Skocz do zawartości

Sklep na Śląsku Cieszyńskim


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

W dniu dzisiejszym zamówiłem na allegro zestaw do produkcji piwa, tzw. mikrobrowar:D W związku z tym zastanawiam się, czy na Śląsku Cieszyńskim znajduje się jakiś sklep z akcesoriami do produkcji domowego piwa. Mam tutaj głównie na myśli ekstrakty Coopersa, ponieważ moją przygodę z browarnictwem postanowiłem zacząć od samego początku. Sam mieszkam w Skoczowie, dlatego interesują mnie sklepy z moich okolic. Zastanawiałem się też, czy w Czeskim Cieszynie nie znajdę jakiegoś sklepu. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informację:okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z Pogwizdowa :okey:

Niestety na Śląsku Cieszyńskim sklepów dla piwowarów domowych nie ma. Najlepiej zaopatrzyć się w sklepach internetowych. Najbliższy sklep znajduje się w Havirzowie.

 

Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w Tesco w Bielsku widziałem na regale z gadżetami do prod.wina puszki z koncentratami Coopersa - Lager lub Draught i Real Ale.

W Havirzowie jest dobrze zaopatrzony sklep (http://www.domacimikropivovary.cz/)

PIVOTÉKA:

Mírová 1 (łatwo znajdziesz na Google Maps - 36,5km ze Skoczowa)

736 01 Havířov

Tel: 596 810 209

Otwarte

Pon-Pią: 13oo - 17oo

So: 9oo - 11oo

 

p.s. dodam jeszcze, że w sklepie "Wszystko dla wsi" w Cieszynie jest do kupienia domowy mikrobrowar Biowinu (Coopers). Ale samych koncentratów zdaje się nie mają.

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a nie orientujesz się czy w Bielsku w Auchanie, Tesco itd. można kupić wspomniane wczesniej ekstrakty coopersa? Sam wczesniej nigdy nie zwracałem na to uwagi, a zamawianie przez internet niestety pociąga za soba koszty przesyłki, czy dodatkowe 10 zł, jeśli nie więcej.

Jeżeli finanse są istotne to pomiń ekstrakty i zacieraj, składniki będą o połowę tańsze.

Oczywiście zacieranie ma inne zalety, a podstawową jest to, że zrobisz prawdziwe piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli finanse są istotne to pomiń ekstrakty i zacieraj' date=' składniki będą o połowę tańsze.[/quote']

... tylko browar domowy staje się wtedy kilka razy droższy.... ;)

Dlaczego?

Garnek, areometr, termometr i fermentory są potrzebne również do puch. Dochodzi tylko filtrator, w oplotu kilka zł.

 

PS. Nie idź w zaparte z tematem zacierania bo będziesz się musiał po pierwszej prawdziwej warce dłużej przyznawać do błędu :okey:

Edytowane przez admiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w Tesco w Bielsku widziałem na regale z gadżetami do prod.wina puszki z koncentratami Coopersa - Lager lub Draught i Real Ale.

Dzięki Coelian za informację, szczególnie tą, że w Tesco widziałes te ekstrakty :okey: Co do sklepu w Havirzowie to myślę, że kiedyś się tam wybiorę :)

Jeżeli finanse są istotne to pomiń ekstrakty i zacieraj, składniki będą o połowę tańsze.

Admiro, ja narazie zaczynam swoją przygodę z warzeniem i wolę zaczynać od podstaw. A pytam o sklepy z ekstraktami żeby uniknąć niepotrzebnych kosztów przesyłek. A co do Twojej rady, to nie wykluczam, że może kiedyś przerzucę się na zacieranie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admiro, ja narazie zaczynam swoją przygodę z warzeniem i wolę zaczynać od podstaw. A pytam o sklepy z ekstraktami żeby uniknąć niepotrzebnych kosztów przesyłek. A co do Twojej rady, to nie wykluczam, że może kiedyś przerzucę się na zacieranie ;)

To nie są podstawy, to jest takie mylne przekonanie, że najpierw trzeba zrobić brewkita, potem ekstrakty niechmielowe i dopiero na końcu zacieranie. Ja sam pierwszą warkę robiłem z ekstraktu i wiem, że warzenie z ekstraktów nie daje zabawy :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej pojemności ten garnek masz na myśli ??

Poza tym... to tylko zabawa... z puszkami też można świetnie się bawić. Jak coś nie wyjdzie - mała strata - zabawa trwała 30 minut. Jak będzie klapa z zacieraniem (jakakolwiek - nie spowodowana błędami w zacieraniu tylko np zwykłe zakażenie z niedomytych butelek czy źle odkażonych kapsli) to oznacza dla nowicjusza katastrofę - 6 godzin masakry w kuchni na daremne ;)

Po skosztowaniu kilku piw zacieranych jakie otrzymałem od znajomych piwowarów z okolicy mam ochotę na coś więcej niż Coopers :) Naturalna kolej rzeczy - "Step by step" :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podstawy... odkażanie, kapslowanie, organizacja pracy.... Pierwsze piwo jak robiłem z puchy to nieźle się w panice nabiegałem między kuchnią a łazienką :okey:

 

A ja przy puchach świetnie się bawię... no, chociaż przez te 30 minut "warzenia" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coelian zgadzam się z Tobą. Narazie skupiam sie na ekstraktach, ponieważ chcę się nauczyć wszystkich podstawowych rzeczy, które są niezbędne przy warzeniu piwa. Boję się, że gdybym nie dopilnował chociażby odpowiedniej dezynfekcji to przy zacieraniu kosztowałoby mnie to zbyt wiele nerwów. A tak, to najwyżej kupie drugą puszkę coopersa i bawię się od nowa:) Sam jutro idę na miasto po butelki, termometr, glukoze i czuję się podjarany jak małe dziecko przed wyjściem do wesołego miasteczka :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelki kupisz w hurtowni - nawet razem ze skrzynką. Polecam te czarne skrzynki Grupy Żywiec (z żółtymi literkami i koroną) - łatwo potem piwo przenosić po domu(kuchnia->piwnica->kuchnia lub impreza z grillem) i nie mają z boku otworów przez co nie dopuszczają do środka światła.

koszt skrzynki z butelkami - 15zł - czyli dwie skrzynki z butelkami masz za 30zł

Ja tak kupowałem. Nawet mogłem sobie powybierać butelki by nie brać tych poobcieranych.

