Skocz do zawartości

Kwas mlekowy - termin przydatności


skybert

Rekomendowane odpowiedzi

Kwas mlekowy nie może się "zepsuć", bo niby jak? Ta data to pewnie nadgorliwość producenta/dystrybutora.

To nie nadgorliwość producenta , wszystkie produkty spożywcze muszą mieć datę przydatności ( nie ważne czy mogą się zepsuć , czy też nie ) taki wymóg sanepidu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwas mlekowy nie może się "zepsuć"' date=' bo niby jak? Ta data to pewnie nadgorliwość producenta/dystrybutora.[/quote']

To nie nadgorliwość producenta , wszystkie produkty spożywcze muszą mieć datę przydatności ( nie ważne czy mogą się zepsuć , czy też nie ) taki wymóg sanepidu.

Taki wymóg nakłada ustawa lub rozporządzenie, a nie "sanepid".

Widziałeś datę minimalnej trwałości lub termin przydatności na paczce cukru czy soli? :rolleyes:

Polecam przeczytanie Rozporządzenia MRiRW z dnia 10 lipca 2007 r. w sprawie znakowania środków spożywczych. (Dz. U. z dnia 31 lipca 2007 r.), szczególnie rozdział 2.

Z resztą kwas mlekowy nie jest produktem spożywczym więc nie podlega wymogom tero rozporządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwas mlekowy nie może się "zepsuć"' date=' bo niby jak? Ta data to pewnie nadgorliwość producenta/dystrybutora.[/quote']

To nie nadgorliwość producenta , wszystkie produkty spożywcze muszą mieć datę przydatności ( nie ważne czy mogą się zepsuć , czy też nie ) taki wymóg sanepidu.

Nieprawda. Ocet jabłkowy na ten przykład, który miałem u siebie w sklepie nie miał takiej daty, a PH importera pokazał mi pismo, ze zgodnie z... bla bal bla paragraf itd. mieć takiej daty nie musi, bo jest wymieniony na liście produktów, które takiej daty mieć nie muszą.

 

Umieszczenie takiej daty jest jednak ze wszech miar pożądane, bo 80% ludzi po przekroczeniu tej daty kupi nową buteleczkę. :D I interes się kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwas mlekowy nie produktem spożywczym tylko dodatkiem do żywności tak jak kwas cytrynowy i pewnie ma inne wymagania wg jakieś tam ustawy odnośnie dodatków do żywności tzn. max ilość jaka może być dodana do produktu, w jakim stężeniu itd.

Data pewnie jest podana, ponieważ po jakimś tam czasie kwas może ulegać jakimś tam przemianom chemicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data pewnie jest podana, ponieważ po jakimś tam czasie kwas może ulegać jakimś tam przemianom chemicznym.

I tu jest sedno sprawy. W laboratorium chemicznym większość odczynników ma datę przydatności. Nawet węglan wapnia tech. czyli tak naprawdę kreda szkolna ma taką datę. I przekonałem się sam że nie jest ona podawana dla kręcenia się interesu tylko przy doświadczeniu chemicznym może wyjść coś całkiem innego.

Trzeba też uważać co kryje się pod nazwą spożywczy. Bo np. kwas mlekowy spożywczy może to być kwas mlekowy o czystości od 60% do 90% (stara skala czystości obejmowała również takie zagadnienie). Natomiast ten kwas może zawierać przykładowo związki rtęci, czyli nie nadaje się do spożycia. Ale myślę że szanujący się sklep z odczynnikami nie poda już takiej wiadomości. No chyba że odczynnik pochodzi z przed 2004r. bo chyba wtedy usunięto te śmieszne nazwy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwas mlekowy nie może się "zepsuć", bo niby jak?

kwas mlekowy ma grupy COOH i OH, wiec może może zajść reakcja estryfikacji i zrobi się laktyd, a nawet może zrobić się polimer :smilies: ale to raczej mało prawdopodobne podczas normalnego przechowywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwas mlekowy nie może się "zepsuć", bo niby jak?

Ależ może i to na wiele sposobów :smilies:

Przede wszystkim jako hydroksykwas może polimeryzować czyli tworzyć poliester, może tworzyć z tej samej przyczyny cykliczne laktydy, może też ulegać utlenieniu do kwasu pirogronowego, itp, itd.

Wszelako w temperaturze pokojowej, w zamkniętym pojemniku będą to procesy b. wolne i zapewne przed rokiem 2014 nie zajdą w znaczącym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że w roztworze kwasu mlekowego przez kilka lat nie zajdzie żadna reakcja chemiczna. Mogę się jednak założyć, że w 2014 roku ten specyfik będzie zdatny do użycia. Dlatego uważam, że podawanie terminu przydatności na takim produkcie jest zupełnie zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kwas został sprowadzony specjalnie dla mnie z Chempur?u. Dziś go odebrałem. Etykieta mówi że został wyprodukowany w listopadzie tego roku. Data ważności 11. 2014. A więc producent daje mu 4 lata.

Zaciekawił mnie jeszcze skład np.:

- metale ciężkie (j. Pb) ? max 0.001%

- arsen ? max 0,00005%

- pozostałe wydają się jadalne :smilies:

 

ps

dzieki za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.