Skocz do zawartości

Temperatura a fermentacja


zstars

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli są to drożdże dolne,a już wogóle W 34/70 to będą pracować, optimum maja miedzy 9°C a 15°C ,więc przy 4°C też pójdą.

Ja do wczoraj trzymałem a'la Marzen na balkonie, szczepione Saflager S-23 i pracowały jak dzikie na balkonie, przy temp. uśrednionej (mierzona termometrem,który leży na fermentorze) 2-3°C, więc nie widzę większego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są to drożdże dolne,a już wogóle W 34/70 to będą pracować, optimum maja miedzy 9°C a 15°C ,więc przy 4°C też pójdą.

Ja do wczoraj trzymałem a'la Marzen na balkonie, szczepione Saflager S-23 i pracowały jak dzikie na balkonie, przy temp. uśrednionej (mierzona termometrem,który leży na fermentorze) 2-3°C, więc nie widzę większego problemu.

Przy jakiej temperaturze S-23 wyhamują, ale przeżyją? Chodzi mi o temperaturę przechowywania gęstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracowały jak dzikie na balkonie, przy temp. uśrednionej (mierzona termometrem,który leży na fermentorze) 2-3°C, więc nie widzę większego problemu.

Podejrzewam, że w fermentorze było cieplej: 6-7*. Nie wierzę, żeby dolniaki pracowały w 3*, choć przyznam, że nigdy nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro mam warzyć piwo,w planie lager na Bohemian Lager,dzisiaj byłem w piwnicy ,no i z 8 zrobiło się 4 st C,da jeszcze rade,czy sobie odpuścić ?.nie wiem czy temperatura nie spadnie jeszcze ,choć to głęboka stara piwnica,na pewno zera tam nie będzie,niby idzie jakieś ocieplenie,ale czy w ogóle to ma sens.

na czasie mi nie zależy,może fermentować nawet 2 miesiące .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.