Skocz do zawartości

06.12.2010 Cieszyn - Premiera Grand Championa 2010


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Moje odczucia:

zapach - bardzo wyraźny i ostry przypomina mi pszeniczniaka, zdecydowane goździki, i aromat chmielu

Banana w tle to może bym się i doszukał, ale goździk? :/

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 253
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moje odczucia:

zapach - bardzo wyraźny i ostry przypomina mi pszeniczniaka' date=' zdecydowane goździki, i aromat chmielu[/quote']

Banana w tyle to może bym się i doszukał, ale goździk? :/

no taki ostry zapach.. na pewno to nie jest chmiel czy pieprz, na pewno to ostry zapach, owocowy to on nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no taki ostry zapach.. na pewno to nie jest chmiel czy pieprz' date=' na pewno to ostry zapach, owocowy to on nie jest[/quote']

przyprawkowy, korzenny.

pięknie powiedziane :/ w skład przypraw korzennych wchodzą zazwyczaj: imbir, goździki, gałka muszkatołowa, kolendra, ziele angielskie, pieprz czarny, kardamon

 

to pewnie będzie któryś z tych składników niestety mój węch nie jest aż tak czuły by dokładnie selekcje przeprowadzić .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia:

zapach - bardzo wyraźny i ostry przypomina mi pszeniczniaka' date=' zdecydowane goździki, i aromat chmielu[/quote']

Banana w tyle to może bym się i doszukał, ale goździk? :/

no taki ostry zapach.. na pewno to nie jest chmiel czy pieprz, na pewno to ostry zapach, owocowy to on nie jest

Może rozpuszczalnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rozpuszczalnik?

nie wiem w tym kierunku zdecydowanie nie szedłem. zapach nie jest odrzucający' date=' jedynie ostry, nie wpływa negatywnie na moje odczucia jak dla mnie[/quote']

Rozpuszczalnik w ciemnych piwach jest IMO bardzo przyjemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No opiszcie jak tam premiera w Cieszynie przebiegała, bo ciekaw jestem.co tam w Cieszynie

Witam. Premiera przebiegała właściwie w kameralnym gronie, ale za to w samym centrum Cieszyna. Piwo zostało podane w edytowanych pokalach, w odpowiedniej temperaturze, by można było poczuć smak piwa a nie ziąb na zębach. Piwo zaskoczyło mnie dosyć sporą goryczką i wspaniałym zapachem, co jest rzadkością w piwach "sklepowych". Jestem pozytywnie zaskoczony jego smakiem, bo nie jestem zwolennikiem "belgów" a jednak to piwo bardzo mi smakuje. Myślę, że nie jestem mniejszością w tym odczuciu.Podziękowania za miłe spotkanie dla Dori, Janusza, Gabi, Bogdana, Szopa, Beaty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem w końcu piwo dotarło do mnie , więc od razu do kufla. Piwko jest super. Dzisiaj po pracy degustacja w większym gronie.

Szkoda że wczoraj nie mogłem być w Cieszynie.

Edytowane przez bubuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewajcie się, ale moim zdaniem to piwo jest, żeby nie powiedzieć słabe, jest dziwne. Zapach nikły, głównie chmielowy, w smaku stanowczo za mocna, ostra nuta chmielowa i lekko zapałczana, taka sama jest w Brackim. Na końcu jest lekki posmak waniliowo-goździkowy, gdzieś w tle banan, guma do żucia. Jednak te ostre nuty przeważają i powodują że całość nie jest zharmonizowana. Smakuje dokładnie tak jak by to było Brackie przefermentowane drożdżami od belgów. Sukces tego piwa to tylko marketing.

Nie miałem okazji spróbować oryginalnego Grand Championa ale myślę, że był zdecydowanie lepszy.

Jeszcze raz to czytam i tak zachodzę w głowę, czy ta nuta zapałczana, to nie jest aby żelazo. Niestety mimo tego, że podobnoż w Cieszynie potraktowali BBPA priorytetowo (poszedł do tanków, w których powłoka zabezpieczająca była w najlepszym stanie), to jednak nuty żelaziste są wyczuwalne. Muszą coś z tym zrobić w browarze, tylko zapewne są to wydatki.

