Skocz do zawartości

butelkowanie piwka:)


śmira

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:)

W najbliższym czasie zamierzam butelkować moją pierwszą warkę, w zwiau z czym mam pytanie.

Otóż mam kilkadziesiąt butelek po piwku i co prawda z zamknięciem kapslowym, ale na zakręcanie. Tzn jest kapsel, ale przekręcasz i psssk bez otwieracza:) i browarek jest:) co o tym sądzicie?? jest to szczelne? najwyżej zakapsluję parę takich butli i podzielę się opinią za miesiąc:)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam gretę i trochę się obawiam, czy to moje kapslowanie będzie trzymać... ale dwie, czy trzy buteleczki można zarydzykować:)

Dzięki za odpowiedzi:)

 

P.S.

josefik masz wypasioną nazwę browaru:) Pełen respekt:)

Edytowane przez śmira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skutecznie kapslowałem takie butelki Gretą i miękkimi kapslami. Jest przy tym trochę kombinacji, należy kapsle dociskać kilkakrotnie kapslownicą z różnych stron. Odradzam odkręcanie później kapsli, trzymają mocniej niż orginalne, potrzeba sporo siły do ich odkręcenia - ja przy odkręcaniu mocno skaleczyłem palec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Greta wymiękła na pierwszej, na drugiej poddałem się ja. Za to stołową bez problemów, choć trzeba włożyć więcej siły przy zaciskaniu kapsla i dużą pomysłowością, żeby go wyciągnąć z butelką. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelki na największy stres są narażone podczas mycia i napełniania na liniach automatycznych - mycie ręczne to delikatna pieszczota w porównaniu do linii automatycznej. Jeżeli butelka jest cała i zdrowa to nie ma co się obawiać o jej wytrzymałość na ciśnienie. W końcu Paulaner leje pszeniczniaki do jednorazówek i jakoś to wytrzymują, ale nie wytrzymałyby obtłukiwania się o koleżanki na myjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym polimeryzował z tą masywnością - bardziej "masywne" wrażenie sprawiają jednorazówki Okocimia. Ale to tylko wrażenie, każdy może mieć różne. :)

 

W każdym razie, skoro wytrzymują ciśnienie jakie panuje w normalnych, koncernowych piwach, to nie powinno być problemów o ile nie spróbujesz szaleć z nagazowaniem powyżej 3 v/v. Zupełnie inna kwestia to gwint, tu bym prędzej widział problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.