Skocz do zawartości

Taboret gazowy


misiu36100

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko nie wiem czy tą termoparę można samemu osobno dokupić i domontować.

 

nie znam się na tym i nie używam taboretu gazowego, ale jak się przyjrzeć fotkom to IMHO, widać wyraźnie, że zawór gazowy i termopara to jedna konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ten http://allegro.pl/ta...3853986022.html najtańszy - tylko bez zapalarki i termopary

Mam chyba ten bo kupiony dokładnie w tej firmie w Krakowie i wyglądał identycznie. Nie strzela przy zapalaniu, nigdy mi nie zgasł, 40L brzeczki w kegu stoi stabilnie, wypaliłem na nim już 16kg gazu i wszystko OK, farba zeszła tam gdzie płomień sięga i tyle. U mnie udany zakup, droższe rozważałbym jedynie w przypadku sporo wiekszej mocy palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, trochę wyobraźni poproszę. Bardzo często takie urządzenie odpalamy w garażach, piwnicach czy innych kuchniach letnich, gdzie są przeciągi i zmienne warunki. Nie trzeba iść spać, żeby przegapić zgaszenie palnika i wówczas o kłopoty nie trudno. Mi się taka sytuacja dwukrotnie zdarzyła. Zalet zapalarki też chyba nie trzeba opisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam użytkować taboret w garażu przy drzwiach więc przeciągi będą. Z drugiej strony chyba te taborety nie są znowu takie czułe na byle jaki podmuch wiatru.

 

Pytanie trochę z innej beczki - na ile warek lub godzin grzania wystarczy butla 11 kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, butla gazowa w piwnicy? To dopiero wyobraźnia;). Zgodzę się w jakimś tam przeciągu. Ja mówię tylko o sobie. Przy gotowaniu w domu piezo zapłon i termopara to dla mnie zbędna fanaberia.

Co do wydajności...3kg butla turystyczna starcza naprawdę na styk na 3 warki.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Bartek Śliwiński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik z taboretu jestem w stanie zgasić dmuchnięciem, więc wiele nie trzeba. Zapalarkę można dokupić oddzielnie, kosztuje grosze ale montaż to już inna bajka. Chyba, że trafisz dedykowany do konkretnego modelu. Termopara jest połączona z zaworem więc trzeba by go wymienić, a to już jest mało opłacalne.

 

Szukaj taboretu z wężykiem i reduktorem w zestawie, po co sobie życie komplikować.

 

Na wczorajszą warkę(zacieranie warzenie i podgrzanie wody do wysładzania) poszło mi 800g gazu

Edytowane przez Tom Kos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kiedyś projekt, gdzie zgodnie z definicją w prawie budowlanym, piwnica znalazła się na parterze, a pod nią była jeszcze jedna kondygnacja

Zakaz stosowania gazu płynnego dotyczy wszystkich pomieszczeń z poziomem podłogi poniżej otaczającego terenu z co najmniej jednej strony, bez względu na ich funkcje.

 

W polskim prawodawstwie istnieje wiele, mówiąc delikatnie "nieżyciowych" przepisów, ale ten należy do grupy, która powinna byc bezwzględnie przestrzegana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zabronione/ dozwolone ma czasem niewiele wspólnego z tym co ludzie rzeczywiście robią, czasem nie mając wiedzy, a czasem świadomie narażając się na ryzyko. Teoretycznie samochodem z LPG nie wolno stawać w garażach podziemnych, nie znam miejsca, gdzie ktokolwiek by tego przestrzegał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie samochodem z LPG nie wolno stawać w garażach podziemnych

Praktycznie także nie wolno tego robić

Ciekaw jestem ile jeszcze potrzeba pokoleń, żebyśmy jako naród przestaniemy myśleć, że przepis są po to, żeby je łamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Lepsze są te:

http://allegro.pl/ta...4510316072.html

Cena trochę większa ale rama jest wycięta z jednej blachy, nóżki nie są skręcane. Sprzedający powinień też mieć zestaw przyłączeniowy w rozsądnej cenie.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpatrywałem oferty dokładnie tych dwóch sprzedawców i o ile skręcane nóżki trochę mnie niepokoiły, tak przy 40L garnku nie sprawiają problemu. Sprzedawcy wzajemnie się obsrywają więc popatrzyłem po komentarzach, rzuciłem monetą i wyszło, że wolę palnik z ciśnieniem roboczym nie mniejszym niż reduktor daje niż uśmiech pana Karolaka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze są te:

http://allegro.pl/ta...4510316072.html

Cena trochę większa ale rama jest wycięta z jednej blachy, nóżki nie są skręcane. Sprzedający powinień też mieć zestaw przyłączeniowy w rozsądnej cenie.

