Skocz do zawartości

Taboret gazowy


misiu36100

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

otóż mam śmiałą tezę, ale na razie nie chcę zakładać osobnego wątku, najwyżej się wydzieli.

 

Otóż po moim niedawnym pierwszym obcowaniu z taboretem gazowym stwierdziłem że taboret (w porównaniu do prądu) zmniejsza ryzyko infekcji. Otóż takie chodzące parę kW żywego ognia skutecznie spala mikroby z powietrza zmniejszając ich ilość co może skutkować mniejszym ryzykiem zakażenia piwa. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria, myślałem że samo gotowanie brzeczki niezależnie na czym załatwia w niej całe niechciane życie. Choć w sumie możliwe że wypali też sporą część tego co latało w powietrzu. Niestety eksperymentalne sprawdzenie czy to prawda może być trochę trudne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysoka temparatura na pewno działa na mikroby, niemniej jednak to chyba tylko przy założeniu, że pomieszczenie było by zamknięte, co przy gazie nie ma prawa zaistnieć, dodatkow, piwo narażone jest na ewentualny syf dopiero podczas chłodzenia. Chyba, żeby grzać tym palnikiem gdzieś obok w trakcie chłodzenia brzeczki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie w warzelni jest teraz 15-16 stopni, co prawda podczas warzenia temperatura rośnie :D 13kW mocy robi swoje. Aczkolwiek teraz podczas gotowania mam uchylone okna ale zamykam 5 minut przed końcem. Kubatura pomieszczenia jest duża po za tym stoi tam piec gazowy i wentylacja jest przewidziana do takich ekscesów. Po prostu pierwsze piwo na sprzęcie, gęstwa z któregoś życia a smak pilsa tak czysty że dawno takiego nie miałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pomieszczeniu gospodarczym podczas zacierania (palnik 7,5 kW) temperatura rośnie do 35°C mimo otwartego okna.

Mogę komuś pokazać stouta "bez infekcji" mimo zacierania na taborecie. Jeżeli źle się schłodzi taboret nic nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Pojawiły się na allegro takie palniki, miał ktoś z nimi doczynienia ?

http://allegro.pl/ta...3714069512.html

 

Edit, tu gość podłącza inaczej, ale do butli 11kg też można:

[media]

[/media] Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej kuchenki z filmiku to nie spodziewajmy się czegoś dobrego. Made in China i cena ok.60zł. Na tej kuchence to sobie możemy coś podgrzać a nie zagotować. :D

Taboret to taboret. cena idzie z jakosćią. :)

 

Jesli chcemy zaoszczędzić na taborecie chodzi o konstrukcję to polecam ten taboret :

 

http://allegro.pl/taboret-gazowy-propan-butan-2-lata-gwarancji-i3697466153.html

Edytowane przez wolf83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam takie pytanko czy warto dokładać te 80zł do taboretu żeby mieć termoparę i elektryczną zapalarkę?

 

Czy można jakoś osobno dokupić termoparę i ją zamontować?

Edytowane przez Dziajl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu taboretu tylko na niektórych aukcjach dodają reduktor do butli. Do czego on jest i czy jest mi potrzebny?

Jest potrzebny do podłączenia taboretu do butli, ale jak mógłbym Ci coś doradzić to lepiej ten zestaw kupić sobie w normalnym sklepie, albo skompletować z poszczególnych części. Powiem Ci że jak kiedyś zamówiłem na allegro grzejnik z takim "gotowcem" to okazało się że z tego wszystkiego wykorzystałem tylko... obejmy(wąż i reduktor nie podjęły współpracy) :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro sprzedają to jako zestaw to wydaje mi się że to musi pasować i działać. W przeciwnym wypadku przecież mam prawo zwrotu.

 

Nie zaszkodzi również popytać w sklepie - tylko w jakim sklepie znajdę taboret gazowy?

 

Jeszcze jedno - czy termoparę można jakoś dokupić osobno i zamontować żeby współgrała z taboretem czy musi to być fabrycznie? Pytam bo ceny taboretu bez termopary są niższe o jakieś 80 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż jak wąż - kupisz go w Castoramie (ale nie za cenę z allegro), reduktory też chyba mieli kiedyś. Te zestawy przyłączeniowe z allegro (bo wszędzie są te same) są ok. Tam nie ma nic skomplikowanego.

Co do termopary i zapalarki to nie widziałem osobno, ale gra nie warta świeczki. W tej wersji "bogatszej" masz mocniejszy palnik, a różnica jest widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ten http://allegro.pl/taboret-gazowy-7-5-kw-najtanszy-model-zobacz-opis-i3853986022.html najtańszy - tylko bez zapalarki i termopary

 

albo ten z termoparą - http://allegro.pl/taboret-gazowy-z-termopara-i-zapalarka-wzmocniony-i3837573688.html

 

Sama zapalarka nie jest mi potrzebna tylko ta termopara nie umiem się zdecydować, bo niby zawsze to bezpieczniej.

Najlepiej by było gdyby do tego z pierwszego linku można dokupić osobno termoparę i ją domontować tylko nie wiem czy się tak da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.