Skocz do zawartości

Taboret gazowy


misiu36100

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czy taki taboret gazowy z Allegro bedzie odpowiedni.Ile warek można zrobić na jednej butli.

Jako fermentator najczęściej używany jest plastikowe wiaderko,balon szklany będzie lepszy ?.

Filtrator z oplotu wężyka do wody chodzi o sposób przygotowania w środku jest gumowy wąż jak go wyciągnąc ?.

snap4_42.jpg

snap22_1_min.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1. Taboret ok, ja mam wersje z trochę inną ramą, ale wychodzi na jedno.

2. Umycie balona po burzliwej fermentacji jest uciążliwe. Na cichą ok.

3. Link wyżej od Josefika i Olo

 

Trochę Cię Misiu na forum nie było, uwarzyłeś wtedy jakieś piwo w końcu ?

Edytowane przez elroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Taboret ok, ja mam wersje z trochę inną ramą, ale wychodzi na jedno.

2. Umycie balona po burzliwej fermentacji jest uciążliwe. Na cichą ok.

3. Link wyżej od Josefika i Olo

 

Trochę Cię Misiu na forum nie było, uwarzyłeś wtedy jakieś piwo w końcu ?

Jeszcze nie bo miałem wiele na głowie budowa domu teraz czas wrucić do tematu.Dom gotowy miejsca sporo pozostaje kupić sprzęt i ruszyć z produkcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie post odnośnie tego dokładnie modelu napisałem Dokładnie TU i powiem tyle że dwie warki na nim uwarzyłem i jest jak najbardziej ok farba standard że się spali. A na allegro cena wzrosła już o 10 zł p tym jak go kupiłem więc kupuj śmiało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka moja sugestia, uważaj przy taborecie na podłogę. Mocno grzeje w boki i w dół.

Używam dokładnie taki jak na zdjęciu i gorąco go polecam. Popieram, że grzeje podłoże i boki, problem niweluje kawałek płyty OSB kub GK (najlepiej 2 warstwy).

Gips-Karton ma jeszcze tę zaletę, że wchłonie to co Ci ewentualnie wykipi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taboret gazowy' date=' jednak teraz gdybym kupował kupiłbym z zapalarką.[/quote']

Mam z zapalarką. Bez niej' date=' jak bez ręki.[/quote']

Można zawsze dokupić samą zapalarkę za grosze i zamontować i problem z głowy :beer:

Dokładnie tak. Kiedy pomyślę jak bym musiał pod garem zapałką operować i ryzykować opalenie gobelinu z klaty, ręki... brrr.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dostałem dzisiaj taboret gazowy wersja z termo parą i zapalarką.Przysłona powietrza blacha jest odsunieta i widać prześwit będze 1 centymetr.Pytanie czy tak ma być wydaje mi się że za dużo jak to ustawić ?.

Bez zdjęcia się nie obędzie. Ja np. nie kumam o co Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj taboret gazowy wersja z termo parą i zapalarką.Przysłona powietrza blacha jest odsunieta i widać prześwit będze 1 centymetr.Pytanie czy tak ma być wydaje mi się że za dużo jak to ustawić ?.

Blachę ustawiasz tak żeby płomień był niebieski nie żółty i nie kopcił. regulujesz dopływ powietrza. Ja mam ustawione na maksymalne odsłonięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że producent wypuszczał by na rynek niesprawne urządzenia?

Ale po coś dodał regulację ilości powietrza choć wszyscy i tak dają max stąd pewnie pytanie

Edytowane przez kretu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.