Facet o nic nie pytał.... :okey:

p.s. glukozę kupisz właściwie w każdym dobrym sklepie spożywczym (w Cieszynie jest w Kauflandzie)

ps.php?w=50665

 

- ewentualnie możesz na pierwsze piwo użyć cukru brązowego. Podobno daje to ciekawe rezultaty.

Lepiej jednak przejechać się do Havirzowa po ekstrakt niechmielony. Mają Muntonsa paczkowane po 500g. Mają też glukozę (też 500g).

http://www.domacimikropivovary.cz/e-obchod/suroviny/maltozy/

 

polecam też te "Fermentační drops" do refermantacji piwa w butelkach.

Szybko, łatwo i bez problemu. ;)

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rybniku puszki Coopers widziałem w OBI to i w Bielsku pewnie tez dostaniesz

Dzieki za informację :) Myślę, że w tym tygodniu wybiorę się do BB w poszukiwaniu ekstraktów :)

 

coelian, dzięki wielkie za pomoc :beer: Normalnie człowiek po 30 min wie już gdzie co można dostać, nawet jakie butelki kupić :) Co do glukozy to wysłałem Ci wiadomość na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do butelek to zawsze się znajdą jacyś piwowarzy z nadmiarami magazynowymi

 

 

Paweł byłeś osobiście w tym sklepie ? czy słody i chmiele mają na stanie cały czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie byłem kilka razy.

Mają wiele rzeczy na stanie ale zawsze lepiej przez tą stronkę zamówić i dać w opcjach, że odbierasz na miejscu w sklepie (Vlastni odber na prodejnie v Havirove, platba v hotovosti pri odberu na prodejnie), może być tak, że na stronce jest (skladem) a w sklepie brak. Posyłają potwierdzenie mailem, że towar jest do odbioru. Co do chmielu i słodów pytaj Dori - ja tam ekstrakty kupuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a nie orientujesz się czy w Bielsku w Auchanie, Tesco itd. można kupić wspomniane wczesniej ekstrakty coopersa? Sam wczesniej nigdy nie zwracałem na to uwagi, a zamawianie przez internet niestety pociąga za soba koszty przesyłki, czy dodatkowe 10 zł, jeśli nie więcej.

Widziałem kiedyś coopersa w Tesco w Opolu, ale z tego co pamiętam to wychodził podobnie lub nawet drożej niż w internecie z przesyłką. Do tego w dobrze zaopatrzonym sklepie internetowym kupisz inne potrzebne rzeczy (polecam ekstrakt słodowy zamiast cukru, glukozy) a w Tesco tylko puchę. A skoro 36 km od Skoczowa jest sklep piwowarski to może najlepiej będzie się tam udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Garnek, areometr, termometr i fermentory są potrzebne również do puch. Dochodzi tylko filtrator, w oplotu kilka zł.

Powiedzmy sobie szczerze że do puch to wystarczy nawet 6-litrowy garnek, a i bez termometru można sobie poradzić. Też zaczynałem od puszek, ale głównym powodem był brak sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie byłem kilka razy.

Mają wiele rzeczy na stanie ale zawsze lepiej przez tą stronkę zamówić i dać w opcjach, że odbierasz na miejscu w sklepie (Vlastni odber na prodejnie v Havirove, platba v hotovosti pri odberu na prodejnie), może być tak, że na stronce jest (skladem) a w sklepie brak. Posyłają potwierdzenie mailem, że towar jest do odbioru. Co do chmielu i słodów pytaj Dori - ja tam ekstrakty kupuję.

Ja też zawsze zamawiam przez internet. Mam przynajmniej pewność, że będę mieć już przygotowana paczkę. Nigdy nie jechałam do Havirzowa "w ciemno", więc ciężko mi powiedzieć czy wszystkie chmiele i słody mają na stanie, tym bardziej, że magazyn mają w zupełnie innym miejscu niż sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://maps.google.pl/maps?q=M%C3%ADrov%C3%A1%201%20Haviorov&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=pl&tab=wl ( kliknij w google maps ten adres z lewej )

daj zdjęcie z satelity i zobacz budynki jak stoją. To takie wielkie "bloki" socrealistyczne (coś jak w Nowej Hucie) . Tam jest uliczka z jednym kier.jazdy. Wcześniej stoi znak zakaz skrętu w prawo. Łatwo to znajdziesz. Z Cieszyna jedziesz właściwie cały czas prosto - kierujesz się na Havirov. Daj "wyznacz trasę do tego miejsca" i prześledź.

http://www.pivotekahavirov.cz/cz/o-nas

 

Co do płatności kartą - jest taka opcja w "koszyku" więc pewnie można.

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam:

Miejsce parkingowy przed blokami niedaleko (parę metrów).

Pani da ci wózek dwukołowy do transportu do samochodu (jak masz ciężkie rzeczy).

Bardzo miła obsługa.:beer:

 

W pobliżu jest Tesco. Jest tam kantor. Można sprzedać złotówki. Lepiej się opłaca jak na polskiej stronie.

Edytowane przez Z_bychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.