Skocz do zawartości

Jaki jest maksymalny czas na zadanie drożdży?


ZIC

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że warzę 150 km od miejsca stałego zamieszkania (bo tam warunki lokalowe idealne, chłodnie itp.) nie mogłem dopilnować wszystkiego. Tym razem "nadzorca" nawalił na całej linii. Drożdże nie ruszyły, choć zgodnie z przeczytanymi na forum informacjami dodawałem po 3 łyżki gęstwy na warkę. Nic nie śmierdzi, ale piany jakby kto splunął... Nawet nie pytajcie ile czasu minęło, chyba możecie mi oszczędzić kąśliwych uwag? Proszę o wypowiedzi rekordzistów, którzy przeżyli szczęśliwe zakończenie podobnej historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jakich temperaturach startowało, jezeli w lagerowych, to może bezpiecznie stać dosyć długo, bakterie są mało aktywne w tych temperaturach.

 

Ponadto jeżeli już są zaczątki piany to za kilka(nascie) godzin powinna być cała czapa.

 

Co do ilości gęstwy - to już zapewne wiesz, ile należało dodać ;)

 

Raczej też nie zbieraj gęstwy z tej warki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to był/jest lager. Temperatura 10 st. Co do ilości, to 3 czubate łyżki stołowe, to będzie ok. 50ml, choć w kilku wypowiedziach czytałem, ze 3 z też wystarczą. Gęstwa była z burzliwej 23 dni. Na przyszłość dam 6 łyżek, no i dziś "z tych nerw" skończyłem robić mieszadło magnetyczne.

Edytowane przez ZIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość sprawdź sobie na kalkulatorku -> http://www.mrmalty.com/calc/calc.html

 

Wychodzi, że potrzebujesz 2l (!) gęstwy, 2 saszetek suchych drożdży lub prawie 5l (!!!) startera z 2 saszetek Propagatora. Jak dla mnie to porządnie przesadziłeś z optymizmem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może w złym wątku to napisze ale trudno :

a czy jest jakaś informacja co do "gęstości" gęstwy ? To niejasne dla mnie jest. Bo w opisywanym przypadku jest gęsta gęstwa, nie zaś gestwa z mieszadła, a przecież nawet 2 saszetki x 11 g sztuka na mieszadle pewnie w konsekwencji rozmnożą się właśnie do ilości gęstwy nabieranej łyżką.

Nie kminię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się zaczęło... Gdzie mi tu żuczkowi głos zabierać w dyskusji. Jak znajdę wypowiedzi w innych wątkach, to je tu powklejam. Większość z szanownych forumowiczów była zdania, że 50-60 ml w zupełności wystarczy. Jak za dużo "to też źle, bo za szybka fermentacja, to zła fermentacja" itd.

Jednym słowem muszę sam "na macajewa" dojść do pożądanych proporcji, albo miałem gęstwę "leniwych Niemców", co przeczy obiegowej opinii o ich solidności i pracowitości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem muszę sam "na macajewa" dojść do pożądanych proporcji

OK, ale zacznij od ilości wyliczonej przez kalkulator:

 

http://www.mrmalty.com/calc/calc.html

 

i potem ew. zmniejszaj powoli ilość.

 

Od paru lat używam go i jeszcze miałem może ze cztery niedofermentowane warki; o problemach ze startem nawet nie wspomnę, nawet nie zaglądam już do fermentora, wstawiam do piwniczki i wracam za 3 tygodnie po gotowe piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, zawsze o tym zapominam.

Inna rzecz, że ciekawie jest sobie popatrzeć jak spada żywotność (viability) z czasem - po miesiącu od zbioru jest już tylko 44% i potrzeba nieco ponad 300ml gęstwy.

A generalnie to oczy otworzyła mi ta dyskusja na naszym forum -> http://www.piwo.org/forum/t4242-Drozdzowa-arytmetyka--zadawanie-suchych-plynnych-startery-itp-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chyba szczęśliwy finał. Bełtanie wdrożone. Po tygodniu ruszyło. Po 4 tyg. burzliwej, gruby, zwarty osad gęstwy. Po 4 tyg. cichej klarowność ładna, bez złych posmaków i zapachów. Zobaczymy co wyszło za miesiąc. Gęstwy już nie zbierałem - zgodnie z sugestią kolegi codera.

Edytowane przez ZIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.