Skocz do zawartości

Piwo lodowe


bubuś

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku poświęciłem 4l kożlaka podwójnego 23 blg na piwo lodowe.

Po wymrożeniu zostało 3l , do refermentacji dodałem 21gr glukozy i trochę świeżej gęstwy.

Piwo leżało sobie spokojnie w piwnicy. 1 butelkę otworzyłem dopiero po 6 miesiącach , ostatnią wczoraj.

Piwo było mocne i smaczne , lecz bardzo słabo nagazowane.

Zbliża się warka nr 50 i chcę zrobić z całości piwo lodowe. Czy zna ktoś może sposób naturalnego nagazowania tak mocnych piw ( moje wyliczyłem na jakieś 12,4%

PS. Robiłem też taki eksperyment z zwykłym kożlakiem 16 Blg i wyszedł całkiem dobry , z dobrym nagazowaniem.

Edytowane przez bubuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dodałeś tylko 20 gram glukozy?

3,5gr/but 0,5 to taki mój standart , czasami daję więcej , mniej nigdy.

W lagerach do 23 blg początkowego zawsze się sprawdzał.

Edytowane przez bubuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, glukozy było wystarczająco, w takim razie drożdże nie dały rady.

Od razu dałeś do piwniczki, czy potrzymałes parę dni w cieple?

1 tydzień w 20 , 2 tydzień w 12 a potem do piwnicy.

To było 3 pokolenie bohemian lager , zrobiłem na nich później jeszcze parę warek , bez żadnych problemów.

Być może moc piwa była zbyt duża dla tych drożdży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz 1 pokolenie wyeast 2565 koelsch , nie robiłem na nich jeszcze mocniejszych piw , ale z tego co czytałem mają większą tolerancję na alkohol niż większość drożdży lagerowych.

Następną warką ma być kolońskie , zrobię większy zasyp , odbiorę początkowy filtrat ( jakieś 6l , tak aby po chmieleniu zostało 4,5l jakieś 22 blg i do dymiona) , po cichej wymrażanie i do butelek. Jeżeli wszystko wyjdzie ok , to zrobię pełną warkę , tyle że zasyp będzie bardziej pod koźlaka , niż pod kolońskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.