Skocz do zawartości

Izolacja termiczna kadzi zaciernych i fermentorów


zbynekkk

Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie można dostać/kupić armaflex? Stoję przed trym samym problemem - czym opatulić kadź ZW. Trafiłem do sklepu Stomilu w moim mieście, tam znalazłem jakąś grubą gumę, taką jakby napowietrzoną. Niby izolacyjna, tak powiedział sprzedawca. Problem cena, coś ok 160 plnów za m2. Więc na tą chwilę jedynie karimata u mnie wchodzi w grę. Armaflexu szukałem na alle, ale znalazłem jedynie rękawy na rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

 

Właściwie do izolowania kadzi które nie mają styczności z otwartym ogniem można stosować cokolwiek. Wydaje mi się że trzeba wybrać materiał o minimalnym wchłanianiu płynów w razie rozlania czego na nie, czy wykipienia brzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Właściwie do izolowania kadzi które nie mają styczności z otwartym ogniem można stosować cokolwiek. Wydaje mi się że trzeba wybrać materiał o minimalnym wchłanianiu płynów w razie rozlania czego na nie, czy wykipienia brzeczki.

Cenna uwaga o tym nie pomyślałem izolacja nasiąknięta wodą traci swoje właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Tylko w czasie podgrzewania się styropian stapia do 1/3 wysokości gara.

A gdyby tak temperatura nie przedostawała się spod kega na boki, izolacja by się nie przegrzewała.Widziałem gdzieś, taboret pod beczką był uszczelniony a z boku kega rura która odprowadzała część gorących oparów spod kega.Można by się pokusić o wentylator wdmuchujący powietrze w gorącą rurę, w celu wymuszenia większej siły grawitacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

 

 

Owinięcie"gołego" fermentatora kablem 18W podnosi temperaturę o 3-4C w w temperaturze otoczenia 17-20°C

Witam, w jakim przedziale czasowym?

Tzn. po owinięciu i załączeniu do prądu ile potrwa przyrost o 1OC nastawu w temp otoczenia 17-20o C?

 

Chcę zrobić dubbla i potrzebuję na pewnym etapie fermentacji burzliwej ruszyć z 22O C które mam w otoczeniu ku końcowym 27OC.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.