Skocz do zawartości

Pierwsza warka


ukko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale o co chodzi - przecież rurka bąbluje, fermentacja trwa. Zostaw ją w spokoju przynajmniej do czasu aż przestanie.

Czy aby fermentacja trwa, z postów kolegi wynika, że od 7 dni jest 5 Blg i nie zmienia się, a fermentator jest w temperaturze 23 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to się działo u mnie to już miałbym diagnozę: od tych pomiarów załapałem infekcję dzikimi drożdżami, i one sobie będą powolutku pracować, aż odfermentują do zera.

 

edit: Przydatny link

http://www.wiki.piwo.org/index.php/Fermentacja_brzeczki#Problem:_niedoko.C5.84czona_fermentacja

Edytowane przez coder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to się działo u mnie to już miałbym diagnozę: od tych pomiarów załapałem infekcję dzikimi drożdżami, i one sobie będą powolutku pracować, aż odfermentują do zera.

przeczytałem artykuł.. to co stworzyłem zdecydowanie słodkie nie jest.. czyli za mało fermentowalna brzeczka?

więc co z tym zrobić? wylać czy może rozcieńczyć do tych 3°Blg? proszę o jakieś konkrety bo sam nic nie wymyślę..

Dziękuję za pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grzeb nic , jak pisał Coder , poczekaj aż doferementuje ,jak postoi tydzień dłużej , a smak nie będzie wskazywał na infekcję , to nic się piwku nie stanie . Za dużo kombinowania przy tym nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszej degustacji mojego piwka (Święta to doskonaly ku temu moment) Piwko pięknie nagazowane, z butelki ulotnił się ładny "dymek" a na powierzchni piwa uformowala się ładna korona piany. Smak dosyć wytrawny, szczególnie na finiszu (tak jak pisaliscie, ze bedzie dosc wytrawne). Myślę że jak na pierwszą warkę są powody do zadowolenia :) a jak jeszcze troche postoi w piwnicy to i jeszcze lepiej dojdzie.

W planach weizen bądź witbier choć wiem że z tym drugim latwo nie będzie. Warka planowana na początek stycznia więc pewnie będę sie konsultowal...póki, choć to już półmetek, to życzę wszystkim wesołych świąt a w Nowym Roku wielu udanych warek i zero infekcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.