Skocz do zawartości

Problem z brew kitem


mirosh

Rekomendowane odpowiedzi

witam szanownych kolegów. Pierwszy mój wątek i pierwsze piwko . wczoraj zaczełem robić pierwsze piwko . Na początek wybrałem cały zestaw który kupiłem na aukcji , a brzeczka to COOPERS LAGER . Robiłem wszystko jak intrukcja podała i mam pytanko dotyczące fermentacji . Po 24 godzinach od dodania drożdży do brzeczki nic nie "bąbluje" , no powiedzmy poziom wody przesuwa się 1mm na godzine:/ Temp brzeczki aktualnie 24 stopnie , jak dodawałem drożdze było 26 . Drożdzę najpierw rozpusciłem w szklance z wodą i glukozą i "działały" normalnie (była dosyć obfita piana) Pytanie : Czy fermentacja jeszcze ruszy?? Czy może drożdze zgineły? Proszę o odpowiedź:monster:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych kolegów. Pierwszy mój wątek i pierwsze piwko . wczoraj zaczełem robić pierwsze piwko . Na początek wybrałem cały zestaw który kupiłem na aukcji , a brzeczka to COOPERS LAGER . Robiłem wszystko jak intrukcja podała i mam pytanko dotyczące fermentacji . Po 24 godzinach od dodania drożdży do brzeczki nic nie "bąbluje" , no powiedzmy poziom wody przesuwa się 1mm na godzine:monster: Temp brzeczki aktualnie 24 stopnie , jak dodawałem drożdze było 26 . Drożdzę najpierw rozpusciłem w szklance z wodą i glukozą i "działały" normalnie (była dosyć obfita piana) Pytanie : Czy fermentacja jeszcze ruszy?? Czy może drożdze zgineły? Proszę o odpowiedź:monster:

A w którą stronę ? Myślę że do rana będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spokojnie też myślę że już niedługo doczekasz się bardziej widocznych efektów fermentacji. Moje wszystkie brewkity ruszały po 36 godzinach (fakt że wszystkie były na suchych drożdżach i pewnie z tym był związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mirosh, jak już cos się zaczęło, to do rana będzie bulgotać na pełen gaz.

Następnym razem nie dodawaj glukozy do rehydratacji.

25h to już sporo, powinny przynajmniej lekko bulgotać, chyba, że masz nieszczelnie zamkniętą pokrywę :monster:

Na starter bierz suchy ekstrakt słodowy, mnie ostatnio wystarczyło 50g/500ml wody. Moim drożdżom widocznie było tego za mało bo zaczęły wyłazić z naczynia. Bałem się, że dobiorą mi się do lodówki, więc wlałem je do fermentatora, którego strome ściany uratowały mnie przed Atakiem Drożdży :monster:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jest dobrze zamknięta nie znaczy, że szczelna. Po takim czasie, jeżeli dalej nie bulgocze, to powinna być na powierzchni piwa piana. Zobaczysz ją nawet nie otwierając fermentatora, ewentualnie uchyl wieko i zajrzyj czy coś się dzieje. A jeżeli chodzi o drożdże - mając całą saszetkę drożdży górnej fermentacji nie musisz w ogóle robić startera, wystarczy rehydratacja (sama woda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie bulgocze , dopiero byłem przy nim. Ale tak jak zaproponował kolega olo333 uchyliłem wieczko i piany jest z 7 cm:

7 cm piany czyli fermentacja na całego :) Masz nieszczelność w pojemniku - może gumka przy rurce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie bulgocze , dopiero byłem przy nim. Ale tak jak zaproponował kolega olo333 uchyliłem wieczko i piany jest z 7 cm:D może jeszcze bd sie coś z tym działo;)Pzdr

Jak chcesz używać rurki usuń z niej część wody, pozostaw możliwie najmniej, tak aby zamykała tylko prześwit rurki. Przy większej ilości wody potrzeba dużego ciśnienia aby CO2 przepchneło się przez nią, często CO2 znajduje sobie "łatwiejszą" drogę w miejscu zamknięcia pokrywy.

Edytowane przez bogdan62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fermentacja powoli zwalnia , bo bulgocze coraz wolniej :) Wydaje mi sie ,że nie chciało bulgotać bo miałem za dużo wody w rurce i gdzieś to cinienie uciekało:/ Pytanko do doświadczonych: Ile najkrócej może trwać burzliwa? Albo ile najkrócej komuś trwała burzliwa?? pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastawiłem w poniedziałek wieczorem i już zwalnia. Ale wiem że nie mozna się spieszyć więc niech dalej pracuje w spokoju;) A czy zbyt długie przetrzymywanie po zakończonej fermentacji burzliwej piwa w ów pojemniku w którym ta fermantacja przebiegała może zaszkodzić??Wpływac na jakość itp??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.