Skocz do zawartości

Koniec fermentacji?


Gość tomato

Rekomendowane odpowiedzi

°Blg spadło do dwóch, ale drożdże us05 dalej spienione unoszą się na powieszchni.

 

czy kiedyś opadną?

 

burzliwa już tydzień trwa.

Edytowane przez tomato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to mniej więcej wyglądało przed zlaniem na cichą

Standard przy US-05, podobnie zachowuję się też inne drożdże np. WLP Belgian Wit, WLP London Ale.

 

Informacje o zakończeniu fermentacji daje tylko pomiar gęstości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja trzymałem 2 tygodnie, z czego ostatnie 3 dni silnie schłodzone (na pewno poniżej 16st.).

Drożdży nie było na powierzchni, ładnie się ubiły na dnie. Została tylko kleista piana na ścianach.

Ale patrząc na zdjęcie to ja bym jeszcze potrzymał fermentację, chyba że naprawdę jesteś pewny że nie ma już cukru - wtedy bym spróbował schłodzić mocno i potrzymać w takim stanie parę dni, może pomoże....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym syfie nie ma już sprawnych drożdży. Jeżeli chcesz jeszcze potrzymać to piwo, to zbierz syf z wierzchu i go wyrzuć, drożdże i tak już leżą na dnie w postaci gęstwy. A według tego artykułu trzymanie tego kożucha może mieć negatywny wpływ na smak piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym syfie nie ma już sprawnych drożdży. Jeżeli chcesz jeszcze potrzymać to piwo, to zbierz syf z wierzchu i go wyrzuć, drożdże i tak już leżą na dnie w postaci gęstwy. A według tego artykułu trzymanie tego kożucha może mieć negatywny wpływ na smak piwa.

Sam autor tego opracowania stwierdził, że w ślepym teście nie odróżnił piw poprawnie zatem wpływem na smak bym się tym nie przejmował.

Taka drożdżowa kra pływała u mnie ostatnio na NE Brown po 3 tygodniach burzliwej. Użyłem jej wraz z osadem z dna do kolejnej warki. Fermentacja przebiega poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwo przelane spod osadu leży na cichej.

 

czy tydzień to nie za mało?

 

Zastanawiam ile musi stać żeby trzeba było dodawać drożdży do butelek?

kiedyś trzymałem pilsa na burzliwej 3 tygodnie i nagazowało się normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwo przelane spod osadu leży na cichej.

 

czy tydzień to nie za mało?

 

Zastanawiam ile musi stać żeby trzeba było dodawać drożdży do butelek?

kiedyś trzymałem pilsa na burzliwej 3 tygodnie i nagazowało się normalnie.

Jeżeli nie przeprowadzisz pasteryzacji to zawsze po dodaniu surowca do refermentacji nastąpi nagazowanie, czasem tylko proces ten będzie zbyt długi i wtedy jest sens dodawać świeże drożdże wraz z nową porcja cukrów. Po tygodniu na cichej fermentacji w temp. zbliżonej do burzliwej na pewno jeszcze sporo drożdży pozostanie w piwie. Jeżeli chcesz znacząco przyspieszyć ich osadzanie musisz piwo lagerować w okolicy 0°C albo i niższej przez 2-3 tygodnie. Takie lagerowane piwo, do efektywnego nagazowania wymaga już dodania nowej porcji drożdży (doskonale się też nadaje do sztucznego nasycenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.