Skocz do zawartości

Nowy na forum :)


trosinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! :)

Z racji tego, że dołączyłem do Waszego grona dopiero dzisiaj, postanowiłem napisać o sobie kilka zdań. Moja miłość do piwa trwa już od kilku lat, jednakże do tego pory było to tylko zamiłowanie do samej degustacji. Przesadziłbym, pisząc o sobie smakosz... najzwyczajniej w świece lubię napić się dobrego piwa. Z racji tego, że mieszkam na Śląsku Cieszyńskim, moim ulubionym piwem jest lokalne piwo z Cieszyna Brackie. Bardzo lubie też piwa czeskie i angielskie, no i oczywiście Guinessa. Kilka dni temu, przez przypadek natrafiłem na internecie na filmik przedstawiający produkcję piwa z tzw. mikro browarów coopers'a. Tak mi się spodobało to urządzenie, iż w dniu dzisiejszym postanowiłem zakupić taki sprzęt na allegro. Zdaję sobie sprawę z tego, że poszedłem na łatwiznę kupując ten sprzęt, jednakże nie chcę rzucać się od razu na głęboką wodę. Jak to mówił Leo Benhakker "Step by step" :okey: Nie wykluczam w przyszłości rozwijąć się w tej dziedzinie, to wszystko zależy od moich wyników z zestawem Cooper'a. Mam nadzieję że przeglądanie tego forum i ewentualna Wasza pomoc pozwolą mi cieszyć się z własnego, dobrze uwarzonego piwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

"Step by step" - i o to chodzi !!!

Bez pośpiechu!!! Piwa "zacierane" są oczywiście o niebo (nawet o trzy nieba) lepsze od tych z koncentratów

ale można przecież na początek pobawić się z "puszkami". Piwa wychodzą całkiem smaczne.

Życzę powodzenia !

 

w razie jakiś pytań co do brew-kitów pisz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również uważam, że z polskich koncerniaków brackie to jedno z lepszych, jakie znam. Ale nie ma to jak własna produkcja. Pozdrawiam i powodzenia.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz piłem Brackie - pierwszy i ostatni. Ale gusta są różne.

gdybym był moderatorem..... :beer:

http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20081110104439/nonsensopedia/images/4/4d/Ban.gif

 

p.s. Pewnie trafiłeś na feralną beczkę/butelkę....

:) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zachowujcie się jak na innym forum, gdzie każda krytyka Lwówka czy Ciechana wywołuje gniew boży, podobnie jak dobre słowo o którymkolwiek z koncernów.

 

Mnie Brackie nie odrzuca, ale uważam że jest wiele smaczniejszych piw w sklepach - nie wspominając o piwnicach domowych piwowarów, bo to się rozumie samo przez siebie. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perspektywa fatalna- rozpocząłem belgijską ofensywe, więc kolejne warki będą musiały dojrzewać pół roku :beer: gdzieś będe musiał wywieźć, zakopać, w sejfie zamknąć... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja witam..

 

Wiele osób na tym forum zaczynało od puchy.. ja również. Ale po spróbowaniu zacierania już jakoś nie mam ochoty na puchy! Powodzenia..

 

No i uważaj, bo jak Cię wciągnie to nie ma już powrotu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i uważaj, bo jak Cię wciągnie to nie ma już powrotu ;]

Postaram się zastosować do Twojej rady :beer: A jeśli mi się nie uda to ostatecznie mogę zastosować się do sugestii Belzebuba :)

U mnie, jak u innych często bywa tak, że piję by opróżnić szkło przed kolejnym butelkowaniem :]

Lubię warzyć, no i potem nie ma gdzie tego pomieścić.

Myślę, że nadmiarem piwa (zakładając, że już uda mi się coś uwarzyć) zawszę można się podzielić ze znajomymi. W innym przypadku, można wieczorem podejść pod monopolowy i zaoferować swoje piwo - wtedy chętnych znajomych bedziemy mieli aż nadto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nadmiarem piwa (zakładając, że już uda mi się coś uwarzyć) zawszę można się podzielić ze znajomymi.

Z nadmiarem piwa jakoś nie mam problemu :lol:. Zawsze znajdzie się amator na domowe piwo. Problem jest raczej, że dla mnie zostaje za mało. Muszę nazbierać więcej butelek. Narazie mam około 100, ale przecież mogę w nich przetrzymać jedynie 2 warki :( a zdało by się więcej, szczególnie, że mam zamiar skorzystać z sezonu lagerowego i leżakować piwko w butelkach.. a jak wiadomo na to trzeba czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za dobre słowo :lol:

Czekam obecnie na cały zestaw do warzenia. Myślę, że powinien dojść w tym tygodniu. Jako pierwsze piwo mam w planie zrobić Coopers Draught + Jasny WES 1,7 kg. Przy butelkowaniu mam zamiar dodawać tzw. dropsy fermentacyjne. Jeśli jest niebezpieczeństwo, iż nic dobrego mi z tego nie wyjdzie to bardzo proszę o ewentualne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za dobre słowo :(

Czekam obecnie na cały zestaw do warzenia. Myślę, że powinien dojść w tym tygodniu. Jako pierwsze piwo mam w planie zrobić Coopers Draught + Jasny WES 1,7 kg. Przy butelkowaniu mam zamiar dodawać tzw. dropsy fermentacyjne. Jeśli jest niebezpieczeństwo, iż nic dobrego mi z tego nie wyjdzie to bardzo proszę o ewentualne rady.

A co to są dropsy fermentacyjne? Jakiś surowiec do refermentacji, czy drożdże w pastylkach? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.