Skocz do zawartości

Extra Stout - za słabo odfermentował?


roberto_g

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem 7 dni temu zacieranego Extra Stouta.

Startowe BLG: 13,5.

Dzisiaj przelałem na cichą przy BLG: 7,5...

Dodam, że jak mierzyłem po 4 dniach to też było 7,5, wygląda na to, że fermentacja stanęła na dobre.

 

I jak sądzicie? Jest ok, czy raczej problem? Jest szansa, że zejdzie jeszcze z 2 BLG?

Do tej pory po burzliwej to było u mnie zwykle 3-4 BLG.

 

 

Pozdrowionka!

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże Windsor - Danstar, temperatura 20C.

 

No właśnie, nie wspomniałem wcześniej o jednej kwestii, która być może jest istotna.

Fermentacja od początku wydawała mi się dziwna. Nie było zupełnie piany i wykwitów drożdżowych nad piwem. Absolutne zero! Nigdy tak nie miałem więc myślałem, że drożdże nie ruszyły. Pani, o której się zaopatruję uspokoiła mnie, że tak te drożdże mają, że słabo widać ich pracę. Drugą kwestią, która mnie uspokoiła to spadek BLG z 13,5 na 7,5. czyli, że jednak fermetuwało.

Ale teraz już sam nie wiem. Bardzo słabe zejście BLG, a i teraz patrzę i w rurce nic się nie dzieje... cisza.

 

I jeszcze jedno: dzisiaj przy rozlewie na cichą oczywiście przeprowadziłem degustację, piwo w smaku zapowiada się bardzo dobrze! Bardzo bogate w pełne w smaku, to pewnie też jest wynik słabego odfermentowania. Czyli smak super, ale to BLG... żeby chociaż z 1% alkoholu jeszcze doszedł.

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinno być OK. Sprawdź termometr i balingometr, może one coś oszukują?

 

Dodatkowo zobacz do nowego artykułu na wiki dotyczącego zacierania jednotemperaturowego. Ja jeszcze przez niego nie przebrnąłem.

http://www.wiki.piwo.org/index.php?title=Zacieranie_jednotemperaturowe_-_wp%C5%82yw_poszczeg%C3%B3lnych_czynnik%C3%B3w_na_fermentowalno%C5%9B%C4%87_brzeczki_i_wydajno%C5%9B%C4%87&redirect=no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże Windsor - Danstar, temperatura 20C.

Dlaczego wybrales te drozdze do ekstra stouta? Sa slynne z niskiego odfermentowania, czasem nawet 55-60%... ( u mnie ostatnio 63%) Nadaja sie do piw o bardzo malym ekstrakcie poczatkowym, albo specjalnie slodkich.

 

Mozesz zaeksperymentowac - dorzuc dwie saszetki innych drozdzy, np. Danstar Nottingham, ewentualnie duzy starter - moze rusza i dojedza co maja dojesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak postanowiłem nie dodawać innych drożdży, tylko poczekać z tydzień na cichej. Może zejdzie ze 2 blg.

A jak nie zejdzie to co Wy byście zrobili na moim miejscu? Czyli co gdy za tydzień będzie 7,5 blg, albo zejdzie tylko np. do 6,5 blg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymana fermentacja jest poważnym problemem, jednym z najtrudniejszych do naprawienia. Nieraz wystarczy przeciągnąć w czasie burzliwą, po przelaniu na cichą szansa na dofermentowanie wynosi zero. W skrajnych przypadkach niedofermentowania (jak z 1 postu), piwo ponownie zaszczepiam drożdżami. Przy ponownym zaszczepianiu istotną rolę ma sposób w jaki zadaję drożdże, i tak uwodnione suche nigdy nie zaczeły pracować. Skuteczne sposoby ponownego zadania drożdży to duża ilość dobrej gęstwy (nawet dwa razy za duża), lub 3-4 litrowy starter który w połowie składa się z piwa pobranego z fermentatora. Podane zabiegi prawie zawsze powodowały wznowienie fermentacji, ale nigdy nie dochodziła ona do idealnego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki!

Bardzo cenne opisy.

 

Nie oznacza to, że wiem co teraz mam robić, raczej jakich błędów się ustrzec następnym razem. Ale te też ważne :-)

 

Na razie czekam do weekendu i zmierzę, a nuż coś zejdzie?

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żeby nie tworzyć nowego wątku podepnę się pod ten. W moim stoucie piana opadła po 24 godzinach co mnie zaniepokoiło. Zmierzyłem i wyszło mi 6°Blg. Dzisiaj mierzyłem również i wyskoczyła mi taka sama liczba. Czy to oznacza że coś jest nie tak czy fermentacja się skończyła? Zlewać na cichą czy jeszcze czekać. Dodam że stout miał 15°Blg, drożdże to S-04 i jest to 4 dzień fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się wam tak spieszy do gmerania przy piwie? Dajcie mu spokojnie pofermentować z 10-12 dni.

To tylko dlatego że piana bardzo szybko urosła i równie szybko opadła. I teraz są pojedyncze pęcherze. A czy jest możliwe że drożdże nie wytrzymały alkoholu? No bo jednak 15°Blg to nie jest mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak znowu dużo, więc nic się dżordżom nie stało.

 

Dajcie tym piwom spokojnie pofermentować. Jak postoi dzień czy dwa dłużej z drożdżami to nic mu się nie stanie, a przynajmniej sobie dofermentuje. Potem będzie mniej nerwów, że poszło do butelek przy 5°Blg i granaty mogą zacząć wybuchać w każdej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.