Skocz do zawartości

Piwo pszeniczne z brewkita


kubek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Czy ktoś z Was robił już piwko pszeniczne z brewkita ?

W sklepie homebrewing pojawił się brewkit piwa pszenicznego : http://www.homebrewing.pl/piwo-pszeniczne-11st-blg-zestaw-surowcow-p-372.html

Czy takie piwo w smaku dużo będzie się różniło od tego piwa z zestawu : http://www.homebrewing.pl/piwo-pszeniczne-12st-blg-zestaw-surowcow-p-156.html

 

No i pytanko - czy do tego drugiego na zestawie surowców potrzebny mi drugi kociołek z kranikiem do tego drugiego etapu fermentacji ? czy wystarczy jak z brewkita - po burzliwej wystarczy zlać do butelek ?

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pszeniczne z brew kita to tylko na Fermentis WB-06. Tak zrobiłem z puszką Coopersa.

Sam jestem ciekaw jak "wychodzą" piwa z brew-kitów WESa. Podobno są dobre. A cena jest rewelacyjna.

Po burzliwej możesz butelkować. A dodatkowe wiadro się zawsze przyda... :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie wiadro się na pewno szybciej czy później przyda, ale ten zestaw zrobisz i w jednym, zwłaszcza że to pszeniczne. Jeżeli się zdecydujesz na drugie wiadro, to na Twoim miejscu wziąłbym bez kranika.

Nie wyobrażam sobie rozlewu bez wiadra z kranem. Pewnie jest to możliwe, ale upierdliwość przekracza moją wyobraźnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burzliwa z kranikiem, cicha bez, rozlew z kranikiem.

Raczej odwrotnie. Po cichej następne przelewanie?? Za dużo "czarowania".

Ja robię obie fermentacje "z kranikami". Łatwo i wygodnie zlewam, przelewam, butelkuję..... :monster:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dodałem 200g suchego ekstraktu słodowego (rozpuszczonego w ok 200ml wody) do ... fermentora "cichej fermentacji" !!!! :monster:

Zamieszałem mieszadłem tak delikatnie, że nic z osadu na dnie nie wzburzyłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zrobiłem pszeniczne z tego pierwszego zestawu. Może jest jeszcze zbyt wcześnie aby mówić o smaku, gdyż butelkowałem w sobotę ale jak na razie jestem bardzo zadowolony z efektu :monster: . Nie robiłem cichej fermentacji a cukier do refermentacji dodałem w ten sam sposób co coelian ale niestety chyba zbyt mocno zamieszałem, ponieważ mam dość sporo osadu na dnie butelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pszenicy nie ma po co robić cichej - co ma odfermentować to sobie odfermentuje, a po grzyba klarować pszeniczne, które ma być mętne? Przelewanie to wystarczająco duże ryzyko, żeby nie robić go bez potrzeby. Przy pszenicy nie ma potrzeby. Niech sobie pofermentuje 10-14 dni i lać od razu do flaszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niedokładnym wymieszaniu istnieje ryzyko...

To nie farba :monster:

Te ciecze nie są gęste, sprawdź na mleku w herbacie. Wymiesza się prawie samo z siebie... wystarczy tylko "pomóc" przez krótkie i delikatne zamieszanie.

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pszenicy nie ma po co robić cichej - co ma odfermentować to sobie odfermentuje, a po grzyba klarować pszeniczne, które ma być mętne? Przelewanie to wystarczająco duże ryzyko, żeby nie robić go bez potrzeby. Przy pszenicy nie ma potrzeby. Niech sobie pofermentuje 10-14 dni i lać od razu do flaszek.

no i pszenicę pijemy z osadem z dna butelki. Osad z WB 06 jest smaczny (w przeciwieństwie do drożdży normalnie dodawanych do brew-kitów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś robiłem bodajże to piwo:

http://allegro.pl/piwo-wheat-beer-pszeniczne-1-7-kg-i1316285995.html

 

Dokładnie nie przypominam sobie smaku, ale pamiętam, że raczej z pszenicznego to tu niewiele było! W porównaniu do pszeniczniaka ze słodów, którego ostatnio fermentowałem na WB-06, to tamto pszeniczne nie było wcale!

 

Ale na WES'ie i na drożdżach WB-06 (takie są widzę w obu zestawach) piwo wyjdzie na pewno o niebo lepsze niż z Coopersa. A różnic w nachmieleniu przy tych zestawach też pewnie nie będzie czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Coopersa pszenicę robiłem na WB-06 (do fermentacji 500g suchy ekstrakt pszeniczny + 300g glukoza).

Piwo wszystkich (poza pieronem i bielokiem) rzuciło na kolana . :P

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do refermentacji będzie dobra. Możesz też użyć zwykłej glukozy, bo trudno określić w jakim stopniu ta mieszanka odfermentuje, ale jak już masz z nią doświadczenie i nagazowanie poprzednio było ok to można jej użyć.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.