Skocz do zawartości

Pierwsze drożdże płynne-pytanie


KiLL4r

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj po 3 tyg spadło do 4 blg. No można powiedzieć że jest nieco ponad 3,5 blg bo pomiar był w około 13 stopniach. W sobotę przeleję na cichą. Mam 2 pytania:

1. Czy po tak dlugiej burzliwej (25 dni) mogę zebrać gęstwę ?

2. Cicha fermentacja 1 czy 2 tygodnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po 3 tyg spadło do 4 blg. No można powiedzieć że jest nieco ponad 3,5 blg bo pomiar był w około 13 stopniach. W sobotę przeleję na cichą. Mam 2 pytania:

1. Czy po tak dlugiej burzliwej (25 dni) mogę zebrać gęstwę ?

2. Cicha fermentacja 1 czy 2 tygodnie ?

1. Jak gęstwa nie wykazuje oznak zakażenia to zbieraj. Drożdże nadal będą żywotne, pewnie trochę mniej niż zebrane po tygodniu fermentacji, ale nie powinno być z nimi problemu. Jeśli nie chmielę na zimno to zazwyczaj piwo trzymam na drożdżach 3 tygodnie i dopiero wtedy zbieram gęstwę.

2. A jaki ma być cel tej "cichej"?

Może olej zlewanie znad osadu? Zmierz gęstość po ok. 3 dniach, jak nie spada to w butelki, ewentualnie wstaw na jeden dzień w chłodne miejsce, aby piwo bardziej się sklarowało.

Jeśli piszesz, że piwo fermentowało 23 dni, to fermentacja burzliwa miała pewnie miejsce w ciągu pierwszych kilku dni, a przez tyle czasu piwo powinno już spokojnie dofermentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 tyg zeszło z 13,5 do 7 BLG. Po podniesieniu temp o 1 stopień i kolejnych 4 dniach było niecałe 5 BLG a pojeszcze kolejnych 4 dniach i podniesieniu o kolejny stopień temperatury było już nieco powyżej 3,5 BLG (po 3 tyg od butelkowania).

Myślę że w sobotę przeleję na cichą, zbiorę gęstwę i wsadzę piwo to na tydzień do temp 3-5 stopni i po tygodniu zabutelkuję.

Piwo ładnie pachnie nic nie śmierdzi na powierzchni utrzymuje się ładna pianka ale za każdym pomiarem coraz mniej obfita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.