Skocz do zawartości

Stout 12Blg - po wysładzaniu 13 Blg, po gotowaniu wyszło 17Blg


rambo_3m

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę już "po ptokach", ale trzeba było iść spać i drożdże zadać rano. Dobrze mieć w pogotowiu, na takie wypadki, pięciolitrową butelkę wody z supermarketu, trzymaną w lodówce - to przyśpiesza chłodzenie całej brzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też robiłem stouta jako jedno z pierwszych piw . Był to zestaw .Coś mi wyszło z wydajnością nie tak i aby piwo nie było zbyt rozwodnione zostawiłem bez dolewania ok 17 l . Efekt jest taki że czuć bardzo, bardzo goryczkę :monster: i smak i zapach ziarna palonego . Chyba było lepiej rozwodnić niż zostawić taką esencję chmielowo- paloną :monster:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi tu smierdzi blednym pomiarem. Raczej niemozliwe, zeby az tyle ci odparowalo.

Wychodzi na to, że odparowało jakieś 5 l, a to jest możliwe. Zresztą balingomierzem nie mierzy ile mu wyparowało, widzi przecież ile ubyło. Jak nie wypił to odparowało :monster:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też robiłem stouta jako jedno z pierwszych piw . Był to zestaw .Coś mi wyszło z wydajnością nie tak i aby piwo nie było zbyt rozwodnione zostawiłem bez dolewania ok 17 l . Efekt jest taki że czuć bardzo, bardzo goryczkę :monster: i smak i zapach ziarna palonego . Chyba było lepiej rozwodnić niż zostawić taką esencję chmielowo- paloną :)

Rozcieńczaj w szklance :monster:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odparowało 5l jak nic- zagotowałem przefiltrowanej wody i uzupełniłem do 20l ale i tak w brzeczce 14stBlg - może za dużo słodu? Tak czy siak drożdże dodane, brzeczka 3 dzień na burzliwej - już nic nie będę robił. Co będzie to będzie. :)

 

To trochę nieprawda że pierwsze piwo - robiłem już kiedyś ALE i pszeniczniaka ale to było lata temu :) Przy okazji porządków w domu odkurzyłem sprzęt i trzeba było sobie przypomnieć jak się robi piwo :)

Edytowane przez rambo_3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.