Skocz do zawartości

Dodatek Reputacja na piwo.org


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

To lizus ten szop007.

DORI gratulacje. Te małe punkciki nie biorą się z powietrza. To nie jest pianka z piwa. Na to trzeba sobie solidnie zasłużyć i Ty Swoją ciężką pracą na forum zasłużyłaś nawet na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja gratuluję setki. Od wujka Jejskiego masz 101 plusa za ciężką pracę na forum, żebyś mogła się napić piątego piwa. Ale ze mnie to dopiero wazelina ;)

Faktycznie, wazelina :D Przez Was się jeszcze rozpiję ;) A z tą ciężką pracą to nie przesadzajcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ten mały dodatek powoduje ostatnio dużo kontrowersji ;), zatem korzystając z okazji przenosin zostanie on pilotażowo zastąpiony nowym, bardziej "miękkim" systemem. Pamiętajmy, służy on do oceny mertoryczności postów.

Podstawowe zmiany:

- brak minusów (podparte to jest analizą tabeli z minusami jaką dokonałem podczas migracji)

- można zmienić zdanie i dodany punkt w poście anulować.

 

Miejscami możecie spotkać się z nazewnictwem anglojęzycznym, ale poprawię to później, podczas importu. Aa - wygląda to fejsbókowo, ale nic się nigdzie to nie pojawia :) Szczegóły nazewnictwa dopracuję w najbliższym czasie.

 

Można się do woli tym bawić, dodane punty zostaną i tak nadpisane tymi ze starego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem słowa: "ten mały dodatek powoduje ostatnio dużo kontrowersji". Może coś mi umknęło...

Jestem jednak zdania, że "reputacja" ( z tymi "kufelkami") była dobrym miernikiem zaangażowania na forum i poza nim.

Liczba postów o niczym nie świadczy. Widziałem wiele razy jak jakiś "zacny (3000 postów) forumowicz" nabijał sobie licznik jedno zdaniowymi wpisami, które nic nie wnosiły do dyskusji.

Reputacja z "licznikiem" i nagrodami w postaci "kufelków" była miłym ( i widocznym dla innych) uhonorowaniem czasem ciężkiej pracy.

Czy wraz z nowym forum wszyscy zaczynają od zera ?

Czy ten nowy system to ten "Dobry wpis!" ?

 

EDIT: i widzę, że reputacja z poprzedniego forum przepadła. :(

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem słowa: "ten mały dodatek powoduje ostatnio dużo kontrowersji". Może coś mi umknęło...

Jestem jednak zdania, że "reputacja" ( z tymi "kufelkami") była dobrym miernikiem zaangażowania na forum i poza nim.

 

EDIT: i widzę, że reputacja z poprzedniego forum przepadła. :(

 

Co prawda już pisałem, ale obiecałem Ci rozwinięcie, co też czynię.

  • Dogłębnie analizowałem przyznane plusy, minusy, gdzie były dodane, oraz jaki widniach przy nich komentarz. Uwierz mi proszę na słowo, że decyzja jest mądra i przemyślana. Nie podjąłem jej wczoraj. W razie czego zapraszam na dłuższą dyskusję na PW.
  • Tu masz dokładnie to samo, ale nie per osoba, jak to było tam, ale per napisana treść. A wg mnie o wiele lepsze rozwiązanie. Tak samo możesz docenić użytkownika, zasada działania wcale się nie zmieniła. Po prostu ten system jest bardziej przemyślany i dostosowany do społeczności.
  • Punkty wrócą i co najmniej połowa osób ma już w profilach widoczne. Wspominałem o tym już kilkakrotnie :)

Kufelki to była po prostu tylko wizualizacją punktów, jeżeli jest to ważne, to po uporaniu się ze sprawami najistotniejszymi, może wrócić. Nie jestem ku temu zbyt chętny, bo każda linijka w profilu wydłuża wysokość jednego wpisu. Nie chcę żeby było jak na niektórych forach, że ktoś napisze "cześć" i zajmuje to pół ekranu :) Coś wymyślę fajnego, ale prosiłbym Cię Coelian o troszkę cierpliwości. Na ten moment muszę skończyć z porządkami w bazie forum, Wiki i zacząć przenosiny fotek. Oczywiście wszelkie uwagi są ważne, każdą zapisuję, więc nic nie umknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jakieś kufelki czy inne duperele, nie są żadnym wyznacznikiem aktywności, bo co niektórzy specjalnie nabijali sobie posty, byle jakimi odpowiedziami, byle tylko mieć więcej jakiś znaczków przy profilu. Myślę, że tak jak jest teraz jest dobrze. "Plusik" dodaje się dla treści a nie dla osoby :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jakieś kufelki czy inne duperele, nie są żadnym wyznacznikiem aktywności, bo co niektórzy specjalnie nabijali sobie posty, byle jakimi odpowiedziami, byle tylko mieć więcej jakiś znaczków przy profilu. Myślę, że tak jak jest teraz jest dobrze. "Plusik" dodaje się dla treści a nie dla osoby :beer:

Właśnie "kufelek" był wizualizacją dorobku forumowicza nie związaną z ilością oddanych postów. Bez nich (reputacji) wyznacznikiem aktywności/zaangażowania jest tylko liczba postów. A nabić licznik nie trudno (o czym pisałem).

Jeśli chodzi o "cześć i zajmuje to pół ekranu" to znam to z innych forów - ale raczej jest to spowodowane dokładaniem czasem nawet pokaźnej grafiki do sygnaturki.

Więc czekam cierpliwie... dzięki elroy za odpowiedź i wkład pracy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomagając innym na forum czy przez PW nie myślałem "o! jeszcze dwa razy tak i następny kufelek będzie."

Jednak jeśli wyznacznikiem aktywności ma być tylko licznik postów to daje to dosyć fałszywy obraz.

Powinna być możliwość w sposób widoczny nagradzania forumowicza za jego wkład czy aktywność (dobre rady, pomysły, pomoc itp itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jeśli wyznacznikiem aktywności ma być tylko licznik postów to daje to dosyć fałszywy obraz.

 

Punkty są widoczne cały czas w profilu, albo w podglądzie po najechaniu myszką na nick. Widać to w 2 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elroy, czy przewidujesz możliwość -tak jak w starym forum- szybkiego podglądu wpisu za który dostało się punkt nazywany wcześnie karmą? Jeśli to pytanie gdzieś padło to przepraszam, ale jeszcze się nie ogarnąłem po zmianach :) .

Posty nagradzane w większości były bardzo wartościowe i gdy nic na forum się nie działo można było skakać po reputacji i czytać bardzo interesujące wątki i wpisy które nam umknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, po wejściu do danego profilu (swojego, czy też innego użytkownika) widnieje zakładka "przyznane punkty" i tam się będą pojawiały linki do danych postów.

Zła nowina jest taka, że nie mam za bardzo możliwości przenieść linków ze starego forum (po pierwszej cyklicznej synchronizacji i tak zostaną usunięte, jako błędne odnośniki). Dodatkowo o przyznanym punkcie zostaniesz powiadomiony wewnętrznym "powiadamiaczem" u góry forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.