Skocz do zawartości

Bożonarodzeniowe (Christmas Ale) 17,5°Blg


TomX

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Osuszyłem właśnie przedostatnią butelkę tego specjału. Po niemal półtorarocznym leżakowaniu piwo to bardzo złagodniało, zyskało wspaniałą harmonię smaków, jest po prostu wyborne. Zapach - jak świeża pomarańcza, w smaku dobrze zbalansowane ciemne piwo z piernikiem w tle, no cud miód! Zobaczymy, czy uda mi się ostatnią flaszkę dotrzymać do kolejnych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Piwo dekantowałem znad osadów, w których na pewno zatrzymała się cała skórka pomarańczowa i śliwki, podejżeam, że większość "sypkich" przypraw też. Generalnie przełom w tej warce miałem gigantyczny, nigdy wcześniej ani później nie powstało mi tyle osadów zbitych w takie wielkie kluchy - podejżewam, że wpływ na to mogły mieć właśnie przyprawy korzenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co Ci poradzić. Tak jak ja zrobiłem, to w efekcie przez pierwsz 2 miesiące przyprawy były wyczuwalne jako mocna, nieprzyjemna gorycz, dopiero po pewnym czasie zbalansowały się dając piernik. Efekt był bardzo dobry, ale następnym razem robiąc takie piwo spróbowałbym doprawiać je przy rozlewie mocną nalewką korzenną. Ułatwiłoby to dobranie odpowiedniej dawki, bo o ile w tym piwie trafiłem dobrze z ilością przypraw, to w kolejnym eksperymencie z cynamonem mocno przegiołaem, efekt nie był najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej. Fajny przepis....już skopiowany do kajeciku ;) . Interesuje mnie pierwsza przerwa: "- 23°C - 30' (nie planowane ale "tak wyszło")".....rozumiem, że nie planowana ale byś tego nie zmieniał???

I jeszcze jedno pytanko. Jako, że nie przepadam za experymentami z drożdżami czy zamiast tych których użyłeś można użyć suchych....ewentualnie jakich???

Edytowane przez kajtek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma zacięcie, to zamiast zwykłego cukru i śliwek proponuję zrobić sobie syrop inwertowany i tego użyć. Jakiś ciemny, np. No.3. Daje fajne smaczki suszonych owoców, które ciężko jest uzyskać właśnie suszonymi owocami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No to muszę w końcu skosztować. Trzeba zejść do piwniczki i wstawić do lodówki na wieczór :) Ciekawe jak smakuje po 2 latach? "

 

No i jak tam wujek :D - nic nie piszesz jak smak tego piwka!!!??? :/

Edytowane przez kajtek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Uwarzylem dzis...z przygodami :D zamiast cukru dalem "Golden Syrup" - komercyjny cukier inwertowany :) i pol laski wanilli, a drugie pol dam na cicha lub platki debowe. Poki co pachnie pieknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.