Skocz do zawartości

Dodatek Reputacja na piwo.org


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa funkcjonalność na forum. Punkty Karma

 

Słowem wstępu

 

Karma (lub karman, sanskr. ????, pali. Kamma) ? w buddyzmie, hinduizmie i innych religiach Dalekiego Wschodu jest to prawo przyczyny i skutku; podstawowe prawo Kosmosu. W dosłownym tłumaczeniu jest to "praca" lub "działanie".

My oczywiście nie będziemy ubierać tego w szaty religijne, bo dyskutujemy o zupełnie innej sferze życia i zostawimy dla nas ostatnie zdanie, czyli "Praca i działanie"

Słowo Karma jest ogólnie przyjęte wśród for dyskusyjnych jako określenie dla aktywności, wiedzy i działania użytkownika.

 

Co nam to daje

Pozwala na docenienie pracy użytkownika i jego aktywności. Jeżeli stwierdziłeś, że dodany post jest wartościowy, warto to zaznaczyć i dodać punkcik. Oczywiście działa to też w drugą stronę. Punkty karma ukazują się w profilu. Dla przykładu posłużymy się Dori, bo zdążyła juz zarobić 3 :D

 

 

Dzięki temu wyznacznikiem aktywności jest nie tylko ilość postów czy ranga, ale też uznanie innych piwowarów.

 

Jak to działa

Po każdym postem użytkownika, jeżeli jesteście zalogowani, znajdziecie nowe funkcje

Karma: Doceń lub odejmij

W waszych rękach jest, czy będzie to plus czy minus. Punkt dla dane osoby możesz zmienić raz na godzinę.

Użytkownik nie wie od kogo dostał punkt, ani kto mu zabrał. Dzięki anonimowości mam nadzieję, że punkty będą szczere.

 

Wszystkie sugestie proszę zamieszczać tu, lub informować mnie na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Taką małą nowością, jaka się dziś pojawiła na forum, to ikonka obok nazwy użytkownika.

Poniżej ilość punktów karma w przeliczeniu na kufle domowego, w tym przypadku jasnego piwa. (nie mam ładnej ikonki ciemnego :cool2: )

 

 

 

Mam nadzieję, że się podoba ;)

 

Przy okazji aktualny ranking zdobytych punktów

 

Pkt. nick

-----------------

20 coder

11 thobeta

11 Makaron

10 scooby_brew

10 dori

7 GaGacek

7 kopyr

5 anteks

4 hrapek

4 Jejski

4 komoona

4 elroy

4 bogdan62

3 muavmf

3 BaronVonZuk

3 jacer

3 wena

2 cafekot

2 yemu

2 Stasiek

1 MACIEJGACKOWSKI

1 Zdrój

1 gerdzio

1 Wnuczek

1 Wesoly

1 Wypij

1 darko

1 angasc

1 Browarzyciel

1 Hasintus

Wszystkim należą się brawa za zaangażowanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz za pomysł ode mnie jeden punkcik co w sumie owocuje w Twoim przypadku jednym browarkiem. W końcu nie wypada aby admin siedział na forum o suchym pysku :D .

PS sorki ma być więcej niż 5 to masz jeszcze jeden punkt, ale za godzinę ;)

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję;) Ta ikonka piwa musi mi wystarczyć na jakiś (mam nadzieję krótki) okres czasu.

Dopadło mnie przesilenie jesienno/zimowe i po kontakcie z lekarzem oraz farmaceutą niestety prawdziwe muszę odłożyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopadło mnie przesilenie jesienno/zimowe i po kontakcie z lekarzem oraz farmaceutą niestety prawdziwe muszę odłożyć :D

Elroy! Są 4 rodzaje białej śmierci:

1) Sól

2) Narkotyki

3) Cukier

4) Lekarz pierwszego kontaktu

 

Dlatego nie odstawiaj prawdziwego! Moja ciotka (doktorka "dugiego" kontaktu) zawsze zaleca mi jako lekarstwo grzane piwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elroy! Są 4 rodzaje białej śmierci:

1) Sól

2) Narkotyki

3) Cukier

4) Lekarz pierwszego kontaktu

 

Dlatego nie odstawiaj prawdziwego! Moja ciotka (doktorka "dugiego" kontaktu) zawsze zaleca mi jako lekarstwo grzane piwo...

