Skocz do zawartości

Grodziskie stomilowe ;)


DeeCann

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj sprawdzałem gęstość grodzisza bo będzie trzeba brać się za butelkowanie. I jak bozia nakazuje "pipetę" balingomierza trza opróżnić w jedyny słuszny sposób .... a tu stomil jak jasna cholera :D

No niestety ale czuć gumę, kauczuk ... no nie idzie dopić ... kanał ? czy bawić się jeszcze w butelkowanie bo coś czuje, że nie wiele z tego będzie :beer:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumowe aromaty to pewnie jakieś fenole. Często jest to objaw infekcji, bo fenole to typowy produkt dzikich drożdży.

 

Ale w tym przypadku mogą powstać ze słodu dymionego, szczególnie własnej produkcji. Wtedy po ok. 2 tygodniach dojrzewania zapach powinien ustąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słód wędzony kupny.

Zapach jest w miarę dobry, dlatego jak tylko do moich nozdrzy dotarł to od razu miałem ochotę chlapnąć całą zawartość .... a tu w połowie zapełniania ust ZONK :) Łakomstwo ze mnie wyłazi.

Zobaczę jeszcze dzisiaj i jutro i najwyżej zabutelkuje ... jak człowiek na własnej skórze nie sprawdzi to się nie nauczy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam winowajce ... potencjalnego.

 

W baniakach 5L trzymam wodę przegotowaną na różne okazje, mam ich kilka, ale do tego mam baniaki z wodą jeszcze nie przegotowaną ... oczywiście, coby sobie utrudnić ( :) ) odróżniam je na zapamiętaniu gdzie który stoi :). Dodam, że przy tym grodziszu do fermentatora musiałem dolać dokładnie 5l wody ... więcej chyba pisać nie muszę :)

Za gapowe się płaci. A teraz marsz i karteczki na baniaki ponaklejać.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za gapowe się płaci. A teraz marsz i karteczki na baniaki ponaklejać.

u nas na uczelni też tak było, z tym ze prowadząca zamiast wody destylowanej wzięła aceton. Wzięła 5 litrów i zaczęła dolewać do łaźni wodnej co stała na palniku... Mieliśmy koniec zajęć i od tej pory woda jest w niebieskich baniakach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.