 

Dzięki. Rzeczywiście stabilność powinna być większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odświeżam wątek.

 

Chcę kupić taboret gazowy.

Obecnie używam garnka 30L. Rocznie jestem w stanie ogarnąć max 10 warek.

 

Pytam doświadczonych czy taki taboret jest sensownym zakupem:

 

Taboret

 

Mam ten model. Biorąc pod uwagę cenę to jest OK, ale mam takie uwagi:

1. Farba którą jest pokryty ruszt się wypala - proponuję przed warzeniem go wypalić bo śmierdzi niemiłosiernie.

2. Nóżki są za niskie - bardzo nagrzewa podłogę. Trzeba stawiać na podwyższeniu.

3. Blacha, z której jest wykonany jest miękka. Jeżeli chcesz stawiać ciężkie garnki (40-50 kg) o mniejszej średnicy niż 40 cm to nie bardzo to stabinie będzie się zachowywać.

4. Brakuje zapalarki niestety, ale to już inna kwestia.

 

No i jak kupisz to stosuj się do instrukcji zapalania, aby nie zasysać płomienia do środka palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam taki model

http://allegro.pl/taboret-gazowy-7-5-z-termopara-zapalarka-zestaw-i4491851365.html

Img3491.jpg

i napisze jak TOMUŚ cyt:

 

1. Farba którą jest pokryty ruszt się wypala - proponuję przed warzeniem go wypalić bo śmierdzi niemiłosiernie - ja swoją starłem bo szlifierką bo inaczej nie dało rady smród niemiłośieny

2. Nóżki są za niskie - bardzo nagrzewa podłogę. Trzeba stawiać na podwyższeniu - wszystko zależy ja grzeje na płytkach i przynajmniej nie muszę dzwigać ale mogły by być 30cm

3. Blacha, z której jest wykonany jest miękka. Jeżeli chcesz stawiać ciężkie garnki (40-50 kg) o mniejszej średnicy niż 40 cm to nie bardzo to stabinie będzie się zachowywać. -u mnie jest kątownik ale też rewelacja to nie jest, nie wiem czy nie zespawam czegoś rozsądnego z nierdzewki ale obecnie styknie.

4. Brakuje zapalarki niestety, ale to już inna kwestia. -zapalarkę posiadam i jest mega wygodna jednak wraz z zapalarką jest dziwny zaworek od gazu, nie ma jak normalnie mało i najwięcej tylko. Po przekręceniu kurka mamy dużo, więcej, średnio, najmniej.

 

U mnie dodatkowo należy przy wyłączaniu palnika robić to pomału jak zgaszę szybko to buchnie ognień i opali mi rękę ale po za tym jest OK.

 

Szybkość gotowania jest rewelacyjna. Dla przykładu podam że czas grzania 25litrów 61*->98* trwało 25min, w innym przypadku, 30litrów 62*->99* 35min. Czyli można przyjąć że 30min i po wysładzaniu brzeczka się nam gotuje.

 

 

Jak sprawdziłęm na wadze zużycie gazu na jedną warkę to około 1,5-2kg, jednak wszystko zależy co na nim grzejemy. Czyli teoretycznie na jednej butli powinno się udać zrobić 5-7 warek. Jak będę miał nową butle to sprawdze dokładnie ile warek zrobie na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Warki uskuteczniam na dworze (z powodów technicznych) co prawda bez dachu, ale warzelnia od wiatru jest osłonięta ze wszystkich stron. Dostałem od kolegi kuchenke 4-o palnikową a garnek mam 50l o średnicy 44 cm więc wszystkie palniki to ogarniają. Taka ilośc wody do wrzenia ok 50 min. Butla 11kg starcza mi na 5 warek. Kuchenka jest z zapalarką co wg. mnie jest niezbędne. Bez zapalarki zawsze dłonie miałem opalone. Wystarczy popytać kto robi remont i zagospodarować taką kuchenkę, tylko pamiętać jeżeli butla to wymienić w niej dysze na takie do propan butanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.