Dobre :):D

Zwłaszcza punkt 4 :)

 

W koncu jedno piwo to troszke malo. Na jedna noge

No ale pozycja ładna, w pierwszej piątce :) Brawo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam wniosek o dodanie jakiegoś małego potwierdzenia po kliknięciu na Karma. Szczególnie na Odejmij.

Dziś zamiast kliknąć na cytuj, niechcący kliknąłem na odejmij. :D

Coś wymyślę, a przede wszystkim przeniosę dodaj/odejmij w inne miejsce. Dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znasz zasade KISS ? Keep It Simple Stupid :) Czym wiecej wodotryskow tym wiecej mozliwosci na bledy. Zatem zwykle przemieszczenie na druga strone moim zdaniem jest najlepszym pomyslem.

Edytowane przez Makaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie takie ocenianie jest trochę dziwne i z tym też wiąże się kolejne pytanie: czy każdego nowego traktuje się tu minusem. Nie żebym się skarżył, że zaliczyłem ujemną karmę, bo mi to kalafiorem. Nie sądzę, abym napisał coś nietaktownego, a coś takiego trochę to zniechęca do pisania.

 

Skoro jednak karma jest i to w dodatku nie wiemy kto komu dał plusa czy minusa, to może chociaż będzie info który post został "obdarowany". Co Wy na to ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie takie ocenianie jest trochę dziwne i z tym też wiąże się kolejne pytanie: czy każdego nowego traktuje się tu minusem. Nie żebym się skarżył, że zaliczyłem ujemną karmę, bo mi to kalafiorem. Nie sądzę, abym napisał coś nietaktownego, a coś takiego trochę to zniechęca do pisania.

 

Skoro jednak karma jest i to w dodatku nie wiemy kto komu dał plusa czy minusa, to może chociaż będzie info który post został "obdarowany". Co Wy na to ??

Ach dałem Ci + więc wyszłeś na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artus :D Każdego nowego użytkownika witamy serdecznie :D Oczywiście nie "minusem" - pieron tutaj wyjaśnił.

 

Możemy rozwinąć funkcjonalność, że przyznanie plusa będzie zapisane, jeżeli podamy powód i odwrotnie. Oraz będzie lista kto zaplusował za co i od kogo. Robimy tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artus :D Każdego nowego użytkownika witamy serdecznie :D Oczywiście nie "minusem" - pieron tutaj wyjaśnił.

No, tylko ja minusa chyba nie dałem, bo sobie nie przypominam, tylko wyrównałem do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artus :D Każdego nowego użytkownika witamy serdecznie :D Oczywiście nie "minusem" - pieron tutaj wyjaśnił.

No' date=' tylko ja minusa chyba nie dałem, bo sobie nie przypominam, tylko wyrównałem do zera.[/quote']

Ok i ten argument jest dla mnie wystarczający, że musimy rozwinąć ten moduł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatek "Reputacja"

 

Na prośbę forumowiczów dodatek Karma został zmodyfikowany do wersji wyższej.

Zdarzały się bowiem masowe dodawania a rzecz jasna i ujmowania.

 

Co umożliwia:

 

- aby dodać plus lub minus użytkownik musi mieć napisane minimum 5 postów.

- czas między dodaniem dla tego samego użytkownika punktów to 30 minut.

- każda zmiana musi być umotywowana krótką informacją. Będzie ona widoczna na liście danego użytkownika.

 

 

Pytanie zasadnicze do Was:

 

Mam przenieść punkty Karma które już nazbieraliście? (będą one dodane przeze mnie, jako "Punkty za aktywność forumową") Osobiście jestem za rozpoczęciem od nowa, ale czekam na Wasze zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze do Was:

 

Mam przenieść punkty Karma które już nazbieraliście? (będą one dodane przeze mnie, jako "Punkty za aktywność forumową") Osobiście jestem za rozpoczęciem od nowa, ale czekam na Wasze zdanie.

Jestem za grubą kreską. :lol:

Zerujemy liczniki i zaczynamy od nowa. Przecież nie ma problemu, żeby docenić poprzednie posty.

Wiem, że można mi zarzucić, że jestem nieobiektywny bo mam mało na liczniku ale wydaje mi się, że i tak coder z Makaronem już po 2 tygodniach wysuną się na czoło stawki, więc nikt zbytnio pokrzywdzony nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.