkę, a jak się nie sprawdzi to dokręcę bezpośrednio redukcję i tymczasowo powinno być OK.

 

Pozdrawiam ;)

Nie bardzo rozumiem w czym problem ? Tam nie jest wymagana jakaś nadzwyczajna szczelność.

 

Ps. Też mam biały kranik i redukcję 3/4 - 1/2.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No problem! Bez zbędnych kombinacji dokręciłem kranik redukcją i jest git, godzinny test i nic nie cieknie. Zresztą to wiadro będzie tylko do filtracji/rozlewu i tak jak piszesz, super szczelne być nie musi. Odżałuję chyba te dwa piwa i zakupię jutro z rana wspomnianą wcześniej wagę. Przyda się chociażby do odmierzania porcji chmielu przy jutrzejszym warzeniu (miałem to robić na piechotę dzieląc na odpowiednie porcje). Trzymajcie kciuki! Wieczorem opiszę wrażenia z pierwszych piwowarskich poczynań, a może i załączę małą fotorelację ;) Zdrówko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Tak jak planowałem, w sobotę uwarzyłem swoje pierwsze w życiu piwo. :D Zabawa była przednia i jak na pierwszy raz poszło mi całkiem nieźle! Może jedynie wydajność nieco za mała, bo wyszło mi 19l o 12,5blg... W niedzielę rano zacząłem żałować, że nie kupiłem jeszcze jednego fermentatora, gdyż warzenie tak mi się spodobało, że miałem ochotę na kolejną warkę. :) Pszeniczniak ładnie pracuje i mam nadzieję, że wszystko jest na dobrej drodze i wyjdzie smaczne (wydobywające się z rurki fermentacyjnej zapachy są coraz przyjemniejsze -> banany!). Perypetie mojej pierwszej warki może opiszę w innym wątku, a gwoli usystematyzowania tego tematu dla potomnych z podobnymi dylematami, zamieszczam listę wraz z cenami mojego zestawu do zacierania:

  • Garnek 29l Emalia Olkusz - 93zł
  • Chłodnica z rurki miedzianej fi10mm/8m - 80zł
  • Wężyk z oplotu 120cm + redukcja - 24zł
  • 2x Fermentor 30l z rurką fermentacyjną - 46zł
  • Fermentor 30l z kranikiem - 28zł
  • Kapslownica stołowa Heavy Duty GRIFO - 146zł
  • Kapsle uniwersalne 26mm 300 szt - 11zł
  • Termometr w obudowie -10 do +120°C - 25zł
  • Waga elektroniczna Hoffner 5kg/1g - 52zł
  • Rurka do rozlewu butelkowego + wąż. - 17zł.
  • Wąż silikonowy 1m - 20zł
  • Wężyk do dekantacji - 9zł
  • Areometr - 9zł
  • Łycha drewniana 45cm z otworami - 5zł
  • Pirosiarczyn sodu 1 kg - 10zł
  • OXI One 100 g - 6zł
  • Jodowy Wskaźnik Skrobi 20 ml - 4zł

Razem około 585 PLN.

 

I jeszcze na koniec odnośnie sprzętu. Zaskoczyła mnie wydajność chłodnicy; czas schłodzenia brzeczki do 24°C = 15 minut! Czytając inne tematy spodziewałem się raczej 30-tu, a tu miła niespodzianka. Z filtracją pszenicy na oplocie nie miałem absolutnie żadnych problemów; równie pozytywnie zaskoczenie. Co do kapslownicy (na razie przetestowanej na sucho) to bez niczego kapsluje bączki po niepasteryzowanej Łomży i śmiało dałaby radę z butelką 1-1,5cm niższą (czytałem opinie, że trzeba podkładać deseczkę). To tyle póki co ode mnie. Dzięki wielkie raz jeszcze wszystkim za pomoc i cieszę się, że mogłem dołączyć do tak zacnego grona piwowarów domowych! :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.