 

Guma do żucia też mi się chyba pałętała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o tym jak przygotowane były promocje w Almie i muszę dołożyć łyżkę dziegciu do tej beczki miodu :/

 

Nie rozumiem idei takich promocji lokalowych skoro:

  • na piwo trzeba czekać prawie do 18.30
  • za piwo trzeba zapłacić więcej niż w Almie
  • do 3 butelek nie dodawano pokala (ni samego, ni w pudełku) tylko za cichym przyzwoleniem po prostu można było zabrać ten który się dostało do degustacji - chore :/ Wziąłem, tylko dlatego, że na moje pytanie jak można nabyć pokal nie udzielono sensownej odpowiedzi :/
  • są praktycznie rzecz biorąc nieprzygotowane.

Oczywiście atmosfera fajna, spotkanie też - ale żeby to ogłaszać premierą i to w mieście gdzie uwarzono piwo?

 

Na osłodę folder z etykietą, kapslem i autografem dori wart w przeliczeniu 4 pokale :):/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że są kartoniki z etykietami. Z butelką w środku też są?

Widziałem kartoniki sugerujące, że butelka i pokal jest w środku, lecz szybko zniknęły z oczu :/

 

Zestaw birofilski w pełnej krasie na zdjęciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja niestety nieprzygotowana w żadnym aspekcie. :rolleyes:

Materiały informacyjno-reklamowe (pierwsze 2 zdjęcia) przywieźli z plakatami --- 6ego o 17.40 !!!!!

Nikt pewnie nie pomyślał, że można by reklamować już od tygodnia. Reklama na gazetacodzienna.pl pojawiła się o ile dobrze pamiętam dopiero piątego lub może czwartego.

 

Piwo smaczne. Podali ciut za ciepłe.... nie miało być oczywiście "zimne" bo to przecież górna fermentacja.

Pierwsze piwo zbyt szybko się ogrzało. Następna butelka już była w lepszej temperaturze.

W pierwszym łyku uderza owocowy bukiet. W zapachu podobnież. Wyczuwałem cytrusy, przemknął gdzieś potem grejpfrut i znikł.

Przy następnych łykach wchodzi chmiel. Goryczka ładnie pozostaje w ustach.

Kielichy ładne. Podobnie jak pablo zarekwirowałem jeden :) (pablo gdybyś zapytał dori który to coelian to miałbyś kapsle :/ )

Kartoniki z etykietami (osiągalne po zamówieniu 6 piw) na kartonie w wersji lux, nie jak wcześniej BKD i Mastne na zwykłym kartonie. Jest progress. :/

Etykieta pęknie miedziana... kolorystyka była dyskutowana ale nie ma się czego czepiać.

Ale napis mogli faktycznie zrobić w innej kolejności. Brackie BELGIJSKIE a pod spodem małymi literami pale ale.

Było by moim zdaniem bardziej po Polskiemu.

 

Widziałem kartoniki sugerujące, że butelka i pokal jest w środku, lecz szybko zniknęły z oczu :/

z moich też..... :o

 

p.s. Zestawy kolekcjonerskie z etykietami się skończyły, a piwo już jest po 7zł.

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z największych Piotrów i Pawłów w Poznaniu (ul. Promienista) nic nie słyszeli o żadnej premierze tego piwa ! Wkurzyłem się wczoraj na maksa. Dzisiaj pojadę do Almy.

Ja bezproblemowo nabyłem po sugerowanej cenie w PiP na Gronowej, koło wydz. komunikacji. Do 2 butelek dostałem od hostessy również pokal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee no Gdańsk to jednak za daleko od Cieszyna... po moich wczorajszych bezskutecznych poszukiwaniach wieczornych próbowałem szczęścia w PiP dziś z rana... z zerowym skutkiem. Wkurzyłem się i pojechałem do Almy do Sopotu - tam piwo oczywiście było, ale po pokalach ani śladu... szkoda :/

[o widzę, że koledze wyżej się udało - znaczy w końcu dowieźli]

Edytowane przez rafiosso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarło do Szczecina. Nareszcie!!!

W "Elysium" po 5.40 - niestety żadnych gadżetów.

Piwo moim zadanie bardzo udane, ładny owocowy aromat, mocny chmiel w smaku, korzenne nuty wyczuwalne.

O "bananie w tyle" się nie wypowiadam :okey: trochę to obsceniczne... he he. Ale rozpuszczalnik? - coś w tym jest.

 

 

Gratulacje dla Dori i Browaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O "bananie w tyle" się nie wypowiadam :beer: trochę to obsceniczne... he he. Ale rozpuszczalnik? - coś w tym jest.

A widzisz, tego nie zauważyłem. :okey::lol::beer: Miało być "w tle", zaraz poprawię.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.