Skocz do zawartości

Browar domowy Wośko - #2 J-Reunion


Maryush

Rekomendowane odpowiedzi

Browar domowy Wośko - #2 J-Reunion

 

Piwo żytnie

 

Wysycenie - średnie, odpowiednie.

Piana - biała, obita.

Barwa - jasny brąz, odpowiednia.

Zapach - W zapachu dominuje goździk, brak intensywnego banana z warki #1.

Smak - Zbliżony do piwa pszenicznego, podobnie jak warka #1 piwo bardzo sycące. Czuć delikatną goryczkę i subtelną kwaskowatość.

 

Tę warkę od pierwszej odróżnia zapach. Tam banan, a tu goździk, ciekawe jak udało Ci się to uzyskać? PIwo tak samo wyśmienite jak pierwsze. Chyba sam sobie uwarzę żytnie :)

 

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę warkę od pierwszej odróżnia zapach. Tam banan, a tu goździk, ciekawe jak udało Ci się to uzyskać?

Najprawdopodobniej temperatura fermentacji.

Pierwszym razem z warzeniem wyniosłem się do świeżo przez rodziców kupionego mieszkania, które czekało na remont. Kuchenka była, gaz był, krzątającej się rodzinki nie. W sam raz na warzenie. Na fermentację piwo też tam zostało. Mieszkanie stało puste, niegrzane i z racji prac niekiedy było wietrzone, więc dzienne temperatury jakie tam zmierzyłem zaglądając czasem do piwa oscylowały w granicach 17 - 18 °C, a nocami mogło być chłodniej. Każdorazowo próbka brana do pomiaru gęstości miała 19°C.

Drugie z kolei fermentowało w domu. Spieszyłem się przy nim, żeby było gotowe na imprezę i dlatego zdecydowałem się na fermentację i nagazowywanie cały czas u siebie w pokoju. Temperatury nie mierzyłem, ale jak mniemam była jakoś z przedziału 22 -24 °C.

Istotnie różniąca warki była też temperatura zadania drożdży, ale jednak stawiał bym na to pierwsze.

 

Bardzo się cieszę, że smakowały Tobie moje piwa. Dzięki za oceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie pasuje to do ogólnej charakterystyki drożdży. Trzeba więc poszukać czegoś innego co mogło to spowodować.

Jednak główne różnice między warkami to właśnie temperatura: zadania drożdży i fermentacji. Z tym że jedna i druga wyższa w przypadku warki drugiej. Dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.