Skocz do zawartości

Czas podgrzewania zacieru - czy wliczać do przerw?


Stasiek

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie wydawałoby się podstawowe: czy czas podgrzewania zacieru np z 62°C do 72°C powinien być wliczany do ogólnego czasu zacierania?

Ja zawsze uznawałem to za czas dodatkowy i czas rozpoczęcia przerwy liczyłem dopiero po dojściu do odpowiedniej temperatury.

Co przy trzech przerwach (np 52°C, 62°C i 72°C) i podgrzewaniu z prędkością ok 1°C/min wydłużało zacieranie o pół godziny. Czyli zamiast 60 minut zacieranie defacto trwało by 90 minut.

 

A wątpliwość mnie naszła gdy plany przerw z mojego AIPA wpisałem do Promash i zrobiłem wydruk z obrazkami.

Plan zacierania był taki:

- 15' 62°C

- 30' 68°C

- 15' 74°C

- 40' 76°C wysładzanie (to chyba temp wody),

A obrazek dostałem taki jak niżej. Trzy przerwy zrobione w godzinę. U mnie w godzinę to kończyłem przerwę w 68°C i zaczynałem podgrzewać do 74°C. A tu wydaje się, że czas podgrzewania wliczany jest do przerwy do której jest podgrzewane.

 

Co o tym myślicie?

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd dzielę czas podgrzewania po połowie między przerwy, to jestem bliższy temu, co chcę osiągnąć (przynajmniej gdy chodzi o odfermentowanie). Jest to na oko i z grubsza, bo aktywność enzymów nie przebiega liniowo, jak mi tu już zostało wytłumaczone, ale lepsze takie przybliżenie, niż żadne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie czasu podgrzewania nie wlicza się do przerw.

Tak też właśnie robiłem i tak też widzę, że piszą na BA w FAQ -> Zacieranie: http://browamator.pl/lista.php?grupa_p=13&pwd[13]=%2F169220%2F169292%2F1703042

Pytanie: Jak należy mierzyć czas poszczególnych postojów podczas zacierania?

Czy czas przejścia z przerwy scukrzającej (63°C) do przerwy dekstrynującej (73°C), a trwa to ok. 10 min., należy zaliczć do tej pierwszej i o tyle ją skrócić, czy jest to czas dodatkowy?

Odpowiedź: Przejścia od przerwy do przerwy, zwykle realizowane w tempie około 1°C / min., są umownie traktowane jako czas dodatkowy.

ale powyższy obrazek sugeruje coś innego.

 

Po prostu zawsze licz tak samo i podgrzewaj w tym samym tempie, wtedy wyniki będa powtarzalne.

Powtarzalne tak, ale czy takie jakie miał na myśli autor receptury? :beer:

 

EDIT: nie to, żeby mi to jakoś bardzo przeszkadzało: zrobiłem 60 warek nie licząć czasu przerw to i tak samo pewnie zrobię następne 60, ale obrazek mnie po prostu zaskoczył...

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.